klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
materiały PR
Pielęgnacja

Smart Graft prawdziwym przełomem w leczeniu łysienia u mężczyzn i kobiet. Zobacz, na czym polega ten rewolucyjny zabieg!

Z badań wynika, że łysienie to przede wszystkim domena Europejczyków o białym kolorze skóry. Najwięcej łysych mężczyzn mieszka w Czechach, jednak Polska na ,,mapie łysienia” zajmuje równie zaszczytne, 8. miejsce. Polacy stoją jednak przed szansą polepszenia swojego wyniku w tym rankingu dzięki rewolucyjnej metodzie przeszczepu włosów Smart Graft.
Materiał partnera
czerwiec 28, 2019

Rewolucyjna metoda przeszczepu włosów Smart Graft dotarła ona do naszego kraju stosunkowo niedawno, ale bardzo szybko zyskała szerokie uznanie wśród specjalistów i pacjentów klinik medycznych. Na czym polega przełom w leczeniu łysienia metodą Smart Graft? Na temat korzyści płynących z przeszczepu włosów rozmawialiśmy ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic®, którzy jako nieliczni w Polsce są w stanie zaoferować swoim pacjentom transplantację włosów systemem Smart Graft.

Smart Graft - rewolucja w leczeniu łysienia u mężczyzn i kobiet

Specjaliści przeprowadzający zabieg Smart Graft w Bieńkowscy Clinic® w Bydgoszczy i Częstochowie przyznają, że wraz z chwilą pojawienia się systemu na rynku, chirurgia transplantacyjna włosów zyskała nowszy i doskonalszy wymiar, zapewniając pacjentom uzyskanie realnych korzyści w leczeniu łysienia. Do tej pory leczenie łysienia opierało się przede wszystkim na stosowaniu odpowiednio dobranych środków farmakologicznych i pielęgnacyjnych, które co prawda spowalniały proces wypadania włosów, ale nie były w stanie rozwiązać problemu powiększającego się miejscami łysienia i przesuwającej się linii włosów. Chirurgiczne metody przeszczepu włosów niosły natomiast za sobą ryzyko dużej, liniowej blizny w tylnej części głowy, a także długiej i uciążliwej rekonwalescencji. Smart Graft wprowadził nową jakość - przeszczep jest mniej inwazyjny i bardziej efektywny - bez bólu i blizn.

Na czym polega leczenie łysienia metodą Smart Graft?

Smart Graft to inteligentna i zaawansowana technologia przeszczepu włosów, która dzięki zamkniętemu systemowi pobierania, przechowywania oraz stałego nawilżania włosów przed transplantacją, jest w stanie zapewnić najlepsze środowisko dla pobranych mieszków włosowych, a tym samym zagwarantować ich wysoką przeżywalność (do 98%) po przeszczepie. Eksperci z Bieńkowscy Clinic® podkreślają, że dzięki systemowi Smart Graft faktem stało się wkroczenie na nowy poziom technologiczny przeszczepu włosów. To doskonałe rozwiązanie dla kobiet i mężczyzn, poszukujących trwałego i skutecznego rozwiązania wypadania włosów. Połączenie wiedzy lekarzy, naukowców i inżynierów pozwoliło stworzyć metodę, która zapewniła pacjentom nie tylko dużo większy komfort podczas zabiegu, lecz także trwałe rezultaty. Zabieg można wykonać z dużo większą dokładnością i w krótszym czasie niż przy pomocy innych metod wykorzystujących technikę FUE. Istotne jest też to, że zabieg nie ogranicza pacjentów w wykonywaniu ich codziennych obowiązków - mogą powrócić do normalnej aktywności już następnego dnia.

Naturalne efekty przeszczepu włosów

Precyzyjne umieszczenie mieszków włosowych w skórze pozwala osiągnąć jak najbardziej naturalne rezultaty przeszczepu włosów. Rekonstrukcja włosów tą metodą zapewnia perfekcyjny wygląd nowych włosów, które naturalnie integrują się z resztą. Linia przeszczepionych włosów jest niewidoczna dla osób postronnych, dzięki czemu idealnie spełnia swoje zadanie.

Nie tylko łysienie - kiedy jeszcze pomocny okazuje się system Smart Graft?

System Smart Graft to idealne rozwiązanie, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, chcących pozbyć się oznak łysienia i na nowo cieszyć się naturalnym zagęszczeniem włosów na głowie. Ta zaawansowana technologia pozwala jednak nie tylko walczyć z łysieniem, lecz także problemem bardzo cienkich lub praktycznie nieistniejących brwi oraz rzęs - z tego rozwiązania bardzo chętnie korzystają kobiety zmęczone koniecznością tuszowania tych niedoskonałości przy pomocy tymczasowego lub permanentnego makijażu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej innowacyjnej metody? Umów się na zabieg Smart Graft w Bieńkowscy Clinic® w Bydgoszczy i zaufaj profesjonalistom!

materiał powstał z udziałem Bieńkowscy Clinic®

materiały PR
Pielęgnacja Smart Graft prawdziwym przełomem w leczeniu łysienia u mężczyzn i kobiet. Zobacz, na czym polega ten rewolucyjny zabieg!
Z badań wynika, że łysienie to przede wszystkim domena Europejczyków o białym kolorze skóry. Najwięcej łysych mężczyzn mieszka w Czechach, jednak Polska na ,,mapie łysienia” zajmuje równie zaszczytne, 8. miejsce. Polacy stoją jednak przed szansą polepszenia swojego wyniku w tym rankingu dzięki rewolucyjnej metodzie przeszczepu włosów Smart Graft.
Materiał partnera
lipiec 02, 2018

Rewolucyjna metoda przeszczepu włosów Smart Graft dotarła ona do naszego kraju stosunkowo niedawno, ale bardzo szybko zyskała szerokie uznanie wśród specjalistów i pacjentów klinik medycznych. Na czym polega przełom w leczeniu łysienia metodą Smart Graft? Na temat korzyści płynących z przeszczepu włosów rozmawialiśmy ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic®, którzy jako nieliczni w Polsce są w stanie zaoferować swoim pacjentom transplantację włosów systemem Smart Graft. Smart Graft - rewolucja w leczeniu łysienia u mężczyzn i kobiet Specjaliści przeprowadzający zabieg Smart Graft w Bieńkowscy Clinic® w Bydgoszczy i Częstochowie przyznają, że wraz z chwilą pojawienia się systemu na rynku, chirurgia transplantacyjna włosów zyskała nowszy i doskonalszy wymiar, zapewniając pacjentom uzyskanie realnych korzyści w leczeniu łysienia. Do tej pory leczenie łysienia opierało się przede wszystkim na stosowaniu odpowiednio dobranych środków farmakologicznych i pielęgnacyjnych, które co prawda spowalniały proces wypadania włosów, ale nie były w stanie rozwiązać problemu powiększającego się miejscami łysienia i przesuwającej się linii włosów. Chirurgiczne metody przeszczepu włosów niosły natomiast za sobą ryzyko dużej, liniowej blizny w tylnej części głowy, a także długiej i uciążliwej rekonwalescencji. Smart Graft wprowadził nową jakość - przeszczep jest mniej inwazyjny i bardziej efektywny - bez bólu i blizn. Na czym polega leczenie łysienia metodą Smart Graft? Smart Graft to inteligentna i zaawansowana technologia przeszczepu włosów, która dzięki zamkniętemu systemowi pobierania, przechowywania oraz stałego nawilżania włosów przed transplantacją, jest w stanie zapewnić najlepsze środowisko dla pobranych mieszków włosowych, a tym samym zagwarantować ich wysoką przeżywalność (do 98%) po przeszczepie. Eksperci z Bieńkowscy Clinic® podkreślają,...

Przeczytaj
przeszczep włosów
iStock
Fryzury Przeszczep włosów – jak wygląda zabieg i ile kosztuje?
Przeszczep włosów to zabieg, który ukryje łyse placki na głowie oraz zakola. Zwykle wykorzystywany jest jako ostatnia deska ratunku w walce o gęstą fryzurę. Jak wygląda zabieg i ile on kosztuje?
Aneta Zygmuntowicz
marzec 02, 2020

Przeszczep włosów jest bezpiecznym i dość mało inwazyjnym zabiegiem, który uzupełni braki w owłosieniu. Najczęściej wykorzystywany jest na zakola i linię czoła oraz czubek głowy. Jednak można go również stosować na inne partie ciała. Zazwyczaj jest on wykorzystywany, kiedy inne metody zapobiegania łysieniu zawiodą, przede wszystkim ze względu na dość wysoką cenę zabiegu. Trzeba również pamiętać, że przeszczep włosów nie może być wykonany u każdej osoby. Jednym z przeciwwskazań do zabiegu jest na przykład łysienie plackowate. Na czym polega przeszczep włosów? Transplantacja włosów  w pierwszym etapie opiera się na pobraniu włosów z miejsc, które nie zostały objęte procesem łysienia. Najczęściej włosy pobieraną są z tyłu albo boków głowy, a niekiedy z klatki piersiowej, a nawet pleców. W drugiej części wszczepiamy włosy w określone wcześniej miejsca. Zazwyczaj są to obszary, które łysieją jako pierwsze, czyli czoło, skronie oraz czubek głowy. Włosy czasami zostają wszczepione również na innych częściach ciała, na przykład brodzie czy brwiach. Włosy wszczepiane są w zespołach mieszkowych, składających się z 1-4 włosów, identycznie jak w przypadku naturalnie rosnących włosów bez ingerencji. Przeczytaj również: Łysienie telogenowe - jak wygląda i jak je wyleczyć? Jak wygląda przeszczep włosów? Na samym początku przed zabiegiem ustalana jest nowa linia włosów na czole, jeżeli zabieg dotyczy obszaru. Obszary, na których będziemy wszczepiać włosy, są dokładnie zaznaczone przed zabiegiem. Dodatkowo jest on wykonywany w znieczuleniu. Trwa on zwykle od 1 do 3 godzin. Na czas przeszczepu wpływ ma kilka czynników, między innymi rozmiaru łysiny, wiek pacjenta i stosowana technika. Początkowo lekarz goli miejsce, z którego zostaje pobrany pasek owłosionej skóry. Następnie pasek dzielony jest na implanty zawierające kilka mieszków...

Przeczytaj
przeszczep włosów
iStock
Fryzury ARTAS iX - jedyny na świecie robotyczny system do przeszczepu włosów. Jak działa?
Zabieg dedykowany jest dla pacjentów z łysieniem androgenowym, może być wykonane u kobiet jak i mężczyzn. Bardzo ważna jest odpowiednia kwalifikacja do zabiegu, ponieważ tylko pacjent z łysieniem androgenowym jest kandydatem do przeszczepu włosów.
Materiał partnera
wrzesień 22, 2020

Przeszczep jest metodą leczenia służącą do uzupełnienia powstałego ubytków i nie zwalnia pacjenta z kontynuacji leczenia łysienia androgenowego lekami. Na konsultacji przeprowadzany jest szczegółowy wywiad lekarski i badanie trychologiczne. Jak działa robot ARTAS iX do przeszczepu włosów? Robot wykorzystuje algorytm oparty o sztuczną inteligencję: artas artificial intelligence. System komputerowy ocenia jakość jednostek włosowych (grafów) i wybiera najlepsze zespoły mieszków z miejsca dawczego . Robot jest w stanie pobrać nawet do 1 000 mieszków włosowych w ciągu godziny . Kąt i głębokość wkłucia są precyzyjnie mierzone. Urządzenie działa bardzo dokładnie, a powtarzalność ruchów gwarantuje o wiele lepszy efekt niż w przypadku przeszczepów tradycyjnych, w których istnieje ryzyko błędu ludzkiego. Do zabiegu pobierane są wszystkie struktury włosa, dzięki czemu po przeszczepie włosy po przeszczepie rosną podobnie jak naturalne. Skąd pobierane są włosy do przeszczepu? Włosy do transplantacji pobieramy z potylicy (tył głowy) , ponieważ to właśnie tutaj mieszki nie są objęte procesem miniaturyzacji. Włosy na zakolach i szczycie głowy są wrażliwe na działanie hormonów (DHT – dihydrotestosteronu), dlatego wypadają. Są one cieńsze, mają jaśniejszy odcień, stają się coraz krótsze. W końcowym etapie procesu zaczynają przypominać meszek (tzw. babyhair). W fazie spoczynku (telogenu) wypadają, a na ich miejsce przestają być produkowane nowe. Włosy znajdujące się na części potylicznej głowy są odporne na działanie DHT . Zawierają więcej pigmentu (najczęściej są nieco ciemniejsze), są grubsze i mocniejsze. Układają się w wielomieszkowe grafty – w każdym po 2-3 mieszki włosowe. To właśnie one doskonale nadają się jako miejsce dawcze do...

Przeczytaj
Wypadanie włosów – co robić?
Fotolia, materiały PR
Fryzury Kiedy wypadanie włosów staje się chorobą?
Borykasz się z wypadającymi włosami? Sprawdź, co może być tego przyczyną i kiedy wypadanie włosów przestaje być problemem estetycznym, a staje się chorobą.
Anna Jastrzębska
luty 14, 2015

Dlaczego włosy wypadają? 7 najczęstszych powodów: niewłaściwa dieta i/lub niedobory witamin nasilony lub przewlekły stres częste farbowanie włosów wypadanie włosów po ciąży konsekwencje łupieżu codzienna stylizacja włosów (nadmierne czesanie, suszenie, używanie urządzeń do stylizacji) problemy hormonalne (łysienie androgenowe) Co jest normą, a co już problemem? Każdemu z nas codziennie wypadają włosy – to normalne. Jeżeli w ciągu doby tracimy ich np. 70-100, nie powinniśmy się martwić. Wynika to z faktu, że sąsiadujące ze sobą włosy są w różnych fazach wzrostu – jedne dopiero wyrastają, inne „dojrzewają”, a jeszcze inne wypadają, by ustąpić miejsca nowym. Dowiedz się więcej o fazach wzrostu włosów. Problem pojawia się wtedy, gdy tracimy ich ponad 100 dziennie i trwa to dłużej niż kilka tygodni. Oznacza to bowiem, że faza wzrostu włosów skraca się, a za to zbyt duża liczba mieszków włosowych przechodzi w stan spoczynku (ostatnią fazę). Czym jest łysienie androgenowe? Łysienie androgenowe, bo ono jest właśnie wywołane przez hormony, to przewlekła choroba uwarunkowana czynnikami genetycznymi. W cebulkach włosów zachodzi reakcja nadwrażliwości na dihydrotestosteron – męski hormon płciowy. W przypadku podejrzenia nadmiernego wypadania włosów należy wybrać się do dermatologa. Im szybciej, tym lepiej, bo jak w przypadku wielu innych chorób, tak i w łysieniu androgenowym, im wcześniej postawi się diagnozę i rozpocznie leczenie, tym większe szanse na uzyskanie dobrego jego efektu. Rozpoznanie tego typu schorzenia u mężczyzn jest często prostsze niż u kobiet (szczegółowy wywiad i badanie, obserwacja skóry głowy), ale czasami konieczne może być wykonanie dodatkowych badań. Dziedziczne predyspozycje do wypadania włosów mogą prowadzić do widocznego przerzedzenia włosów u kobiet już poniżej 30. roku życia. Łysienie...

Przeczytaj