Loreal Paris kosmetyki do makijażu
Wyniki testu
Rimmel - tusz do rzęs i pomadki
Wyniki testu
podkład Bourjois Paris Healthy Mix
Wyniki testu
adidas Active Skin&Mind
Wyniki testu
Radical Farmona szampon i peeling trychologiczny
Wyniki testu
Bioderma Sensibio Micellar Oil
Chcę testować
Elseve Bond Repair
Chcę testować
Kosmetyki Maybelline
Chcę testować
Oceanic bazy
Chcę testować
Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Chcę testować
Lactacyd Ultra-Nawilżający 40+
Laureaci
Orientana hello daktyl
Laureaci
 lekki balsam regenerujący Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay
Wyniki testu
MICA Niacinamide Glow
Laureaci
kosmetyki douglas skin focus tonik i peeling enzymatyczny
Wyniki testu
Maybelline kosmetyki do makijażu
Chcę testować
Neutrogena Retinol Boost
Laureaci
GLYCOLIC BRIGHT
Wyniki testu
 FaceBoom, Mix Me Up
Laureaci
antyperspiranty NIVEA Black&White Invisible
Wyniki testu
krem
iStock
Pielęgnacja

To będzie jeden z najsilniejszych trendów pielęgnacyjnych 2019 roku! Szukamy kosmetyków bez wody

Woda to najważniejszy składnik większości kosmetyków, ale w 2019 roku będziemy szukać produktów, w których zostanie ona zastąpiona składnikami, które bardziej przysłużą się skórze.

Jest zwykle jednym z najważniejszych składników kosmetyków i stanowi od 70 do 80 procent ich objętości. Wodę znajdujemy na najwyższej pozycji w spisach składników kremów do twarzy, balsamów do ciała, szamponów... Ale ludzie na całym świecie coraz częściej szukają produktów pielęgnacyjnych, w których wodę zastąpiono innym składnikiem. I zwykle robią to, by lepiej zadbać o swoją skórę. Bo woda w kosmetykach może - zamiast nawilżać skórę - naruszać jej naturalną barierę wodno-lipidową i czynić ją mniej odporną na działanie szkodliwych czynników środowiskowych.

Zobacz także: Na te pięć składników w kosmetykach do pielęgnacji trzeba uważać!

Oto 5 super skutecznych składników na cellulit!

Co zastąpi wodę w kosmetykach?

Trend na zastępowanie wody w kosmetykach innymi składnikami przyszedł do nas z Korei Południowej. Tamtejsi producenci kosmetyków dość szybko zorientowali się, że duża ilość wody w produktach do pielęgnacji ciała nie tylko nie służy skórze, ale wręcz może jej szkodzić. Przede wszystkim woda, zamiast ją nawilżać, może powodować jej wysychanie. Cząstki wody są zbyt duże, żeby wniknąć w skórę. I ma to sens! Bo gdybyśmy chłonęli wodę jak gąbka, to po każdej kąpieli wychodzilibyśmy z wanny znacznie więksi. ;-) Niestety, woda nie tylko nie nawilża skóry, ale może naruszać jej ochronną barierę, czyniąc ją bardziej podatną na ataki grzybów i bakterii. Ponadto, kosmetyki, które nie zawierają wody wymagają stosowania mniejszych ilości substancji emulgujących (łączących tłuszcze z wodą) oraz konserwantów, które mogą podrażniać skórę.

Coraz więcej producentów kosmetyków, naśladując swoich koreańskich kolegów, zastępuje w swoich produktach wodę innymi substancjami, które nie tylko sprawdzają się jako nośniki składników aktywnych, ale też same w sobie pielęgnują skórę. Są to zwykle:

Zobacz także: Sprawdź, co powinnaś jeść, żeby nawilżyć skórę od wewnątrz!

Kosmetyki, w których składzie nie ma wody nie są najłatwiejsze do znalezienia. Warto jednak ruszyć na poszukiwania i wybierając produkty, które jej nie zawierają, przysłużyć się swojej cerze, i... naszej planecie. Trzeba bowiem pamiętać także o tym, że wykorzystywanie wody do produkcji kosmetyków nie jest zbyt ekologicznym rozwiązaniem.

Imax
Pielęgnacja
5 złych nawyków pielęgnacyjnych, które szkodzą Twojej cerze
Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak szkodliwe dla naszej cery mogą być nieprawidłowe nawyki pielęgnacyjne. Oto 5 złych przyzwyczajeń, które warto wyeliminować z codziennej pielęgnacji.

#1 Kupujesz kosmetyki bez sprawdzenia ich składu i przeznaczenia Wszystkie dobrze wiemy, że czytanie składów kosmetyków jest niezwykle ważne, ale niestety jest to bardzo bagatelizowany przez nas krok. Warto wyrobić w sobie taki nawyk poprzez czytanie o potrzebach naszego typu skóry i zapamiętanie listy składników , których powinnyśmy szukać w kosmetykach. Warto także analizować składy kosmetyków, które się u nas nie sprawdziły – możliwe, że uda nam się znaleźć składnik, który działa agresywnie na naszą skórę  w późniejszym czasie będziemy mogły go unikać. #2 Twój demakijaż ogranicza się jedynie do płynu micelarnego Dokładne oczyszczanie cery to podstawa idealnie wyglądającej cery. Zmywanie makijażu jedynie płynem micelarnym czy mleczkiem niestety rzadko kiedy jest w stanie zapewnić odpowiednie oczyszczenie. Powinien być to dla nas pierwszy krok, po którym powinnyśmy umyć twarz produktem oczyszczającym dostosowanym do naszej cery. Warto stosować także wody termalne, toniki bądź przykładowo wodę różaną , które dodatkowo pomogą w uspokojeniu cery i przywróceniu jej prawidłowego kolorytu. #3 Kosmetyki nakładasz bardzo nieregularnie   Jeśli notorycznie zapominamy o używaniu niektórych produktów pielęgnacyjnych, nie powinnyśmy się dziwić, że nie widzimy ich działania. Mowa tu nie tylko o pomijaniu nakładaniu kremu pod oczy czy kremu na noc, ale przede wszystkim o nieregularnym złuszczaniu cery . Peelingi wykonywane zbyt rzadko szybko skutkują pogorszeniem się stanu cery. Peeling dostosowany do typu cery warto wykonywać 1-2 razy w tygodniu. #4 Myjesz twarz pod prysznicem Ostatnie badania naukowe potwierdziły, że mycie twarzy pod prysznicem to jeden z nawyków, który najbardziej szkodzi cerze. Dlaczego powinnyśmy tego unikać? Po pierwsze gorąca woda pod silnym strumieniem zbyt mocno podrażnia skórę i powoduje zaczerwienienia, a po drugie zbyt...

materiały PR
Pielęgnacja
Pielęgnacja w rytmie slow. Czy to naprawdę działa?
Jak to jest z tą naturalną pielęgnacją? Dlaczego kosmetyk stworzony na bazie ekstraktów roślinnych może być skuteczniejszy od kremów, jakie dotychczas stosowaliśmy? Co takiego sprawia, że lepiej radzi sobie z regeneracją, dogłębnym nawilżaniem i spłycaniem zmarszczek?

Skóra to największy organ ludzkiego organizmu. Warto odżywiać ją i pielęgnować naturalnie. Bo któż z nas wpadłby na pomysł, by odżywiać się syntetycznie? Roślinne komponenty aktywne posiadają różnorodne właściwości. Doskonale radzą sobie z zadaniami, które przed nimi stawiamy. Potrafią wyśmienicie regenerować, nawilżać, odżywiać lub napinać naszą skórę. Ogrom roślin i minerałów, występujących w przyrodzie, pozwala na wyselekcjonowanie składników dopasowanych do różnych potrzeb, problemów i typów skóry. I chociaż są one droższe od swych syntetycznych odpowiedników, to często skuteczniejsze w działaniu, bo skóra lepiej je przyswaja. Na przykład olej arganowy nie bez powodu nazywany jest płynnym złotem. Już w starożytności, znane z dbałości o urodę Egipcjanki doceniały jego właściwości. To samo potwierdzają dziś badania laboratoryjne! Jak rozpocząć swoją przygodę z naturalną pielęgnacją? Przede wszystkim naucz się, jakie potrzeby ma Twoja cera, które składniki jej służą! Skóra potrzebuje czasu, aby oswoić się z nowymi preparatami, innym rodzajem pielęgnacji. Próbuj, obserwuj i przede wszystkim … nie zniechęcaj się, a efekty zauważysz na pewno i, co ważne, zostaną z Tobą na stałe! Pamiętaj, że w codziennej dbałości o cerę najistotniejsze są trzy rzeczy: regularność, oczyszczanie oraz nawilżanie! I choć nasza skóra regeneruje się sama (potrzebuje na to ok. miesiąca), to z wiekiem ten czas się wydłuża ze względu na spowolnienie metabolizmu komórkowego oraz zanik włókien kolagenowych i elastylowych. To powoduje, że skóra traci swą jędrność i w widoczny sposób zaczyna się starzeć. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie dostarczać jej wartościowych składników odżywczych, które pozytywnie wpłyną zarówno na jej wygląd jak i kondycję. To, co nakładasz na skórę, jest niemal tak samo ważne jak to, czym się...

fakty i mity skóra tłusta
Fotolia
Pielęgnacja
4 fakty i mity dotyczące skóry tłustej
Czy cerę tłustą należy nawilżać czy raczej odtłuszczać? Starzeje się szybciej czy wolniej niż inne typy skóry? Wraz z doktor Marią Noszczyk sprawdziłyśmy, które z powszechnych stwierdzeń dotyczących skóry tłustej są prawdziwe, a które są tylko mitami.

Cera tłusta nie wymaga nawilżania Mit: tłuszcz i woda to 2 zupełnie różne substancje. Można mieć skórę tłustą (nadmiar sebum) i jednocześnie za mało wody. Oczywiście sebum - tłuszcz, wydzielający się w nadmiarze przy cerze tłustej chroni przed „ucieczką” wody ze skóry i zapobiega wysuszeniu skóry, ale bywa, że nie wystarcza. Barierę ochronną naskórka buduje parę substancji (nie tylko sebum), więc bywa, że np. po słońcu, lekach na trądzik, kosmetykach wysuszających, mydle itp. z naskórka wypłukują się ceramidy, co powoduje że ze skóry wyparowuje więcej wody. W takich sytuacjach pomimo tłustości skóry trzeba ją nawilżać. W tych przypadkach najlepiej wybrać nietłusty krem nawilżający. Cerę tłustą należy odtłuszczać kosmetykami matującymi Prawda, ale nie zawsze: kosmetyki matujące działają na dwa sposoby: optycznie zmniejszają odbicie światła i przez to matowią oraz absorbują tłuszcz. To nie odtłuszcza i nie wpływa na produkcję łoju, a jedynie doraźnie poprawia wygląd. Ale według niektórych osób, w kosmetykach pielęgnacyjnych właśnie działanie optyczne jest najważniejsze i jedynie skuteczne. Prawdziwe „odtłuszczanie” powinno się wiązać ze spowolnieniem pracy gruczołów łojowych i ze zmniejszeniem wydzielania sebum. Niestety, taki efekt daje niewiele substancji. Jeśli zależy ci na dogłębnym działaniu wybierz produkty z retinolem i kwasami owocowymi oraz suplementy z witaminą B i cynkiem. Cerę tłustą mają tylko nastolatki Prawda, ale nie zawsze: w zasadzie tak, bo z wiekiem maleje łojotok u większości osób. Ale obecnie dużo osób po 25 roku życia ma ten problem. Czasem łoju i „przetłuszczania” nie widać, bo z powodu zaburzeń rogowacenia naskórka skóra się nie świeci - łój jest „ukryty” pod niezłuszczoną warstwa rogową, a na powierzchni skóry widoczne są liczne zanieczyszczenia, grudki, krostki i nierówności....

kosmetyki CICA z wąkrotą azjatycką
Pielęgnacja
CICA to składnik, który leczy trądzik i sprawia, że skóra wygląda młodziej!
Pod tajemniczą nazwą kryje się pochodzący z Azji roślinny składnik. Teraz od lat stosowana w kosmetykach koreańskich CICA energicznie podbija Europę!

Półki w drogeriach i perfumeriach coraz gęściej zapełniają się kosmetykami, na których opakowaniach widnieje tajemnicza i intrygująca nazwa ich najważniejszego ich składnika - "CICA". Kryje się pod nią centella asiatica, czyli polecana już przez nas wąkrota azjatycka . Kiedy pierwszy raz wspominaliśmy o tym składniku, zainteresowanie nim wciąż było jeszcze stosunkowo niewielkie. A teraz jest to jeden z najpopularniejszych składników kosmetycznych i coraz więcej marek wprowadza do swojego portfolio produkty z nim w składzie. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Dr.Jart+ Global (@drjart) Lip 22, 2019 o 12:00 PDT Jak działa CICA? Wąkrota azjatycka to roślina rosnąca między innymi w Chinach, Korei, Indonezji i Indiach. Już 2000 lat temu jej właściwości regenerujące wykorzystywane były w medycynie ajurwedyjskiej. Do Europy centella azjatycka trafiła najpierw jako składnik popularnych kosmetyków koreańskich . Z czasem jednak zaczęła pojawiać się w produktach rodzimych marek kosmetycznych. Do sprzedaży kosmetyki CICA wprowadziły między innymi L'Oreal, Soraya i AA. Skąd tak duże zainteresowanie tym składnikiem? Jest ono związane przede wszystkim z rosnącą liczbą osób skarżących się na nadwrażliwość cery. Ten niepokojący trend to efekt zanieczyszczenia środowiska i nieprawidłowej pielęgnacji (przede wszystkim nadmierne złuszczanie ). Ich efektem jest między innymi mniejsza odporność skóry na ataki drobnoustrojów, jej suchość, zaczerwienienie, reakcje alergiczne i szybsze starzenie się. A CICA radzi sobie z każdym z tych problemów! Wąkrota azjatycka działa: przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, łagodząco, regenerująco, przeciwobrzękowo i antyoksydacyjnie . Ponadto wąkrota azjatycka nawilża skórę i stymuluje fibroblasty do produkcji...

Nasze akcje
Bourjois Jak dopasować podkład
Makijaż
Jak dobrać podkład, aby odpowiadał na potrzeby skóry?
Współpraca reklamowa
tolpa acne
Pielęgnacja
Gdy cera płata nam figle. Jak skutecznie zapobiegać niedoskonałościom?
Współpraca reklamowa
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M La Roche-Posay
Pielęgnacja
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay sprawdzony przez mamy i dzieci
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Promienna skóra i mocne włosy - zaufaj sprawdzonym formułom oraz składnikom aktywnym i ciesz się pięknym wyglądem na wiosnę
Współpraca reklamowa
Douglas-collection-skincare-skin-focus-vitamin-radiance-main-beauty
Pielęgnacja
„Skóra wygląda młodziej, bardzo zdrowo i jest pełna blasku”. Kosmetyki do pielęgnacji Douglas Collection przetestowane!
Współpraca reklamowa
Asus Zenbook 14 OLED
Styl życia
Moc możliwości, którą zmieścisz w torebce - poznaj idealnego laptopa do pracy i rozrywki od ASUS
Współpraca reklamowa
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty
Pielęgnacja
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty - teraz mogę cieszyć się piękną cerą i nawilżonymi ustami!
Współpraca reklamowa
modelka trzyma RETI AGE Sesderma
Pielęgnacja
Kosmetyki z tym składnikiem znakomicie niwelują oznaki starzenia
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost