Wejdź
Wazelina na rzęsy
Pielęgnacja

Wazelina na rzęsy - jak działa i jakie przynosi efekty?

Wazelina na rzęsy może być alternatywą dla odżywki lub zastąpić nam produkty do makijażu. Influencerki beauty uwielbiają efekty jej stosowania w postaci wydłużonych, zdrowych włosków.
Marta Średnicka
lipiec 14, 2020

Wazelina może być stosowana jako krem pod oczy, być remedium na spierzchnięte usta lub suche pięty, a nawet przedłużyć trwałość perfum (jeśli posmarujemy nią miejsce, które chcemy spryskać). Wśród influencerek robi jednak furorę jako sposób na odżywienie rzęs. Wazelina na rzęsy odpowiada za dodanie im sprężystości i pomaga w ich szybszym oraz bardziej spektakularnym wzroście. Babciny hit za 3 zł może okazać się więc bardziej skuteczny niż drogie odżywki? 

Zobacz także: Wazelina na twarz i pod oczy - jakie daje efekty?

Wazelina na rzęsy

Źródło: iStock

3 domowe sposoby na długie rzęsy

Jak działa wazelina na rzęsy?

Wazelina stosowana na rzęsy sprawia, że włoski wyglądają na bardziej odżywione, zdrowsze i grubsze. Wszystko za sprawą odbudowy ich powierzchni i stworzenia na nich cienkiej warstwy ochronnej. Stosowana regularnie pozwala na zaobserwowanie:

Dodatkowo, wazelina na rzęsy pozwala na zabezpieczenie ich przed uszkodzeniami. Warto jednak pamiętać, że stosowana bezpośrednio pod tusz do rzęs wpływa na jego trwałość. Niemniej jednak, aplikowanie jej na włoski sprawia, że ten łatwiej rozprowadza się po rzęsach, a te prezentują się lepiej niż dotychczas. Są zdrowsze, a efekt nałożonego tuszu daje wrażenie naturalnie długich, gęstych rzęs. Żeby efekty były widoczne, potrzeba cierpliwości i regularności w stosowaniu. W zależności od rodzaju włosów, efekty widoczne będą po kilku tygodniach lub nawet dniach. Warto jednak pamiętać, by sprawdzić, czy wazelina nie podrażnia nam oczu.

Ja używam wazelinę od pół roku i działa! Wyczytałam kiedyś i spróbowałam, teraz co noc nakładam. Nie wypadają, są grube i długie - napisała użytkowniczka na forum Wizażu.

Zobacz także: Wazelina - do czego służy? Poznaj 4 zastosowania

Wazelina na rzęsy

Źródło: Pinterest

Jak aplikować wazelinę na rzęsy?

Jeśli stosujesz wazelinę na rzęsy w formie kuracji na noc, możesz po prostu rozprowadzić ją po włoskach palcami. Stosuj ją jednak z umiarem, by ta nie dostała się do oczu. W takim przypadku po przebudzeniu dobrze jest również od razu zmyć ją z powierzchni włosków. Wygodniejszą i preferowaną przez stosujące wazelinę blogerki metodą jest natomiast wyczesanie jej w rzęsy na całej ich długości zwykłą silikonową lub włochatą szczoteczką. To ułatwia również nakładanie wazeliny na rzęsy na dzień, kiedy chcemy wyjść z domu, bez obaw o posklejane, czy nieświeżo wyglądające włoski. W takim przypadku możemy liczyć się jednak z dostawaniem się jej do oczu. 

Najlepiej nakładać i jeszcze posiedzieć (przyp. red. przed zaśnięciem), a jak czytasz czy siedzisz przy kompie, coś się zawsze zdąży wchłonąć, ja rozprowadzam to wszystko starą czystą szczoteczką od tuszu - napisała na forum Heru19.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Komentarze
Tusz do rzęs Art of Volume LAMBRE
materiały PR
Makijaż Art of Volume LAMBRE - tusz podkręcająco-wydłużający
Szukasz tuszu do rzęs, który je dokładnie rozdzieli i doda im zachwycającej objętości? Wypróbuj maskarę Art of Volume od LAMBRE!
Anna Jastrzębska
grudzień 27, 2013

Czarny tusz podkręcająco-wydłużający LAMBRE zapewni niewiarygodnie długie, z efektem zwiększenia objętości rzęsy i wyrazisty wzrok. Eleganckie opakowanie jest niezwykle poręczne i chroni tusz przed wysychaniem.  Zakończona wygiętą końcówką szczoteczka pozwala na łatwe i efektywne podkręcenie i podniesienie rzęs. Delikatne, gęste włoski subtelnie przylegają do rzęs sprawiając, że oczy nabierają wyrazistości i blasku.  Tusz idealnie się rozprowadza, nie pozostawiając nieestetycznie wyglądających grudek, i dokładnie pokrywa rzęsy, pogrubiając je. Specjalnie zaprojektowana do tego tuszu szczoteczka nie skleja rzęs, nadając im optymalnej gęstości.  Kusząco podkręcając rzęsy tusz Art of Volume nadaje makijażowi świetlistości, stabilności i gustownego wykończenia.  Wspaniała jakość tuszu w połączeniu z wygodnym opakowaniem i szczoteczką tworzą pożądany efekt doskonałego makijażu oczu. Cena - 20zł / 9ml

Przeczytaj

Nasze akcje