Ta pudrowa emulsja w 1 minutę rozpuszcza suche skórki i hamuje wysyp wyprysków
Ten enzymatyczny peeling w formie pudru po nałożeniu na skórę twarzy zamienia się w emulsję, która w 1 minutę usuwa suche skórki i zapobiega pojawianiu się wyprysków.
Mam bardzo wrażliwą cerę ze skłonnością do pękania naczynek i pojawiania się wyprysków. Takie zestawienie problemów nie ułatwia jej pielęgnacji, dlatego ten peeling enzymatyczny polskiej marki jest dla mnie jak zbawienie z nieba. W końcu puder nie osadza się na suchych skórkach, a cera jest uwolniona od wyprysków i zaczerwienień.
Spis treści:
- Enzymatyczny peeling myjący do skóry naczynkowej i wrażliwej – działanie
- Enzymatyczny peeling BasicLab – skład
- Zalety i wady enzymatycznego peelingu polskiej marki BasicLab
Enzymatyczny peeling myjący do skóry naczynkowej i wrażliwej – działanie
Działanie tego enzymatycznego peelingu myjącego pokochają fanki porcelanowo gładkiej cery i makijażu z efektem glass skin. Już po pierwszym zastosowaniu można zauważyć redukcję suchych skórek, na których osadzały się puder, korektor i podkład. Dzięki regularnemu złuszczaniu martwej warstwy naskórka, cera jest miękka i sprężysta, suche zmarszczki spłycone, a makijaż wygląda lekko i świeżo. Dokładne oczyszczanie porów z sebum pozwala też zahamować pojawianie się zaskórników i wysyp niedoskonałości. Delikatna forma pudru, naniesiona na wilgotną skórę zamienia się w ultradelikatną emulsję, która nie podrażnia nawet najbardziej delikatnej cery. Peeling można też stosować na drugi sposób: po nałożeniu pudru na dłoń, dodajemy kilka kropel wody, mieszamy dla uzyskania gładkiej emulsji i nanosimy na skórę. Masaż peelingiem to zaledwie 1-2 minuty, a wystarczy go wykonać 1-2 razy w tygodniu. Kosmetyk ten wchodzi w skład linii dermokosmetyków Micellis.
Enzymatyczny peeling BasicLab – skład
Peeling ma formę pudru, którego skład oparto na bazie ultradelikatnej substancji złuszczającej (mikroskopijnych kryształków celulozy). Dzięki niej ściera martwe komórki naskórka, co prowadzi do wygładzenia skóry. W składzie znajdziemy także substancje, takie jak:
- ficyna – enzym pochodzący z figowców, który rozkłada białka martwych komórek skóry,
- kwas azelainowy – zmniejsza rogowacenie naskórka i działa antybakteryjne,
- glicyryzyna – pozyskiwana z korzenia lukrecji, która działa przeciwzapalnie i zmniejsza zaczerwienienia.
Zalety i wady enzymatycznego peelingu polskiej marki BasicLab
Enzymatyczny peeling myjący do skóry naczynkowej i wrażliwej to nowość wśród dermokosmetyków polskiej marki BasicLab. Jeszcze nie ma pierwszych ocen w serwisie KWC, ale Wizażanki cenią tę markę za dobry skład, skuteczne działanie, które nie wywołuje podrażnień oraz dobry stosunek cen do jakości. Według wielu opinii kosmetyki tej marki przewyższają swoim działaniem nawet o wiele droższe zagraniczne marki.
Zobacz jak przyjemna w stosowaniu jest taka forma peelingu.
Zobacz także
Jeśli masz cerę wrażliwą, pamiętaj o regularnej odbudowie naturalnej BHL (np. za pomocą kremu-maski na noc).