
Ten kosmetyk do twarzy pomoże ci się pozbyć wrastających włosków i krostek na plecach
Tonik żelowy z kwasem marki Norel Dr Wilsz trochę mnie rozczarował. Kiedy - zgodnie z jego przeznaczeniem - używałam go do pielęgnacji twarzy, nie widziałam spektakularnych efektów. W związku z tym produkt ten wylądował w głębi mojej szafki z kosmetykami w łazience, gdzie stopniowo pokrywał się coraz grubszą warstwą kurzu. Ostatnio jednak przypomniałam sobie o nim i znalazłam dla niego zupełnie nowe zastosowanie. Dalej pielęgnuje moją skórę, ale nie tą na twarzy, ale na nogach i plecach. I świetnie się w tym sprawdza!

Tonik z kwasami na wrastające włoski i krostki na plecach
Jak wiele innych kobiet, nie mogę po prostu bezkarnie depilować sobie nóg. Usuwanie zbędnego owłosienia depilatorem kończy się dla mnie zwykle wrastaniem włosków. W efekcie mam na nogach nie tylko rzucające się w oczy gulki i nierówności, ale też stany zapalne powstałe w skutek prób usunięcia zbyt głęboko wrośniętych włosków oraz przebarwienia powstałe przy okazji gojenia się tych stanów zapalnych.
Jakiś czas temu przetarłam nogi (w miejscach, gdzie miałam wrośnięte włoski, stany zapalne i przebarwienia) wacikiem nasączonym tonikiem żelowym Norel Dr Wilsz. I efekty zauważyłam już następnego dnia! Stany zapalne były podgojone i mniej zaczerwienione, przebarwienia stały się jaśniejsze, a wrośnięte włoski znalazły się bliżej powierzchni skóry dzięki czemu niedługo później mogłam je bezpiecznie wydobyć pęsetą.
Zachęcona takimi efektami działania toniku kwasowego, postanowiłam przetestować go także w innym kłopotliwym dla mnie miejscu - na plecach, na których pojawiają mi się czasem krostki. Z nimi kosmetyk Norel też świetnie sobie poradził. Już po dwóch dniach wypryski stały się prawie niewidoczne i żadne nowe też się nie pojawiły.
Tonik żelowy Norel Dr Wilsz - skład i działanie
Swoją skuteczność tonik Norel zawdzięcza wchodzącej w jego skład mieszance kwasów i substancji łagodzących oraz stymulujących regenerację skóry. Znajdziemy w nim:
- działający złuszczająco i antybakteryjnie kwas migdałowy,
- glukonolakton, czyli kwas polihydroksylowy (PHA), który łagodzi podrażnienia, przyspiesza gojenie się skóry i nawilża ją,
- kwas laktobionowy łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry, zmniejsza jej zaczerwienie, wygładza ją i zmiękcza oraz zatrzymuje wodę w naskórku,
- łagodzący podrażnienia pantenol.
Historia z tonikiem z kwasami do twarzy, że kosmetykom warto czasami dać drugą szansę i znaleźć im nowe zastosowanie.
A wy macie jakiś kosmetyk, który sprawdził się w nowej roli?
Zobacz także: Dzięki tym prostym patentom raz na zawsze zapomnisz o wrastających włoskach!
Zdjęcie główne: iStock