Wejdź
jaką szczoteczkę do twarzy wybrać
Pinterest@dreamersnymph
Pielęgnacja

Szczoteczka do mycia twarzy - jaką wybrać? 

W sklepach znajdziemy różnego rodzaju szczoteczki do twarzy - od ręcznych myjek, po szczoteczki soniczne. Każdy z tych produktów ma swoje wady i zalety. Jaki rodzaj szczotki wybrać dla siebie?
Laura Osakowicz
lipiec 29, 2020

Szczoteczki do twarzy dogłębnie oczyszczają i masują skórę. W efekcie twarz nabiera zdrowego wyglądu, pory są odblokowane, a skóra jędrna i gładka. Szczoteczek nie powinno się jednak stosować codziennie - mogą podrażnić wrażliwą skórę i zbyt mocno zdzierać naskórek.

Zobacz także: Leczenie trądziku - najpopularniejsze metody 

Mikrobiom skóry - bohaterski obrońca

Myjka do twarzy 

Ręczne myjki do twarzy możemy podzielić na takie z włosiem syntetycznym lub naturalnym oraz na myjki silikonowe. W obu przypadkach szczotką do twarzy sterujemy sami, pocierając nią po twarzy kulistymi ruchami. To oznacza, że nie musimy takiego urządzenia ładować, jest poręczne, małe i zawsze gotowe do użycia. Z drugiej zaś strony, oczyszczenie całej twarzy wymagać będzie od nas nieco więcej pracy, niż w przypadku elektrycznych szczoteczek do twarzy. Wybierając taką szczoteczkę musimy zwrócić uwagę na jej jakość oraz materiały z jakich została wykonana - najlepiej, aby był to medyczny silikon, a jeśli włosie to naturalne. Niewątpliwie największą zaletą tego typu ręcznych szczoteczek do twarzy jest ich niska cena - zwykle nie kosztują więcej niż 30 zł. 

Urządzenie do oczyszczania twarzy

Innym rodzajem szczoteczek do czyszczenia twarzy są elektryczne urządzenia o poręcznym uchwycie i końcówce z włosia, która obraca się i w ten sposób dokładnie oczyszcza cerę. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na miękkość włosia - im twardsze, tym oczyszczenie będzie mocniejsze. Jeśli zaś włosie będzie delikatne i długie, wtedy takiej szczoteczki możemy używać nawet codziennie. Utrzymanie urządzenia w czystości jest bardzo proste: wystarczy zdjąć końcówkę i umyć ją pod bieżącą wodą. Urządzenia do oczyszczania twarzy zwykle nie są też drogie, ich cena waha się od 50 do 100 zł. Porównując je jednak do szczoteczek sonicznych, pozostawiają skórę o wiele mniej gładką. Natomiast są dobrą alternatywą dla szczotek ręcznych - efektywność i szybkość stosowania jest tu zdecydowanie większa. 

szczoteczka elektryczna Remington
mat. prasowe

REMINGTON FC250 SZCZOTECZKA DO MYCIA TWARZY
ALLEGRO
109.99 zł

Soniczna szczoteczka do twarzy

Soniczne szczoteczki do twarzy zdobywają ostatnio największą popularność wśród wszystkich urządzeń do twarzy. Delikatne soniczne wibracje sprawiają, że brud i sebum dosłownie odkleja się od skóry, a dogłębne umycie twarzy zajmuje minutę. Dodatkowo z pomocą takiej szczoteczki możemy wykonać przyjemny, ujędrniający masaż twarzy. Nie powinno jednak zgubić nas to, że wydaje się nam, że szczoteczka delikatnie oczyszcza skórę. Jej działanie, podobnie jak innych urządzeń, możemy porównać do peelingu, dlatego nie powinniśmy stosować jej codziennie. Wybierając szczoteczkę soniczną dla siebie warto zwrócić uwagę na jej czas działania, możliwość ładowania, a także rozmiar wypustek i materiał, z jakiego została wykonana. Często okazuje się także, że niektóre tańsze szczoteczki tylko w teorii posiadają soniczne wibracje, a w rzeczywistości po prostu posiadają mechanizm wibracyjny. Soniczna szczoteczka do twarzy to dość spory koszt - waha się od 100 zł za wersje podróżne, do nawet 600 zł za model z dodatkowymi funkcjami masażu. 

szczoteczka soniczna foreo
mat. prasowe

FOREO LUNA MINI 2 SZCZOTECZKA SONICZNA DO TWARZY
ALLEGRO
519 zł

 

Komentarze
Pielęgnacja Jak dbać o zęby i jamę ustną? Zapytaliśmy eksperta!
W jaki sposób należy szczotkować zęby? Czy to prawda, że po ich umyciu nie wolno płukać jamy ustnej? O odpowiedzi na te i inne pytania poprosiliśmy eksperta współpracującego z marką Philips Sonicare.
Materiał partnera
luty 07, 2020

Już po raz kolejny razem z marką Philips zorganizowaliśmy na naszym instagramowym profilu Q&A. Tym razem pytania użytkowniczek Wizaz.pl dotyczyły pielęgnacji zębów i jamy ustnej, a odpowiedzi udzielił stomatolog Michał Ganowicz. Najciekawsze nagrodziliśmy soniczną szczoteczką do zębów – modelem Philips Sonicare Diamond Clean Smart   o wartości 1 300 zł! Szczotkowanie to podstawa pielęgnacji jamy ustnej, ale wciąż nie brakuje osób, które niespecjalnie się do tego przykładają i nie posiadają wystarczającej wiedzy w tym zakresie. Piękny uśmiech zachowasz dzięki systematyczności (czyść zęby 3 razy dziennie!), precyzji i nie wykonywaniu tej czynności w pośpiechu. Nie bez znaczenia jest też szczoteczka, z jakiej korzystasz. Philips Sonicare Diamond Clean Smart i zsynchronizowana z nią aplikacja monitorują naszą technikę szczotkowania i udzielają wskazówek, które pomagają wypracować dobre nawyki. Szczoteczkę wyposażono w 5 programów (Clean, Deep Clean, White+, Gum Health, Tongue Care), umożliwiających kompleksową higienę jamy ustnej. Do wyboru mamy także 3 ustawienia intensywności czyszczenia  – w zależności od stopnia wrażliwości zębów. Philips Sonicare Diamond Clean Smart naprawdę jest smart! Szczoteczka sygnalizuje, kiedy niepoprawnie czyścimy zęby i jamę ustną. Czujnik siły nacisku ostrzega, gdy nacisk podczas szczotkowania jest zbyt intensywny, natomiast funkcja TouchUp  za pomocą aplikacji informuje, które obszary zostały pominięte. Zakres ruchu włosia Philips Sonicare Diamond Clean Smart jest bardzo szeroki (wyraźny ruch wymiatający w prawo i lewo, rekomendowany do czyszczenia zębów). Dla porównania, niektóre szczoteczki soniczne tylko wibrują, nie powodując żadnego ruchu włosia lub bardzo słaby. Duża ilość ruchów (do 62 tys. na minutę!) i szeroki zakres włosia w połączeniu z mieszanką pasty, wody i śliny wytwarzają...

Przeczytaj

Nasze akcje