klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
usuwanie blizn potrądzikowych
Pielęgnacja

Usuwanie blizn potrądzikowych metodą Coolaser

Ta autorska metoda usuwania blizn i przebarwień pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej cery. Stworzył ją amerykański lekarz medycyny estetycznej, którego wierną klientką jest między innymi Kim Kardashian.
Matylda Nowak
listopad 20, 2019

Klinikę Simona Ouriana w Los Angeles regularnie odwiedzają gwiazdy. To on usuwał Kim Kardashian rozstępy na piersiach i rozjaśniał skórę na kolanach. Ten specjalizujący się w laseroterapii lekarz medycyny estetycznej opracował własną metodę poprawiania kolorytu i faktury skóry. Efekty jego autorskiego zabiegu robią wrażenie. Z twarzy pacjentki Ouriana zniknęły głębokie blizny potrądzikowe

Fot.: Instagram

Ata z „Hotelu Paradise” żałuje, że zdecydowała się na operacje plastyczne?! „Zostałam skrzywdzona”

Laser na blizny po trądziku

Często nawet wyleczony trądzik nie daje o sobie zapomnieć. Jeśli objawiał się on rozległymi stanami zapalnymi, a cierpiąca na niego osoba nie przestrzegała zasad higieny lub wyduszała ropne krostki, zostają po nim na twarzy szpecące ślady. Najmniej dotkliwe są przebarwienia potrądzikowe, których można dość skutecznie pozbyć się samodzielnie w domu. Gorzej jest z tak zwanymi bliznami zanikowymi.

Blizny zanikowe to ubytki w skórze - różnej wielkości wgłębienia, przez które twarz przypomina powierzchnię Księżyca. Powstają na skutek nieprawidłowego gojenia się ranki oraz rozpadu włókien kolagenowych w głębokich warstwach skóry. Ich usunięcie jest trudne, czasochłonne, kosztowne i dość bolesne. Przy mniejszych bliznach rozwiązaniem mogą okazać się stosowane w domu kosmetyki i dermaroller. Zwykle jednak, żeby przywrócić cerze gładkość trzeba udać się do specjalistycznego gabinetu na dermabrazję, peeling chemiczny, nakłuwanie dermapenem, laseroterapię - zabiegi powodujące dość duży dyskomfort i wymagające często długo trwającej rekonwalescencji.

Jednak niedawno amerykański lekarz medycy estetycznej pochwalił się autorską metodą usuwania przebarwień i blizn trądzikowych laserem. Coolaser zapewnia spektakularne efekty, wygładzając powierzchnię skóry, a rekonwalescencja po zabiegu jest zaskakująco krótka:

Zamiast przez miesiąc, dochodzi się do siebie przez 3-4 dni - tłumaczy dr. Simon Ourian. - Laser penetruje skórę bardzo głęboko, więc osiąga się bardzo dobry efekt odmłodzenia. A dzięki temu, że równocześnie skóra jest schładzana, laser nie jest tak gorący, żeby parzył jej powierzchnię. Ciepło przedostaje się głęboko i tam tworzy nową skórę jak u dziecka.

Ourian pracował nad swoją metodą przez siedem lat i na razie blizny i przebarwienia usuwa się w taki sposób tylko w jego klinice. Amerykański lekarz zdobywa kolejne certyfikaty oraz zezwolenia i spodziewa się, że w ciągu 3-5 lat Coolaser będzie stosowany w innych gabinetach w USA, a potem na całym świecie.

Zobacz także: Ten laser zmniejsza zmarszczki, likwiduje przebarwienia i czyni pory mniej widocznymi!

Czekając aż Coolaser trafi do Polski, pozostają nam zabiegi, które zapewniają porównywalne, choć mniej spektakularne efekty - mikrodermabrazja, Thermage i tradycyjny laser frakcyjny.

Zdjęcie główne: iStock

Komentarze
blizny potrądzikowe
Fotolia
Pielęgnacja Mam problem: blizny potrądzikowe
Blizny potrądzikowe są powikłaniem powstałym na skórze po przebytym trądziku grudkowym, guzkowym lub cystowym. Blizną nazywamy ubytek w skórze powstały na skutek mechanicznego uszkodzenia, zastąpiony nowo powstałą tkanką.
Magdalena Borucińska
maj 24, 2009

Jak powstają blizny potrądzikowe? Blizny potrądzikowe najczęściej powstają na skutek drapania czy też wyciskania stanów zapalnych na skórze. Najczęściej jest to widoczny ubytek odróżniający się kolorem od reszty skóry. Blizna nie tworzy się na powierzchni skóry, ale głęboko w części skóry właściwej – warstwie którą ochrania nasz naskórek. Dotarcie oraz wyrównanie skóry jest procesem długotrwałym, polegającym na głębokim złuszczaniu naskórka. Jeśli blizny są świeże, czyli powstały stosunkowo niedawno, szybciej możemy je spłycić. Należy jednak pamiętać o kilku istotnych elementach zanim zaczniemy walkę z widocznym defektem skóry: Nigdy nie wykonujemy zabiegów złuszczających na niewyleczonej skórze – z aktywnym trądzikiem. Podczas stosowania terapii sterydowej lub antybiotykowej nasz naskórek jest osłabiony, również wtedy jej nie złuszczamy. Nie wyciskamy zmian powstałych na skórze. Z oczyszczania mechanicznego w gabinecie kosmetycznym korzystamy po porozumieniu się z lekarzem dermatologiem. Nie wykonujemy zabiegów ścieńczających naskórek na własną rękę – rodzaj złuszczania ustalamy z dermatologiem lub kosmetyczką. Należy odpowiednio pielęgnować skórę aby zmniejszyć ryzyko nawrotu trądziku. Blizny potrądzikowe - domowe sposoby Złuszczanie naskórka, ogólnie nazywamy eksfoliacją lub peelingiem. Wybierając idealny zabieg należy poznać różnice oraz siłę działania produktów na skórę. W domu możesz zrobić: peelingi drobno i grubo ziarniste – do nabycia w drogeriach, wykonywane przed każdym zabiegiem w gabinetach kosmetycznych; peelingi enzymatyczne – rozpuszczanie martwych komórek naskórka po przez enzymy roślinne. Blizny potrądzikowe - usuwanie i leczenie W gabinecie wybierz: Złuszczanie mechaniczne – czyli drobinki różnego typu substancji, ścierające naskórek: peelingi ziołowe – wykonywane w gabinetach...

Przeczytaj
kobieta lustro
iStock
Pielęgnacja W ten sposób pozbędziesz się blizn po trądziku!
Nie musisz płacić za drogie zabiegi w klinikach medycyny estetycznej, żeby mieć gładką cerę! Te kosmetyki i zabiegi sprawią, że twoje potrądzikowe blizny straną się mniejsze lub w ogóle znikną!
Matylda Nowak
styczeń 16, 2020

Nie zamaskuje ich żaden makijaż, a pozostawione same sobie, będą szpecić twoją cerę do końca życia. Wystające blizny lub głębokie dzioby to pozostałości trądziku. Czasem powstają jako wynik zaniedbań lub nieudolnego mechanicznego oczyszczania skóry . Ale często są zupełnie niezawinionymi konsekwencjami poważnego trądziku. Najczęściej walczy się z nimi z gabinetach lekarzy medycyny estetycznej. Ale można też (poza wyjątkami) usunąć je samodzielnie i znacznie taniej . Zobacz także: Dzięki zabiegowi z użyciem DermaPena będziesz mieć idealnie gładką cerę! Blizny potrądzikowe - charakterystyka i leczenie Zwykle przykrymi pozostałościami trądziku są dwa rodzaje blizn: atroficzne i hipertorficzne . Blizny atroficzne to małe dołki, leżące poniżej poziomu otaczającej je skóry. Są efektem nieprawidłowo pielęgnowanego stanu zapalnego i można mieć do ich powstawania genetyczną skłonność. Lekarz medycyny estetycznej będzie je usuwał za pomocą iniekcji, światła LED lub lasera. Za to blizny hipertroficznymi (przerostowe) powstają na skutek przerostu tkanki ponad powierzchnię skórę, gdy ranka goi się w nieprawidłowy sposób . Można im zapobiegać, delikatnie odkażając ranki po wypryskach. W gabinecie medycyny estetycznej blizny hipertroficznymi usuwane są za pomocą lasera, światła LED, karboksyterapii oraz chemicznych peelingów lekarskich. A jak walczyć z bliznami potrądzikowymi w domu? Przede wszystkim regularnie i ostrożnie stosując kosmetyki z odpowiednimi składnikami aktywnymi . W serach, maskach i kremach szukajcie retinoidów oraz kwasów lub ich mieszanek. Widoczność blizn zmniejszą : kwas salicylowy, który złuszcza naskórek i stymuluje jego regenerację, złuszczający, a w wyższych stężeniach także wspomagający regenerację skóry, kwas glikolowy oraz wygładzający kwas mlekowy . Najbardziej skuteczną i coraz popularniejszą domową...

Przeczytaj
laser frakcyjny
iStock
Pielęgnacja Laser frakcyjny – efekty, opis zabiegu, cena, przeciwwskazania
Zabieg laserem frakcyjnym CO2 usunie zmarszczki i pierwsze oznaki starzenia się skóry, a nawet głębokie blizny i bruzdy. Jak wygląda zabieg laserem, ile kosztuje i kiedy nie można go wykonywać?

Laser frakcyjny to urządzenie, które wykorzystuje się do poprawy kondycji naszej cery. Polecany jest zarówno dla osób z cerą dojrzałą, jak i problematyczną. Najczęściej wykorzystywany jest to niwelowania zmarszczek i przebarwień, a także usuwania blizn, na przykład potrądzikowych. Laser frakcyjny nie sprawdzi się jednak u każdego, jest wiele przeciwwskazań do jego stosowania. Sprawdźcie, jakie efekty dają zabiegi laserem frakcyjnym CO2. Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym? Na początku skóra zostaje dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana. Następnie wykonywany jest najważniejszy etap zabiegu, czyli uszkadzanie skóry za pomocą lasera. Na koniec na twarz pacjenta, bądź inne miejsce zabiegu, nakładana jest maska łagodząca . Zazwyczaj zabieg laserem frakcyjnym trwa od 20 minut do godziny. Niestety jest on dosyć bolesny, a skóra jest podrażniona po zabiegu minimum kilka godzin. Do zabiegu wykorzystywane są dwa rodzaje lasera: laser frakcyjny ablacyjny , który silne działa wewnątrz oraz na powierzchni skóry i jest przeznaczony do głębokich zmian skórnych, laser frakcyjny nieablacyjny,  który uszkadza skórę jedynie wewnątrz, stosowany do zmarszczek i płytkich blizn. Jakie efekty daje zabieg laserem frakcyjnym? Laser frakcyjny to urządzenie, które ma szerokie i wszechstronne zastosowanie. Zabiegi najczęściej wykonywane są w okolicach twarzy, szyi i dekoltu. Ten rodzaj lasera stosowany jest głównie na bruzdy i blizny. Seria zabiegów pozwala się cieszyć zdecydowanie gładszą skórę. Świetnie sobie radzi również z utratą jędrności skóry i zmarszczkami. Usuwa również inne oznaki starzenia się skóry, takie jak przebarwienia, ziemista cera, plamy pigmentacyjne . Po zastosowaniu lasera frakcyjnego skóra jest wyraźnie napięta, a kontur odświeżony. Do delikatnego odświeżenia i napięcia skóry wystarczający jest już jeden zabieg o dość niskich parametrach. Przy...

Przeczytaj
Fotolia
Pielęgnacja Najlepsze zabiegi na jesień
Okres jesienno - zimowy to idealna pora na korzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Ograniczona ekspozycja na promieniowanie UV pozwala na bezpieczne wykonywanie nawet najbardziej inwazyjnych zabiegów i minimalizuje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych takich jak na przykład przebarwienia pozabiegowe.
Materiał partnera
wrzesień 15, 2016

O tej porze roku zalecane jest wykonywanie procedur wiążących się z naruszeniem ciągłości skóry. Takie zabiegi, są między innymi stosowane w leczeniu blizn różnego pochodzenia (potrądzikowe, pourazowe, jatrogenne) zlokalizowanych nawet na twarzy. Najbardziej inwazyjne i radykalne  jest leczenie tego typu schorzeń z użyciem lasera frakcyjnego CO2 . Wiązka światła emitowana przez urządzenie powoduje powstawanie setek mikrooparzeń, które docierając do głębokich warstw skóry właściwej indukują regenerację tkanek, stymulują ich  przebudowę oraz  powstawanie bezcennych włókien kolagenowych. Jest to pożądany proces, który już po 2-4 zabiegach zaowocuje wyrównaniem powierzchni skóry, ujednoliceniem jej faktury a nawet zredukowaniem blizn i zmarszczek. Naturalny proces gojenia trwa około 6 dni. Pacjentom, którzy z uwagi na zawodową aktywność nie mogą pozwolić sobie na tak długą rekonwalescencję, wychodzi naprzeciw nowoczesna technologia oferując laser pikosekundowy . Urządzenie to pracuje również  w technologii frakcyjnej, ale emituje bardzo krótkie impulsy. Zapobiega to  przegrzaniu tkanek, a co za tym idzie, minimalizuje dyskomfort podczas zabiegu i znacząco skraca czas gojenia (do 2-3 dni). Efekty są porównywalne do tych, które powoduje użycie lasera CO2. Pozbądź się przebarwień Po sezonie wakacyjnym wielu pacjentów boryka się z istotnym problemem estetycznym jakim są przebarwienia. Mogą mieć one również podłoże hormonalne, wówczas najczęściej zlokalizowane są na twarzy. Na szczęście dla nowoczesnej medycyny estetycznej nie jest to zbyt duże wyzwanie. Kolor skóry można ujednolicić stosując zabiegi z użyciem laserów Fraxel Dual lub Discovery Pico . Światło emitowane przez te urządzenia powoduje stopniową eliminację nagromadzonego w naskórku barwnika. Okres rekonwalescencji trwa 2-3 dni i nie jest kłopotliwy dla pacjenta....

Przeczytaj