klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
depilacja laserowa
Fotolia
Pielęgnacja

Totalna gładkość - wypróbuj depilację laserową!

Depilacja laserowa zapewni idealnie gładką skórę i pozwoli ci pozbyć się włosków na zawsze! Jeśli chcesz latem cieszyć się supergładką skórą, wybierz się na zabieg już teraz. Sprawdź jak działa laser, jakie są efekty i przeciwwskazania do depilacji laserowej.
Magdalena Borucińska
marzec 23, 2015
depilacja laserowa
Jak skutecznie pozbyć się kobiecego wąsika i włosków na twarzy? My już wiemy!

Jak działa depilacja laserowa?

Z zadaniem usunięcia włosków najskuteczniej poradzi sobie laser diodowy. Urządzenie emituje wiązkę światła, której nośnikiem jest melanina, czyli ciemny barwnik występujący m.in. we włosach. Wiązka wędruje po trzonie włosa aż do mieszka włosowego i podgrzewa go do temperatury nawet 60 stopni Celsjusza. Ciepło ścina białko, a mieszek ulega trwałemu uszkodzeniu. Włos zostaje wypchnięty ku górze, a następnie wypada.

Dlaczego po depilacji laserowej część włosów odrasta?

Zależy to od fazy wzrostu włosa:

  • Anagen – faza wzrostu, w której laser najlepiej radzi sobie z włoskami; włosy mocno przylegają do mieszków i bezpośrednio z nich wyrastają.
  • Katagen – faza obumierania, w której włoski wydobywają się z mieszków
  • Telogen – włoski znajdują się poza mieszkami i wypychane są ku górze

– W fazie telogenu wiązka lasera nie jest w stanie dotrzeć do mieszka włosowego i trwale go uszkodzić. Energia rozproszy się w skórze i choć sam włos ulegnie zniszczeniu, na jego miejsce może wyrosnąć kolejny – tłumaczy Wioletta Kaniewska z Centrum Laseroterapii Elite w Warszawie.

Ale właśnie po to depilację przeprowadza się w seriach, by załapać się na fazę anagenu każdego włosa.

Depilacja laserowa – jaki laser wybrać?

Z laserów diodowych na polskim rynku liczą się przede wszystkim dwa: Light Sheer i Vectus. Zabiegi nimi są dosyć drogie, ale ta inwestycja szybko się zwraca. Dzięki specjalnym elementom chłodzącym epilacja laserowa nie jest już tak bolesna jak kiedyś.

Idealne cechy osoby poddającej się depilacji laserowej to jasna skóra i ciemne włosy. Wtedy zabiegi są najbardziej skuteczne – wystarczą nawet 4, by niemal całkowicie pozbyć się owłosienia. Dzięki nowoczesnym laserom z zabiegów mogą korzystać blondynki i osoby z oliwkową skórą, jednak będą musiały poddać się większej ilości zabiegów.

Ponieważ nasz organizm zaprogramowany jest tak, by naprawiać wszystko, co uszkodzone, część mieszków włosowych może się jednak zregenerować.

– Wystarczy wtedy zabieg przypominający raz na rok – 3 lata, by skóra pozostawała idealnie gładka – podpowiada Wioletta Kaniewska.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Wieczorem przed zabiegiem ogól włoski, a w jego dniu nie balsamuj skóry. Nie powinnaś być też posmarowana samoopalaczem ani opalona, bo za opaleniznę odpowiedzialna jest również melanina. Laser to tylko maszyna, która nie jest w stanie rozróżnić, czy barwnik pochodzi z włosa czy ze skóry. Jego energia mogłaby ulec rozproszeniu, w takiej sytuacji łatwiej też o poparzenia. Aby zabieg był maksymalnie skuteczny, warto odczekać minimum 3 tygodnie od ostatniej ekspozycji na słońce.

Przed depilacją laserową nie bierz leków:

  • rozrzedzających krew (np. aspiryny)
  • fotouczulających )np. na bazie dziurawca)
  • obniżających ciśnienie
  • moczopędnych
  • przeciwzapalnych
  • niektórych antybiotyków
  • retinoidów

Depilacji laserowej nie przeprowadza się u kobiet w ciąży.

Depilacja laserowa - efekty

Następnego dnia po zabiegu wykonaj peeling całego ciała. Dzięki temu ułatwisz włoskom przebicie się przez naskórek. Przez tydzień lub dwa będziesz mieć wrażenie, że włoski nadal rosną. Możesz je golić, ale równie fajnie jest poczekać, aż same zaczną się wykruszać. Wtedy w pełni docenisz działanie tej metody. Pomiędzy zabiegami nie wyrywaj włosków depilatorem, pęsetą ani woskiem. Skóry poddawanej działaniu lasera nie wolno też opalać, bo sprzyja to powstawaniu przebarwień. Koniecznie stosuj filtry przeciwsłoneczne!

Autorką jest Marta Urbaniak. Pełny artykuł znajdziecie w luksusowym miesięczniku Uroda życia.

Sprawdź także 5 zasad perfekcyjnej depilacji woskiem, sposoby na wrastające włoski po depilacji oraz sposoby na depilację last minute

Komentarze
materiały PR
Pielęgnacja Czy depilacja laserowa jest skuteczna? Zapytaliśmy ekspertów
Myślisz o laserowym usuwaniu owłosienia, jednak obawiasz się o zdrowie swojej skóry? Nie jesteś pewna, czy laseroterapia przyniesie oczekiwany efekt i nie wiesz, ilu zabiegów potrzebujesz? Klaudia Błotko, ekspert z sieci salonów Depilacja.pl, tłumaczy, dlaczego warto wybrać depilację laserem Light Sheer DUET!
Materiał partnera
luty 01, 2017

Skuteczność zabiegu depilacji laserowej Przed rozpoczęciem walki z niechcianym owłosieniem, warto zapoznać się z budową włosa i fazami cyklu jego wzrostu, gdyż od tego zależy skuteczność zabiegów depilacji laserowej. Każdy włos na naszym ciele składa się z dwóch podstawowych elementów: łodygi oraz korzenia, który osadzony jest w torebce powszechnie znanej jako mieszek włosowy. W torebce umiejscowiona jest również cebulka, zawierająca elementy macierzy odpowiedzialnej za wzrost włosa. Kluczową rolę w skuteczności depilacji laserowej odgrywa melanina, czyli barwnik włosa, który wytwarzany jest przez melanocyty wchodzące w skład macierzy. Laseroterapia polega na przenikaniu w głąb skóry energii, która pochłaniana przez komórki barwnikowe, niszczy macierz włosa, a więc część mieszka odpowiadającą za regenerację. Po uszkodzeniu macierzy włos nie odrasta. Im grubszy i ciemniejszy włos – im więcej barwnika zawiera, oraz im wyraźniej zaznaczony jest kontrast pomiędzy jasną skórą i ciemnym włosem, tym zabieg depilacji przynosi lepsze efekty . Osoby o jasnej karnacji, które posiadają mocne, grube i ciemne owłosienie, stanowią idealną grupę pacjentów depilacji laserowej. Cykl wzrostu włosa dzieli się na trzy fazy: wzrostu (anagen), przejścia (katagen) oraz spoczynku (telogen). Na skuteczność zabiegu depilacji laserowej decydujący wpływ ma faza aktywnego wzrostu . Włosy znajdujące się w tej fazie są najbardziej podatne na działanie lasera, który niszczy mieszek włosowy wraz z cebulką oraz macierzą. Podczas pozostałych dwóch okresów wzrostowych dochodzi do zatrzymania wzrostu owłosienia. Dodatkowo, przerwana zostaje produkcja melaniny, co przyczynia się do tego, że promieniowanie laseroterapii nie ma możliwości przepływu do macierzy włosa. Depilacja jest wówczas całkowicie bezcelowa. Zabieg depilacji laserowej a inne metody usuwania owłosienia Przewagą...

Przeczytaj
123rf
Pielęgnacja Koniec z depilatorem. Jak pozbyć się nadmiernego owłosienia?
Nadmierne owłosienie to problem, który niejednokrotnie stanowi przyczynę frustracji i kompleksów. Aby trwale usunąć wąsiki, włosy na brzuchu czy wokół brodawek zalecane są zabiegi medycyny estetycznej. Jak przebiega redukcja owłosienia i na co zwrócić uwagę radzi czytelniczkom Wizaz.pl specjalista.
Materiał partnera
listopad 15, 2014

Nadmierne owłosienie u kobiet, w miejscach typowych dla mężczyzn ( hirsutyzm ), stanowi problem natury psychologicznej i estetycznej. Przez zarost możemy wstydzić się rozebrać na plaży, a w skrajnych sytuacjach mieć zaburzenia poczucia kobiecości. Sytuacja pogarsza się jeżeli w miejscu depilacji włosków pojawia się coraz więcej, a same kosmetyczne zabiegi stają się bardziej kłopotliwe i czasochłonne z powodu podrażnienia skóry. Skuteczną i jedyną metodą trwałego pozbycia się nadmiernego owłosienia jest epilacja laserowa. Efekty uzyskane po serii zabiegów pozwalają odzyskać pewność siebie, komfort i swobodę, a depilator oraz częste wizyty u kosmetyczki są zbędne. Epilacja Epilacja to usuwanie owłosienia wraz z korzeniami, czyli cebulkami, za pomocą urządzenia emitującego promienie światła. Zabieg różni się od klasycznej depilacji tym, że już po kilku zabiegach można pozbyć się włosków na stałe. Epilacja nie powoduje skutków ubocznych, które pojawiają się przy goleniu zwykłą maszynką, czyli podrażnień naskórka oraz odrastania grubszych i trudniejszych do usunięcia włosków. – Laserowy zabieg służący redukcji owłosienia to najlepszy wybór dla kobiet, które cenią sobie nienaganny wygląd i nie chcą tracić czasu na codzienne powtarzanie rytuału depilacji. Epilację bez obaw przeprowadza się na wszystkich partiach ciała, także na twarzy, w okolicach bikini i pod pachami. Zabieg ma nie tylko właściwości estetyczne, lecz także lecznicze, ponieważ z łatwością możemy pozbyć się wrastających, sprawiających ból włosków – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej. Przebieg zabiegu W zależności od rodzaju owłosienia używa się aparatów emitujących światło o odpowiedniej długości oraz częstotliwości impulsów, tak aby nie...

Przeczytaj
depilacja laserowa bikini
iStock
Pielęgnacja Depilacja laserowa bikini – rodzaje, efekty, cena, opinie
Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów trwałego usuwania owłosienia. Istnieje kilka rodzajów depilacji bikini: klasyczne, kalifornijskie, francuskie i brazylijskie. Sprawdźcie, jak wygląda zabieg depilacji bikini, czy boli i jaka jest jego cena.
Aneta Zygmuntowicz
czerwiec 03, 2020

Depilacja laserowa bikini to najskuteczniejszy sposób trwałego pozbycia się włosków z okolic intymnych. Najlepiej zadziała na ciemnych włosach i jasnej skórze. Po zabiegu przez kilka lat będziemy mogli cieszyć się zupełnie gładkim ciałem. Trzeba pamiętać, że do zabiegu depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować. Pod żadnym pozorem nie należy wyrywać włosków pęsetą czy woskiem! Jak wygląda zabieg depilacji laserowej? Zabieg depilacji laserowej polega na przykładaniu do ciała głowicy lasera, który wypala włoski . Laser działa na ciemny pigment we włoskach i niszczy mieszki włosowe. Przed zabiegiem kosmetolog zaznacza obszary depilacji i ustawia urządzenie, tak by działało jak najskuteczniej. Pod uwagę bierze się tutaj przede wszystkim kolor włosów oraz skóry. Następnie przechodzimy do właściwego zabiegu. Osoba przeprowadzająca zabieg przykłada głowice w wyznaczone miejsce i "strzela" wiązką lasera, sprawnie przesuwając sprzęt po skórze. Depilacja laserowa bikini trwa od 15 do 30 minut. Podczas zabiegu mamy na sobie jednorazowe majtki, dzięki czemu możemy się poczuć bardziej komfortowo. Depilowany obszar skóry jest odsłaniany jedynie na kilka krótkich strzałów. Przeczytaj również: Depilacja bikini - jaki sposób wybrać? Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Profi Laser Kosmetyka Laserowa (@profilaser_) Maj 30, 2020 o 4:20 PDT Czy depilacja laserowa bikini boli? Odczucia podczas depilacji zależne są od wielu czynników: rodzaju sprzętu, ustawionej mocy, koloru i grubości naszych włosków oraz progu naszego bólu. Zdecydowanie skóra w okolicach intymnych jest najbardziej wrażliwa, przez co zabieg może nie należeć do najprzyjemniejszych. Niektóre osoby odczuwają jedynie lekki dyskomfort, dla innych zabieg jest bardzo bolesny . Nie trzeba się...

Przeczytaj
depilacja laserowa
iStock
Pielęgnacja Depilacja laserowa - efekty po pierwszym zabiegu, po serii i po latach
Depilacja laserowa to bezbolesny sposób na stałe usunięcie owłosienia. Jakie efekty uzyskamy po pierwszym zabiegu, po serii zabiegów i po kilku latach od zabiegu?
Aneta Zygmuntowicz
styczeń 16, 2020

Depilacja laserowa jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na stałe usunięcie owłosienia . Aby uzyskać pełny efekt, należy wykonać całą serię zabiegów. Końcowy efekt zależny jest od rodzaju owłosienia i rodzaju lasera. Wiele osób ma wątpliwości w stosunku do tego czy skóra będzie gładka na zawsze. Jakie efekty uzyskamy po pierwszym zabiegu depilacji laserowej, a jakie po latach? Depilacja laserowa - czy kolor włosów ma wpływ na efekty? Depilacja laserowa uznawana jest za niezwykle skuteczny sposób na trwałe usunięcie owłosienia. Jednak nie u wszystkich przyniesie takie same rezultaty. Laser pochłania melaninę, czyli barwnik znajdujący się we włosach, jednocześnie niszczą jego strukturę wraz z cebulką. Dlatego właśnie lasery lepiej działają na włosy ciemne, które zawierają w sobie więcej melaniny . Efekt przy włosach bardzo jasnych, bądź rudych może być zupełnie niezauważalny. Niemożliwe jest także usunięcie włosów siwych, które nie posiadają barwnika. Przeczytaj również: Wszystko o depilacji laserowej Depilacja laserowa - efekty po pierwszym zabiegu Zmiany są już widoczne od pierwszego zabiegu , trzeba jednak pamiętać że nie usunie on zupełnie owłosienia. Zazwyczaj po pierwszym zabiegu depilacji laserowej efektem będzie zmniejszenie się ilości włosków o około 30%. Przez pierwsze dwa tygodnie można mieć wrażenie, że włosy dalej rosną, jednak tak naprawdę wysuwają się one ze swoich mieszków włosowych. Przez następne dwa tygodnie włosy będą wypadać. Po tym czasie nasza skóra będzie gładka jak po innych rodzajach depilacji, a następnie włosy których nie usunęliśmy przy pierwszym zabiegu, zaczną odrastać. To jest dobry czas na wykonanie następnego zabiegu epilacji laserowej . Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez dr...

Przeczytaj