klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Pielęgnacja

Top 5. Najbardziej zaskakujące trendy w chirurgii plastycznej na całym świecie

Implanty piersi, odsysanie tłuszczu, lifting twarzy – operacje i zabiegi, które jeszcze dekadę czy dwie temu budziły u nas mieszane uczucia, z czasem stały się całkiem prozaiczne. Później świat zwrócił oczy na zabiegi przeznaczone dla młodych mam i dziwne procedury przeprowadzane w Azji. Chociaż kolejne lata przynoszą coraz to nowsze trendy, niektóre, opisane już niegdyś zjawiska nie przestają szokować. W zestawieniu przeczytacie o pięciu zaskakujących trendach w chirurgii estetycznej z różnych stron świata
Monika Orzechowska
czerwiec 14, 2016
Ata z „Hotelu Paradise” żałuje, że zdecydowała się na operacje plastyczne?! „Zostałam skrzywdzona”

Wydłużanie kończyn w Indiach

Dążąc do poprawy perspektyw w karierze lub życiu uczuciowym jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wiele, ale chyba nie tak wiele, jak w Indiach. W indyjskiej chirurgii estetycznej wykorzystuje się wynaleziony w ubiegłym wieku aparat Ilizarowa, który służy wydłużaniu kończyn. „Zabieg” wymaga chirurgicznego złamania kości, a następnie zamontowania aparatu składającego się z pierścieni i drutów, które stabilizują odłamy kostne. Pozwala on na przedłużenie nóg o 8 cm, jednak nieprawidłowo wykonany może prowadzić do infekcji, a nawet konieczności amputacji.

Czytaj też:  Cała prawda o filtrach przeciwsłonecznych. Które wybrać i jak je stosować

Zmiana rysów twarzy w Korei Południowej

Szalejąca popularność medycyny estetycznej w Korei Południowej przyczynia się do wzrostu PKB kraju, nikt nie jest więc chyba zdziwiony słysząc, że to właśnie w tym państwie operacjom plastycznym poddał się największy odsetek ludności.

W Korei Południowej powszechne są wszelkie operacje mające na celu zmianę wyglądu twarzy. Panuje tam moda na rysy kaukaskie, dlatego wśród hitów chirurgii plastycznej można wymienić operacje podbródka (pożądany kształt litery V), nosa (implanty) oraz oczu (zmiana kształtu oczu sprowadza się do ich powiększenia).

Powiększanie piersi i pośladków w Brazylii

Według statystyk z 2014 roku Brazylia zajmuje drugie co do ilości przeprowadzanych operacji plastycznych na świecie miejsce. Najczęściej zabiegom poddaje się tam obszary brzucha, pośladków i piersi, przy czym za jedną z najpopularniejszych operacji w Brazylii uważa się powiększanie pośladków. Innymi słowy, wzorem kobiecego piękna jest tam Jennifer Lopez z płaskim brzuchem, uwydatnionymi pośladkami i bujnymi piersiami. Z czasem brazylijski lifting pośladków, czyli autoprzeszczep tkanki tłuszczowej, stał się znany na całym świecie – zabieg przeprowadza się także w Polsce.

Operacje nosa w Iranie

Chociaż obecnie Iran kojarzy nam się z jedną z najbardziej konserwatywnych społeczności, błędem byłoby uważać, że nie przeprowadza się tam żadnych zabiegów estetycznych. Obok pigmentacji brwi i liposukcji bardzo dużą popularnością cieszą się tam operacje plastyczne nosa.

Czytaj też:  Co zrobić, żeby okulary nie zsuwały się z nosa?

Jest to po części związane z wymogiem skromniejszego stroju. Jak podaje Javad Amirizad z Irańskiego Stowarzyszenia Chirurgów Plastycznych i Estetycznych, wśród 40 tys. operacji plastycznych wykonywanych w Iranie ponad 60 proc. stanowią zabiegi z zakresu rynoplastyki.

Projektowanie waginy na Zachodzie

Wśród najbardziej zaskakujących trendów w chirurgii plastycznej na Zachodzie grzechem byłoby nie wymienić projektowania waginy, które zazwyczaj nie ma nic wspólnego ze wskazaniami zdrowotnymi. Jak podała już dwa lata temu brytyjska grupa Transform Cosmetic Surgery, co roku redukcji warg sromowych poddaje się ponad tysiąc kobiet w wieku 18-24 lat. Zazwyczaj zabiegi mają na celu uniknięcie efektu camel toe, który uwidacznia się zwłaszcza w trakcie noszenia stroju kąpielowego.

Czytaj też:  Pięć rzeczy, które powinnyście wiedzieć o kubeczkach menstruacyjnych

Komentarze
materiały PR
Pielęgnacja Ciało w Klinice Ambroziak - poznaj wyjątkowe zabiegi!
W dążeniu do idealnej sylwetki dermatologia estetyczna, chirurgia plastyczna i kosmetologia są nierozerwalnie połączone. Dopiero efekty takiej współpracy są spektakularne i trwałe. Klinika Ambroziak oferuje bezpieczne i skuteczne zabiegi, które wymodelują nasze ciało w wymarzony sposób.
Materiał partnera
czerwiec 20, 2015

MedContour Medical   To urządzenie łączące działanie ultradźwięków i drenażu limfatycznego. Zabieg jest nieinwazyjny i bezboleśnie zmniejsza objętość tkanki tłuszczowej, lecząc cellulit i pozbawiając obrzęków. Rezultat widoczny już po pierwszej sesji i kumuluje się wraz z każdym następnym zabiegiem. Obszary poddawane zabiegowi to brzuch, biodra, pośladki, ramiona, uda, „boczki” i fałd podłopatkowy. Zeltiq   Urządzenie wykorzystuje technologię kriolipolizy czyli wrażliwości komórek tłuszczowych na niską temperaturę. Zabieg jest bezpieczny i całkowicie nieinwazyjny, modeluje sylwetkę. Jest alternatywą dla liposukcji. Obszary poddawane zabiegowi to „boczki”, brzuch, podbrzusze, uda i sutki u mężczyzn. Końcówka Coolfit precyzyjnie wymodeluje najtrudniej dostępne do tej pory miejsca jak: nogi, ramiona i wewnętrzna strona ud a także plecy i brzuch. Cellulaze To szybki i  bezpieczny zabieg, który umożliwia pozbycie się pomarańczowej skórki na długi czas. Jedyny, dostępny na rynku małoinwazyjny zabieg chirurgiczny do terapii cellulitu. W ciągu kolejnych tygodni i miesięcy po zabiegu, odbudowują się zwłókniałe przegrody, a nowo wyprodukowany kolagen przyczynia się do ujędrnienia i uelastycznienia skóry. Te czynniki wpływają na ujednolicenie i wygładzenie powierzchni skóry i w znacznym stopniu redukują cellulit. Zabieg jest jednorazowy, rezultaty pojawiają się stopniowo, w okresie od 3 miesięcy po wizycie.  Innowacyjna liposukcja infradźwiękowa-nutacyjna N.I.L. Precyzyjne odsysanie tkanki tłuszczowej bez nierówności na powierzchni skóry. Oprócz usuwania tkanki tłuszczowej dochodzi również do jej rozbicia, co pozwala skrócić czas operacji. Można dzięki temu odsysać duże ilości tkanki tłuszczowej. Mniejsza inwazyjność zabiegu oznacza ograniczenie dyskomfortu pacjenta a szybki powrót do pracy i normalnego życia to najlepsza...

Przeczytaj
kobieta przed zabiegiem korekty powiek
Pielęgnacja Ta dziewczyna cierpiała przez... wrastające rzęsy! Operacja odmieniła jej życie
Zabiegi chirurgi plastycznej to nie tylko powiększanie biustu i odmładzanie twarzy. Ta dziewczyna zdecydowała się na... skrócenie powiek.
Agata Kufel
kwiecień 25, 2017

W ostatnich dniach zrobiło się głośno o nietypowym zabiegu pomniejszania ust . Rozgorzała dyskusja na temat mało znanych operacji plastycznych , a w mediach społecznościowych do głosu doszły osoby, które korzystały z chirurgii plastycznej niekoniecznie w celu powiększenia biustu . Jedna z użytkowniczek portalu Reddit przyznała się do zabiegu skrócenia dolnych powiek , który - jak sama przyznaje - zmienił jej życie. Jak i dlaczego? Iris231 od dziecka zmagała się z wrodzonym mankamentem w postaci nieprawidłowego załamania dolnej powieki (epiblepharon). To schorzenie charakterystyczne dla Azjatów, które przejawia się wykształceniem dodatkowego fałdu przy powiece , który sprawia, że dolne rzęsy są skierowane w kierunku oka . W przypadku Iris231 wada dodatkowo była niesymetryczna - wyraźnie większe załamanie na prawej powiece sprawiało, że jej oczy wyglądały w odmienny sposób. W wieku 20 lat dziewczyna zdecydowała się na operacyjną korekcję powiek i była to jedna z lepszych decyzji, jakie podjęła w swoim życiu. Zabieg polegał na usunięciu "nadprogramowej" skóry i mięśni z dolnej powieki oraz zszycie jej tak, by dolne rzęsy były ułożone w prawidłowy sposób. Według relacji dziewczyny, sama procedura była krótka i bezbolesna , dzięki odpowiedniemu znieczuleniu. Rozpuszczalne szwy zniknęły po ok. półtora tygodnia, a po dwóch jedynym śladem po ingerencji chirurga było lekkie zaczerwienienie . Użytkowniczka Reddit zamieściła zdjęcia przed i po zabiegu - różnica rzeczywiście jest uderzająca : Źródło zdjęcia: Reddit.com/AsianBeauty Po 8 miesiącach od zabiegu dziewczyna jest zachwycona efektem - blizny są praktycznie niewidoczne, a oczy nie są już podrażniane przez rzęsy (wcześniej musiała je miejscami... wyrywać!). Jedyne czego żałuje to fakt, że na operację zdecydowała się tak późno......

Przeczytaj
Berry Ng
Styl życia Przeszła kilkadziesiąt zabiegów i operacji plastycznych, by... zadowolić chłopaka
Dziś wygląda całkiem inaczej i żałuje, że dała się na to namówić... Czy jakikolwiek mężczyzna jest wart takiego poświęcenia?
Agata Kufel
grudzień 11, 2017

Ofiary operacji plastycznych rzadko przyznają, że popełniły błąd, jednak ta dziewczyna głośno mówi, że powinna darować sobie wykonane modyfikacje . 22-letnia mieszkanka Hong Kongu przeszła kilkadziesiąt zabiegów , które diametralnie zmieniły jej twarz. Wszystko to dla... chłopaka . Zrobiła sobie operacje plastyczne, by zadowolić chłopaka Berry Ng przez dwa lata regularnie odwiedzała kliniki chirurgii plastycznej i gabinety medycyny estetycznej , by "dodać sobie urody". Były partner dziewczyny twierdził, że jest mniej atrakcyjna od większości kobiet , stawiając jej za wzór zachodnie fotomodelki. Aby zadowolić "ukochanego", Berry zaczęła modyfikować swój wygląd - m.in. powiększyła sobie usta , wypełniła policzki, a także zoperowała nos i powieki . Zdecydowała się też na operację powiększenia piersi , bo jej chłopak skarżył się, że są "za małe". Moment oprzytomnienia przyszedł, gdy po wszczepieniu implantów biustu, matka Ng płakała przy jej łóżku , mówiąc, że wcale nie musiała się tak zmieniać - przecież zawsze była piękna . Być może gdyby Berry usłyszała to w odpowiednim momencie od partnera, nigdy nie odwiedziłaby gabinetu chirurga. Niestety, nigdy do tego nie doszło - dziewczyna zrozumiała swój błąd i zdecydowała się z nim zerwać . I, nie mając wyboru, zaakceptować swój nowy wygląd. Źródło zdjęć: YouTube oraz Instagram Dziś Berry otwarcie przyznaje, że gdyby mogła cofnąć czas, nie zdecydowałaby się na te wszystkie operacje . Ponieważ jednak nie jest w stanie odzyskać "dawnej" twarzy, wykorzystuje swoją popularność vlogerki, by promować samoakceptację i ostrzegać innych ludzi przed popełnianiem podobnych błędów . W końcu każdy z nas jest wyjątkowy taki, jaki się urodził - to właśnie możliwość bycia sobą sprawia, że jesteśmy piękni. Post udostępniony przez...

Przeczytaj
piersi
iStock
Pielęgnacja Chcesz powiększyć biust? Sprawdź, co się dzieje z implantami, kiedy już są w ciele
Powiększanie piersi to poważna operacja, która może mieć równie poważne konsekwencje. Organizm może na silikonowy implant zareagować dość gwałtownie...
Matylda Nowak
listopad 15, 2018

Jak duże powikładnia po powiększaniu piersi mogą nastąpić? Nikt już chyba nie ma wątpliwości, że zabiegi medycyny estetycznej to poważna sprawa.  Źle wykonane mogą mieć dramatyczne skutki - skończyć się długą rekonwalescencją , trwałym oszpeceniem lub wręcz śmiercią pacjentki . Ale czasami nie trzeba nieudolnego lekarza czy sprytnego oszusta, żeby powiększanie ust, piersi czy pośladków miało koszmarny efekt. Nasze ciało też może "zaprotestować" przeciwko silikonowym implantom i dostarczyć nam niemałych problemów. Wiedzą coś o tym kobiety, u których - po powiększeniu piersi - wystąpił tak zwany przykurcz torebki włóknistej . Skutkiem tego powikłania jest zdeformowane ciało i przejmujący ból. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Sanjay Grover MD, FACS (@sanjaygrovermd) Sie 21, 2017 o 8:22 PDT Zobacz także: Tej kobiecie usta po powiększeniu najpierw potwornie spuchły, a potem... pękły! Powikłania po powiększaniu piersi W trakcie zabiegu powiększania piersi w ciało kobiety wszczepiany jest implant . W odpowiedzi na ten obcy obiekt, organizm może wytworzyć torebkę włóknistą - błonę otaczającą implant (tak zwaną kapsułę) . Gdy torebka włóknista zacznie się obkurczać, pojawiają się problemy - piersi twardnieją, zmieniają kształt i położenie, zaczynają boleć . Często też pojawiają się krwiaki, infekcje...  W takiej sytuacji konieczna jest operacja. Implanty są wyjmowane, usuwa się z nich torebkę włóknistą , a następnie - jeśli nadal się do tego nadają - ponownie umieszcza je w ciele kobiety . Według raportu Amerykańskiej Agencji Do Spraw Żywności i Leków, torebka włóknista wymagająca interwencji chirurgicznej występuje u 7 procent pacjentek w ciągu pierwszego roku po operacji i aż u 12-19 procent po upływie pięciu lat ....

Przeczytaj