Reklama

Żaden misternie wykonany pedicure nie będzie wyglądał estetycznie, jeśli nie zadbamy o całe stopy. Zadzierające się suche skórki, rozbielone i zrogowaciałe pięty psują cały efekt. Do tej pory ratunkiem był stary dobry pumeks, czy tarka albo frezarka i zmiękczające kremy z mocznikiem. W podbramkowej sytuacji lepiej sięgnąć po skarpety złuszczające, które również poradzą sobie z wyżej wymienionymi problemami.

Reklama

Cieszą się coraz większą popularnością, ale mimo to nadal wiele pytań dotyczących stosowania ich pozostaje bez odpowiedzi. Dlatego postanowiłyśmy zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje o skarpetkach złuszczających.

Spis treści:

  1. Najlepsze skarpety złuszczające - top 3
  2. Efekty stosowania skarpet złuszczających
  3. Wady stosowania skarpet złuszczających
  4. Zalety stosowania skarpet złuszczających
  5. Jak stosować skarpety złuszczające?
  6. Kiedy nie stosować skarpet złuszczających?

Najlepsze skarpety złuszczające - top 3

Przejrzałyśmy nasz Katalog Kosmetyku Wszech Czasów, aby polecić wam najwyżej oceniane i najczęściej recenzowane skarpety złuszczające. Wybrałyśmy złotą trójkę, która jest bardzo często polecana.

Skarpetki złuszczające SheFoot

Skarpetki złuszczające SheFoot są nasączone maską do stóp na bazie silnie działających składników zmiękczających i złuszczających naskórek: kwasu mlekowego, mocznika i kwasu glikolowego. Zawierają też składniki, które działają przeciwzapalnie i stymulują odnowę naskórka po jego złuszczeniu. Proces złuszczania zaczyna się po ok. 5 dniach i trwa mniej więcej tydzień.

Wizażanki przyznały tym skarpetkom złuszczającym ocenę 5/5. Przyznają, że dają one naprawdę spektakularny efekt, który może zaskoczyć.

Na moich stopach efekt był TAK mocny, że nie spotkałam się z tym nigdy wcześniej - skóra schodziła mi płatami, oczywiście bezboleśnie. Proces rozpoczął się po około 5 dniach od zastosowania i trwał przez prawie tydzień. Podczas złuszczania dodatkowo nawilżałam skórę, nie zrywałam też tej martwej na siłę. W efekcie moje stopy są bardzo gładkie, pozbyłam się większości zrogowaceń. Na razie sięgnęłam po nie tylko raz, ale efekt był tak dobry, że na pewno będę do nich wracać

- pisze okorczynska

Skarpetki złuszczające Lirene

Skarpetki złuszczające z Lirene zawierają kompleks kwasów owocowych, które efektywnie stymulują proces eksfoliacji obumarłego naskórka, wspomagając odnowę skóry stóp. Intensywne działanie złuszczające maseczki trwa przez 7-10 dni po zastosowaniu. Mocznik zawarty w maseczce nawilża i reguluje proces rogowacenia, wyciąg z trawy azjatyckiej oraz olejek kokosowy regenerują i zmiękczają stwardniałą skórę.

Wizażanki przyznały skarpetkom od Lirene ocenę 3,8/5. Za ich główną zaletę uznają niską cenę i dostępność.

- ocenia Kremilka

Skarpetki złuszczające L'biotica

Skarpetki złuszczające L'biotica to produkt na bazie aktywnych kwasów roślinnych, który skutecznie usuwa martwy naskórek, odciski oraz wszelkie zgrubienia i zrogowacenia skóry stóp. Odciski i zrogowacenia zaczynają złuszczać się od 4 do 10 dni po użyciu. W trakcie zabiegu nie należy używać pumeksu, tarki oraz innych środków do usuwania odcisków. Długość procesu złuszczania zależeć będzie kondycji skóry stóp przed zabiegiem.

W katalogu KWC skarpetki L'biotica mają ocenę 3,9/5. Wizażanki jako ich główną zaletę uważają zawartość naturalnych kwasów owocowych.

Bardzo dobra maska złuszczająca do stóp efekt oszałamia, co prawda po zastosowaniu trzeba na niego poczekać ok. tydzień czasu trwa złuszczanie martwego naskórka po zastosowaniu skarpetek, ale efekt stóp jak u niemowlaka gwarantowany

- ocenia Kamilakamila123

Efekty stosowania skarpet złuszczających

Skarpety złuszczające zakłada się na kilka godzin lub na całą noc, ale efektu nie zobaczymy od razu. Na ich działanie trzeba poczekać co najmniej tydzień. Gładkie i oczyszczone z martwego naskórka stopy będziemy miały dopiero po kilkunastu dniach.

Czemu skarpety złuszczające zawdzięczają tak skuteczne działanie? W ich składzie znajdziemy kwasy i substancje bezpiecznie złuszczające martwy naskórek. Z reguły są to:

  • papaja - wspiera złuszczanie martwego naskórka, a przy okazji ma działanie nawilżająco-wygładzające,
  • cytryna - rozjaśnia przebarwienia po odciskach,
  • rumianek - łagodzi podrażnienia i likwiduje uporczywe swędzenie oraz pozbywa się przykrych zapachów.
  • kwasy owocowe - działają złuszczająco,
  • kwas glikolowy, mlekowy, salicylowy lub cytrynowy - poprawiają wygląd skóry,
  • mocznik - zmiękcza naskórek i ułatwia wnikanie substancji aktywnych.

Warto wiedzieć, że aktywnie działająca substancja (czyli kwas) nie tylko usuwa martwy naskórek, ale również działa na blizny po odciskach oraz zrogowacenia. To z pewnością pomoże wszystkim osobom, które do tej pory wstydziły się przez to odkrywać stopy latem.

Wady stosowania skarpet złuszczających

Największą naszym zdaniem wadą skarpetek złuszczających jest odchodząca płatami skóra (nie wolno jej odrywać!). Musicie mieć na uwadze, że przez kilkanaście dni stopy nie będą wyglądać estetycznie. Zdejmując w kolejnych dniach skarpetki zauważycie, jakby ze stóp sypał się łupież. Nie wiąże się to z żadnym nieprzyjemnym zapachem. Efekt łuszczenia się naskórka jest po prostu bardzo widoczny, co łatwo zaobserwujecie oglądając chociażby instrukcje w Internecie.

Zalety stosowania skarpet złuszczających

W przypadku tarek, pumeksów czy frezarek do stóp istnieje spore ryzyko, że nadmiernie zetrzemy naskórek. Skarpety złuszczające tego nie robią. Nie ma tutaj siły mechanicznej, która mogłaby go w taki sposób uszkodzić. Działający na zrogowacenia naskórka kwas rozmiękcza dokładnie tyle twardej skóry, ile trzeba.

Jak stosować skarpety złuszczające?

Stopy powinny być prawidłowo oczyszczone, czyli umyte i osuszone ręcznikiem. Przed użyciem skarpet złuszczających nie należy ich balsamować. Później kierujemy się zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu skarpet. Niektóre trzeba napełnić płynem, a inne już są nim nasączone. Czas trzymania na stopach zależy od producenta. Nigdy jednak nie należy go przedłużać. Inaczej możecie sprawić, że wasza skóra będzie swędzieć i stanie się czerwona. Na koniec zdejmujemy je, a pozostałości po substancjach aktywnych zmywamy wodą.

Kiedy nie stosować skarpet złuszczających?

Jest kilka sytuacji, w których zalecałybyśmy szczególną ostrożność w stosowaniu skarpet złuszczających.

Reklama
  • Ciąża - kwasy źle reagują ze zmianami hormonalnymi ciężarnych. Mogą negatywnie działać na płód i wywołać przebarwienia.
  • Świeże rany - zawarty w skarpetach złuszczających kwas dodatkowo podrażni tak wrażliwe miejsce.
  • Uczulenie - jeśli którykolwiek ze składników wywołuje u nas reakcję alergiczną, nie należy stosować skarpet złuszczających.
  • Pora roku - skarpetki złuszczające nadają się do stosowania jesienią, zimą i wczesną wiosną. Latem możemy doprowadzić do przebarwień.
  • Grzybica stóp oraz inne choroby skóry - substancje aktywne mogą zaognić problem. Najpierw należy wyleczyć grzybicę oraz inne choroby.
  • Cukrzyca - osoby chorujące na cukrzycę mają zwykle zaburzenia czucia w stopach albo chorują na "stopę cukrzycową".

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane