klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
pop it pal dziewczyna wyciskająca pryszcze
materiały PR, iStock
Pielęgnacja

Wyciskasz pryszcze? Ten (obrzydliwy) gadżet sprawi, że wreszcie oprzesz się pokusie

Nie możesz utrzymać rąk z dala od twarzy? Powstała "zabawka", która pomoże ci uporać się z tym szkodliwym nałogiem.
Agata Kufel
luty 12, 2018

Mimo że zmagasz się z trądzikiem, nie jesteś w stanie powstrzymać się od rozdrapywania pryszczy i zaskórników? Zamiast piłeczki antystresowej zainwestuj w... sztuczną skórę do wyciskania niedoskonałości. To nie żart - ta zabawka jest hitem internetu!

Zobacz też: Wizażanki przetestowały zestaw NIVEA Q10 PLUS C – czy produkty mają właściwości odmładzające?

Tonik na trądzik z kwasem migdałowym - sprawdzony przepis!

Pop it Pal - gadżet dla "maniaków" wyciskania pryszczy

Choć temat sam w sobie jest dość obrzydliwy, mechaniczne usuwanie niedoskonałości budzi niezdrową fascynację zaskakująco wielu osób. Najlepszym dowodem są filmiki w rodzaju "wyciskanie zaskórników w powiększeniu", które zbierają ogromne ilości wyświetleń i są masowo udostępniane w mediach społecznościowych. Teraz ktoś postanowił wykorzystać ten trend i stworzył jeden z dziwniejszych gadżetów, jakie miałyśmy okazję zobaczyć.

Zabawka nazywa się Pop it Pal i przypomina gumową płytkę z dziurkami - wystarczy nacisnąć, by z otworów wyłonił się płyn imitujący ropę. Jest dostępna w dwóch odcieniach, a "niedoskonałości" można uzupełniać - na stronie producenta istnieje możliwość dokupienia buteleczek ze sztuczną ropą.

Kto jest autorem tego szalonego pomysłu? Według oficjalnej strony Pop it Pal twórcami zabawki są Billy i Summer Pierce. Małżeństwo twierdzi, że "wyciskanie to ich obsesja", a dzięki zabawce mogą się jej oddawać do woli - bez szkody dla skóry. Brzmi absurdalnie? Być może, ale niezależnie od tego, jaka była rzeczywista motywacja państwa Pierce, stworzony przez nich gadżet może się okazać bardzo przydatny.

Mamy na myśli przede wszystkim osoby, które cierpią na trądzik przeczosowy, mający podłoże w kompulsywnym rozdrapywaniu niedoskonałości. Cierpiący na tę przypadłość nie mogą się powstrzymać od ciągłych manipulacji przy twarzy, co powoduje błędne koło - skóra jest wciąż zakażana, a stany zapalne nie mają szans, by się zagoić. Zabawkowy "symulator wyciskania" może pomóc rozładować napięcie emocjonalne i odciągnąć uwagę od ciągłego analizowania stanu skóry.

Pop it Pal można zamówić na stronie internetowej producenta - koszt całej zabawki to 19,99 $ (ok. 68 zł), zaś uzupełniającej buteleczki z "ropą" - 5,99 $ (ok. 21 zł).

Co sądzicie o takim gadżecie? Wyciskałybyście?

Zobacz też: Apteczny kosmetyk, z którym nie rozstają się Francuzki i Anja Rubik - niezastąpiony zimą!

Komentarze
trądzik neuropatyczny
123rf
Pielęgnacja Wyciskasz pryszcze?
Nie możesz powstrzymać się do wyciskania i rozdrapywania krostek? To najprawdopodobniej trądzik neuropatyczny! Spytaliśmy eksperta, doktor Edytę Engländer, o to skąd się bierze i jak najlepiej leczyć trądzik z zadrapania.
Magdalena Borucińska
sierpień 05, 2013

Czym jest trądzik neuropatyczny? Jest to rodzaj trądziku występujący u osób, które nałogowo rozdrapują i wyciskają krostki, grudki i zaskórniki. Jego inne nazwy to trądzik przeczosowy, trądzik z zadrapania, trądzik neurogenny lub acne excoriée. U kogo najczęściej występuje trądzik z zadrapania? Trądzik neuropatyczny występuje u osób znerwicowanych, które mają wysoki poziom lęku, nie radzą sobie ze swoimi emocjami, chorobliwie dążą do perfekcji, miewają skłonności do samookaleczeń. Pacjenci ci, podobnie jak osoby z anoreksją, mają zaburzony obraz siebie, nie widzą, że rany i blizny po rozdrapaniu szpecą ich bardziej niż niedoskonałości, zaskórniki i krosty. Jak powstaje trądzik neuropatyczny? Do trądziku z rozdrapania może dojść nawet przy niewielkich zmianach skórnych. Bardzo często leczą się na tę dolegliwość pacjentki z naprawdę subtelnymi zmianami, które samodzielnie próbują doprowadzić swoją skórę do „perfekcji”. Właśnie po takich „zabiegach” trafiają do gabinetu dermatologa. W swojej praktyce miałam przypadki, gdy na skórze nie było już śladu pierwotnych zmian, czyli zaskórników, natomiast cała twarz, ramiona, czy plecy pokryte były ranami, strupami i bliznami. Trądzik przeczosowy - leczenie Jest to dolegliwość z zakresu psychodermatolgii. Lecząc tę chorobę powinno się więc działać dwutorowo – z jednej strony leczyć zmiany skórne, z drugiej pacjentka powinna poddać się terapii u psychologa, a w ostrych przypadkach u lekarza psychiatry. Leczenie dermatologiczne i psychologiczne powinno odbywać się równocześnie. Samo leczenie dolegliwości skórnych, bez podjęcia terapii psychologicznej, może nie przynieść pozytywnych efektów. Nawet jeśli stany zapalne i rany zostaną zaleczone, skóry pacjentki na chwilę się uspokoi i poprawi, to zawsze znajdzie ona jakąś niedoskonałość, którą będzie próbowała usunąć – co...

Przeczytaj
bezpieczne zabawki
Fotolia
Styl życia Bezpieczne zabawki dla dziecka - jak wybrać?
Czy zabawki, które kupujesz dziecku, są dla niego bezpieczne? Zobacz, jak rozsądnie wybierać zabawki dla malucha.
Katarzyna Brasiak
wrzesień 04, 2012

Przeprowadzone na polskim rynku kontrole zabawek wykazały wiele nieprawidłowości. Produkty nie są odpowiednio oznakowane - brakuje informacji, że zawierają drobne elementy, danych producenta. Brak również wymaganych przez prawo ostrzeżeń i certyfikatów Unii Europejskiej oraz bezpieczeństwa. Które zabawki można kupować dziecku bez obaw o jego bezpieczeństwo? Podpowiadamy, jak kupować zabawki, aby były dla dziecka bezpieczne. Niebezpieczne zabawki Zastrzeżenia budzi aż 23% zabawek na polskim rynku. W ostatnim czasie Inspekcja Handlowa skontrolowała 3160 produktów, a nieprawidłowości wykryto aż w 728 przypadkach. Tysiące przypadków zatrucia, zadławień i okaleczeń spowodowanych niebezpiecznymi zabawkami sprawiły, że Unia Europejska i polski rząd zajęły się tym tematem. W 2009 roku uchwalono tzw.  dyrektywę zabawkową , która określa zasadnicze wymagania co do bezpieczeństwa zabawek. Co roku do tego rozporządzenia dodawane są kolejne ustalenia odnośnie np. dopuszczalnego poziomu ołowiu, baru, kadmu czy innych metali lub substancji, które mogą zagrażać zdrowiu lub życiu dziecka. 5 kryteriów bezpiecznej zabawki Bezpieczne zabawki muszą spełniać określone kryteria, przede wszystkim powinny posiadać: szczegółową  instrukcję obsługi w języku polskim  z informacją o przeznaczeniu przedmiotu oznaczenie wieku dziecka , dla którego przeznaczona jest zabawka nazwę producenta  lub importera oraz jego adres stosowne ostrzeżenie co do zastosowania zabawki, zwłaszcza gdy użytkowanie jej wymaga nadzoru osoby dorosłej oznaczenie CE , oznaczające stosowanie się producenta do norm europejskich w w kwestii spełniania wymogów technicznych, mechanicznych i fizycznych, palności i ulatniania się pierwiastków chemicznych (norma EN71) Warto, aby zabawka posiadała też inne oznaczenia bezpieczeństwa, np.  Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka  oraz Państwowego...

Przeczytaj
kobieta wyciska pryszcza
iStock
Pielęgnacja Jak szybko wyleczyć pryszcza? Inaczej traktuj cystę, inaczej grudkę
Dzięki tym patentom krostki będą z twojej twarzy znikały szybciej i bez uciążliwych powikłań. Wystarczy, że dopasujesz metodę leczenie do rodzaju pryszcza!
Matylda Nowak
grudzień 10, 2018

Coś ci rośnie lub już wyrosło na twarz? Zamiast tę zmianę wyciskać,  rozpoznaj jej rodzaj i dobierz odpowiednią dla niego metodę leczenia . Stosując właściwe środki, pozbędziesz się krostki szybciej i prawdopodobnie na zawsze . Nie oszpecisz też przy okazji swojej skóry popękanymi naczynkami, strupkami, przebarwieniami czy wręcz trudnymi do usunięcia bliznami . Fot.: Pinterest Zobacz także: Sprawdź, jak bezpiecznie wycisnąć pryszcza, żeby nie odrósł większy i żeby nie została ci po nim blizna! Jak pozbyć się pryszcza? Walkę z każdą krostą powinno się rozpocząć od zidentyfikowania wroga. Uważnie, w dobrym świetle i najlepiej w powiększającym lustrze, przyjrzyj się zmianie, która pojawiła ci się na buzi . Czy ma widoczny czubek czy też jest schowana głęboko pod skórą ? Jest wypełniona białą półpłynną ropą, żółtawym, białym czy czarnym czopem ? Czarne czopki blokujące pory skóry, to dość łatwe do usunięcia, ale też zdradliwe zaskórniki . Wyduszanie ich bez uprzedniego odpowiedniego przygotowania skóry, może prowadzić do jej podrażnienia i skończyć się stanem zapalnym . Dlatego, usuwanie wągrów poprzedzamy delikatnym złuszczeniem cery (na przykład po zastosowaniu rozpuszczającego naskórek żelu ). Następnie  robimy sobie tak zwaną parówkę (ostrożnie pochylając twarz nad miską wypełnioną gorącą wodą) lub ciepły kompres . Dopiero po rozgrzaniu skóry, możemy przejść do wyciskania zaskórników. Po ich wyciśnięciu dobrze jest posmarować oczyszczony z wągrów fragment skóry preparatem z olejkiem z drzewa herbacianego , który działa przeciwbakteryjnie, normalizuje pracę gruczołów łojowych i sprzyja regeneracji skóry. Jeśli twoja skóra jest mocno zanieczyszczona  zaskórnikami i uciążliwymi (czasami wręcz swędzącymi) grudkami wypełnionymi niejednokrotnie ropą , w żadnym wypadku nie wyciskaj zmian. Punktowo używaj...

Przeczytaj
Wyciskacie pryszcze swojemu partnerowi? To mówi wiele o waszej relacji?
Styl życia Wyciskacie pryszcze swoim partnerom? To wiele mówi o waszej relacji
Usuwanie pryszczy ukochanemu brzmi obrzydliwie? Wiele par naprawdę to robi. Sprawdź, co takie „zabiegi” mówią o związku.
Urszula Jagłowska
marzec 20, 2019

Czy kiedykolwiek widziałaś parę, która wzajemnie wyciska sobie niedoskonałości skóry ? A może sama też kiedyś to robiłaś? Spokojnie, takie zachowanie jest jak najbardziej naturalne, szczególnie w przypadku długotrwałych związków. I choć część z nas uważa takie „zabiegi” za obrzydliwe i niewłaściwie, to jak się okazuje, tego rodzaju przyzwyczajenie świadczy o poziomie zażyłości pomiędzy partnerami. Co wyciskanie pryszczy partnerowi mówi o waszej relacji? Jak twierdzi większość osób decydujących się na mechaniczne oczyszczanie skóry swojego partnera, takie działanie motywowane jest troską o ukochanego. Dodatkowo psychologowie potwierdzają, że tego rodzaju „czułości” są aktem okazywania przywiązania i zaufania drugiej osobie . Również Wizażanki w jednym z wątków na naszym forum potwierdzają, że pomimo iż oczyszczanie skóry swojemu ukochanemu brzmi nieco obrzydliwie, czy też dziwacznie, to niektóre z nich decydują się na takie zachowanie w stosunku do swoich "tż", czyli towarzyszy życia, jak określają swoich partnerów. Ja też nigdy nie mogę się powstrzymać, żeby nie powyciskać czegoś mojemu tż. Ja nie wiem, czy to normalne, czy nie, w każdym razie, wciągające – pisze na naszym forum arrabbiata. Jak mojemu mężowi wyskoczy jakaś krostka np. na pleckach, to oczywiście muszę się do tego zabrać. Nie mogę się powstrzymać – wtóruje K4asia. Ja swojemu chłopakowi też tak robię. Może nie nałogowo, ale lubię – dodaje aalutka. Jednak jak podkreśla psychoterapeuta Matt Traube,  nie zawsze wyciskanie niedoskonałości skórnych partnera świadczy o trosce o ukochanego.  Traube zauważa na podstawie swoich wieloletnich badań, że  osoby mające bliski kontakt ze zmianami skórnymi partnera oczyszczają jego cerę, by poczuć się dobrze. Dla wielu ludzi satysfakcja, która wynika z wyciskania pryszcza jest niemal euforyczna. –...

Przeczytaj