klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
tatuaż na karku
Pinterest@subscribepage.com
Pielęgnacja

Tatuaż na karku - czy boli i jaki wzór wybrać?

Tatuaż na karku jest częstym wyborem u osób, które chcą postawić na mały tatuaż, który nie jest widoczny na co dzień. Popularnymi wzorami w tym miejscu są motywy florystyczne, zwierzęce, abstrakcyjne, a także napisy.
Aneta Zygmuntowicz
październik 08, 2020

Tatuaż na karku ma zarówno wady, jak i zalety. Przede wszystkim łatwo go ukryć i jest dosyć trwały. Z drugiej strony jego wykonanie jest dosyć bolesne. Poniżej znajdziecie wszystkie informacje o tatuażach na karku oraz inspiracje z Instagrama.

KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Czy tatuaż na karku boli?

Szyja i kark są bardzo wrażliwymi miejscami ze względu na małą ilość tkanki tłuszczowej, przez co igła wbija się bardzo blisko kości. Jest to więc z bardziej bolesnych miejsc na tatuaż. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnego progu bólu. Tatuaż w tym miejscu będzie jednak bardziej bolesny niż w innych miejscach ciała.

Jeśli boicie się bólu, w niektórych salonach możecie skorzystać ze znieczulenia, dzięki czemu odczucia będą bardziej komfortowe.

Pielęgnacja tatuażu na karku

Pielęgnacja tatuażu jest bardzo istotna zarówno podczas procesu gojenia, jak i po nim. Jeśli odpowiednio zadbamy o tatuaż, będziemy bardzo długo cieszyć się pięknym i wyraźnym wzorem.

Proces gojenia tatuażu zazwyczaj zamyka się w około 4 tygodniach. Przez ten czas musimy unikać solarium, basenu oraz ekspozycji skóry na słońce. W tym miejscu nie należy również wykonywać epilacji. Koniecznie pamiętajcie o regularnym myciu skóry za pomocą ciepłej wody z delikatnym mydłem antybakteryjnym. Równie ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry. Co kilka godzin powinniśmy stosować maści natłuszczające. Aby przyspieszyć proces gojenia, pamiętajmy o tym, że tatuaż powinien oddychać. Unikajmy więc szalików i ubrań ze sztucznych materiałów.

Koniec procesu gojenia to nie koniec pielęgnacji. Po upływie miesiąca nadal powinno się dbać o skórę z tatuażem. Warto stosować specjalistyczne kremy do tatuażu, które mają zapobiegać jego blaknięciu. Nie zapominajmy również o bardzo ważnej kwestii, czyli chronieniem skóry przed promieniowaniem UV. Każdorazowo przed ekspozycją skóry na słońce stosujmy kremy z wysoką ochroną SPF.

Tatuaż na karku - cena

Koszt tatuażu na karku może być różny w zależności od kilku czynników. Wpływ na cenę ma przede wszystkim jego wielkość oraz lokalizacja studia tatuażu. Znaczenie może mieć również technika tatuowania i kolor tuszu. Ceny małego tatuażu zaczynają się już od 200 zł, a duże wzory mogą kosztować nawet powyżej tysiąca złotych. 

Tatuaż na karku damski - inspiracje

Tatuaż na karku zazwyczaj wybierają osoby, które stawiają na delikatne wzory możliwe do ukrycia pod włosami. Popularne motywy damskie w tym miejscu to wzory roślinne, małe mandale, napisy. Niekiedy tatuaż, który zaczyna się na karku i sięga aż do połowy pleców. 

Tatuaż na karku męski - inspiracje

Mężczyźni dość często decydują się na tatuaże na karku. Są to zazwyczaj duże motywy, które sięgają do szyi, pleców, a nawet twarzy. Popularnym wyborem są tutaj zwierzęta, na przykład pająki, motywy abstrakcyjne oraz elementy florystyczne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Reinkarnated Tattoo Dublin (@reinkarnateddublin)

Komentarze
tatuaż na udzie
Instagram/kindsoftattoo
Styl życia Tatuaż na udzie – najmodniejsze wzory
Tatuaż na udzie jest zaskakująco popularny wśród kobiet. Osoby decydujące się na taką ozdobę wybierają zazwyczaj motyw roślinny umiejscowiony z boku uda. Modny tatuaż na udzie jest też jednobarwny i dość duży.
Matylda Nowak
październik 15, 2020

Kobiety mają słabość do tatuaży i najchętniej wykonują je sobie na nadgarstkach  lub przedramionach. Zaskakująco często decydują się też na tatuaż na udzie. I co ciekawe, wybierają zwykle skomplikowane wzory wykonane czarnych tuszem. Modny tatuaż na udzie to motyw roślinny, rozety lub kwiaty lotosu . Kobiety chętnie tatuują sobie też na udach węże.         View this post on Instagram                       A post shared by ❇️ INFERNAL TATTOO ❇️ (@infernal_tattoo_ink) on Oct 12, 2020 at 9:24am PDT Tatuaż na udzie – wady i zalety Tak jak jakakolwiek inna trwała ozdoba, tatuaż na udzie wymaga poważnego przemyślenia. Laserowe usuwanie tatuażu jest bolesne, kosztowne i może nie zakończyć się pełnym sukcesem (po usuniętym tatuażu może zostać blizna). Tatuaż na udzie wydaje się być bezpieczną opcją, bo w końcu przez większość czasu pozostaje zakryty. Ale nawet jeżeli nie oglądają go inni, trzeba pamiętać o tym, że nam będzie się on bardzo rzucał w oczy . ;-) Dlatego, decyzję o wykonaniu tatuażu w tym miejscu warto dobrze przeanalizować, a wzór tatuażu na udzie wybierać bez pośpiechu.          View this post on Instagram                       A post shared by ❀ninkeartsy❀ tattoos (@ninkeartsy) on Oct 15, 2020 at 1:09am PDT Szukasz inspiracji na tatuaż na udzie? Koniecznie zajrzyj do naszej galerii! Zobacz...

Przeczytaj
tatuaż róża
iStock
Styl życia Tatuaż róża – najmodniejsze wzory i umiejscowienie
Tatuaż róża to jeden z najmodniejszych wzorów tatuaży damskich. Kobiety robią sobie taki tatuaż najczęściej na ręce i wybierają dość skomplikowane, ale za to zwykle jednobarwne wzory.
Matylda Nowak
listopad 17, 2020

Tatuaż róża to idealny wzór dla kobiety, ale chętnie decydują się na niego także mężczyźni. Panowie często robią sobie taki tatuaż na wierzchu dłoni, tymczasem kobiety wybierają bardziej dyskretne miejsca i zwykle mniej rzucające się w oczy wzory .         View this post on Instagram                       A post shared by 대전타투 청아타투 (@cheong_ah_tattoo) Sądząc po zdjęciach udostępnianych w mediach społecznościowych, najchętniej wybierany przez kobiety jest czarny tatuaż róża z cieniowaniem . Tatuaż róża jest wykonywany najcześciej na ramieniu, przedramieniu, nadgarstku , na obojczykach i między łopatkami. Jest to też często wybierany jako wzór tatuażu na udzie . Zwykle tatuowana jest róża z rozłożonymi płatkami, liśćmi i czasami także łodygą . Przy czym łodyga przybiera czasami postać inspirującego napisu. Róży rzadko towarzyszą inne wzory. A jeśli już, to jest to zazwyczaj wąż lub dość proste, geometryczne kształty.  Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda modny tatuaż z różą, koniecznie zajrzyj do naszego przeglądu! Zobacz także:  Tatuaż kwiat lotosu – poznaj jego znaczenie i zobacz najpiękniejsze wzory!

Przeczytaj
czym smarować tatuaż
iStock
Pielęgnacja Tatuaż na plecach - czy boli, pielęgnacja, inspiracje
Tatuaż na plecach to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na wzór zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Duży obszar daje możliwość wytatuowania właściwie każdego wzoru, a samo tatuowanie jest mniej bolesne niż w innych miejscach.
Aneta Zygmuntowicz
październik 13, 2020

Tatuaż na plecach to bardzo praktyczny wzór, który łatwo można zakryć, ale także pięknie wyeksponować. Kobiety najczęściej wybierają delikatne wzory, takie jak kwiaty lub mandale. Mężczyźni częściej stawiają na wytatuowanie całych pleców. Czy tatuaż na plecach boli? Ból podczas wykonywania tatuażu zależny jest od indywidualnego progu bólu. Dla jednych może być ona bolesny, dla innych niemal nieodczuwalny. W tych obszarze jest dość mało receptorów bólowych, dodatkowo mamy warstwę, tłuszczu i mięśni, co zmniejsza nieprzyjemne odczucia, gdyż nie wbijamy się igłą blisko kości. Z tych względów plecy uznawane są za najmniej bolesne miejsce do tatuowania . Tatuaż może być bardziej bolesny w środkowej części pleców w okolicach kręgosłupa . Wynika to z faktu, że mamy tam zdecydowanie mniej tkanki tłuszczowej i mięśni, więc igła wbija się bardzo blisko kości. Jak pielęgnować tatuaż na plecach? Odpowiednia pielęgnacja tatuażu to podstawa, dzięki której proces gojenia przebiegnie pomyślnie, a my będziemy się cieszyć wyraźnym i trwałym wzorem. Proces gojenia tatuażu trwa zazwyczaj od 2 do 4 tygodni w zależności od wielkości wzoru i użytej techniki. Przez ten czas należy wykonywać dwie istotne czynności. Przede wszystkim dbajmy o czystość skóry. Warto raz na kilka godzin przemywać ją ciepłą wodą z delikatnym mydłem. Równie ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry - w pierwszych tygodniach należy nakładać na nią maści natłuszczające kilkukrotnie w ciągu dnia. Unikajmy również opalania, sauny i basenu. Koniec procesu gojenia to nie koniec pielęgnacji. Warto regularnie stosować specjalne kremy do tatuaży, które zapobiegną ich blaknięciu. Bardzo ważna jest ochrona przeciwsłoneczna ! Przed ekspozycją na słońce,...

Przeczytaj
tatuaż na ramieniu
iStock
Styl życia Tatuaż na ramieniu - wzory, ból, pielęgnacja, cena
Tatuaż na ramieniu jest bardzo często wybierany ze względu na mały ból podczas tatuowania i świetne miejsce do eksponowania wzoru. Ceny takich tatuaży zaczynają się zwykle od 200 zł za mały wzór do kilku tysięcy za rękawek.
Aneta Zygmuntowicz
listopad 27, 2020

Najczęstszymi motywami na tatuaż na ramieniu kobiecy są wzory florystyczne i zwierzęce. W tym miejscu świetnie wyglądają zarówno minimalistyczne kompozycje, jak i realistyczne szkice. Pamiętajcie o odpowiedniej pielęgnacji tatuażu, aby prawidłowo się goił i był trwały. Czy tatuaż na ramieniu boli? Ból podczas wykonywania tatuażu przez każdego odczuwany jest inaczej. Dla niektórych może być to zabieg zupełnie bezbolesny, dla innych niemal nie do wytrzymania. Tatuaż na ramieniu jest jednym z najmniej bolesnych tatuaży ze względy na to, iż igła nie jest wbijana blisko kości i jest tam mniej receptorów bólowych. Jeśli więc obawiacie się o ból podczas tatuowania, ramię jest bardzo dobrym wyborem na pierwszy tatuaż . Pielęgnacja tatuażu na ramieniu Odpowiednia pielęgnacja tatuażu na ramieniu to gwarancja prawidłowego gojenia i trwałego wzoru. Gojenie trwa zwyczaj około 2-3 tygodni, przez ten czas szczególnie powinniśmy się skupić na odpowiedniej pielęgnacji. Podstawą jest tutaj utrzymanie higieny oraz odpowiednie nawilżenie skóry . Skórę powinniśmy przemywać minimum 2-3 dziennie za pomocą ciepłej wody z delikatnym środkiem myjącym. Co kilka godziny należy również nakładać tłuste maści, które mocno nawilżą i zabezpieczą skórę. Przez ten czas unikajmy także basenu, sauny, opalania oraz alkoholu. Po zakończonym procesie gojenia również musimy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim skupmy się ochronie tatuażu przed promieniowaniem słonecznym . Zawsze przed ekspozycją na słońce, nałóżmy grubą warstwę kremu ochronne z wysokim filtrem SPF. Warto również regularnie smarować skórę specjalnymi kremami i balsami do tatuaży , które zapobiegną blaknięciu i utrwalą wzór. Tatuaż na ramieniu - cena...

Przeczytaj