klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
iStock
Pielęgnacja

Znamy sekret perfekcyjnie gładkiej skóry! Teraz będziesz chętniej odsłaniać nogi

Całe wakacje przed tobą, a ty zastanawiasz się, co zrobić, aby szybko i bezpiecznie usunąć niechciane włoski? Eksperci zdradzili sekret idealnie gładkiej skóry.
Milena Majak
lipiec 07, 2017

Dla wielu kobiet i dziewcząt ich wygląd jest ważną formą samoakceptacji. Większość z nas rozpoczyna przygodę z depilacją w okresie dojrzewania, czyli między 11. a 17. rokiem życia

Eksperymentujemy z różnymi metodami usuwania niechcianego owłosienia na ciele. Testujemy średnio dwa sposoby. A chyba same najlepiej wiecie, że my, kobiety, jesteśmy w stanie znieść naprawdę wiele, poszukując metody idealnej ;). Dlatego kobiety od lat golą swoje ciała, depilują, wyrywają pojedyncze włoski i stosują laser. Wszystko po to, aby móc pochwalić się idealnie gładką skórą.

Rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, co to w ogóle jest włos, jak rośnie i przede wszystkim - jak reaguje na różne metody usuwania go.

TOP 5 kremów BB na lato. Przykryją nie tylko przebarwienia

Co to jest włos?

Nasze ciała pokrywają dwa miliony włosów. Kobiety mają ich aż 16 800 na nogach oraz 600 pod pachami. Ich struktura powstaje dzięki komórkom białka zwanego keratyną, która buduje również paznokcie u stóp i rąk. 

Włosy wyrastają oczywiście z mieszków włosów, które są jedyną ich "żywą" częścią. Wystają ze skóry część, czyli sam włos, jest martwy. Liczba mieszków włosowych jest zapisana w genach - dziedziczymy ją. Po urodzeniu nie da się stworzyć nowych. A średnio mamy ich aż 150 tysięcy na całym ciele.

Poza tym w ciągu całego życia struktura włosów zmienia się - zwłaszcza u kobiet. W ciąży na przykład możemy zauważyć, że włosy stają się grubsze, ale nie rosną już tak szybko. To za sprawą wysokiego poziomu estrogenu - wtedy kosmyki przestają nadmiernie wypadać. 

Depilacja różnych części ciała

Większość kobiet usuwa włosy z kilku partii ciała jednocześnie. To oznacza, że trzeba do nich dostosować technikę depilacji, bo włos i sama skóra w zależności od miejsca, różnie reagują na usuwanie go.

Zacznijmy od nóg. Ponieważ w tym miejscu znajduje się niewiele gruczołów łojowych, skóra oraz włosy są suche, przez co wymagają odpowiedniego nawilżenia podczas golenia. Wystarczy ciepła woda, która zmiękczy włoski, a jednocześnie przygotuje skórę do depilacji. 

Obszar pod pachami ma znaczną ilość gruczołów łojowych, przez co jest stosunkowo dobrze nawilżony. To z jednej strony czyni golenie lub wyrywanie włosków łatwiejszym. Z drugiej strony skóra w tym miejscu jest miękka, więc odkształca się podczas usuwania włosów, co sprawia, że trudniej jest nam wykonać dokładną depilację. 

Zostaje nam jeszcze bikini - niezwykle wrażliwa strefa, z którą wiele kobiet ma sporo problemów. Włoski są tutaj grubsze, przez co podczas odrastania powodują podrażnienia. Dlatego zaleca się nawilżenie skóry ciepłą wodą, aby zmiękczyć włos przed pozbyciem się go. Ten obszar jest też bardzo miękki, więc podczas depilacji, aby wykonać ją jak najdokładniej, najpierw należy napiąć skórę. 

Niestety wokół niektórych sposobów depilacji narosło tyle mitów, że trudno nawet odróżnić prawdę od kłamstwa. 

Golenie nóg maszynką na sucho i na mokro

Weźmy sobie na ten przykład zwykłą maszynkę do golenia z ostrzami. To jedna z najpopularniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Okazuje się, że wybiera ją aż 49 procent kobiet. Jest łatwo dostępna, tania i, co więcej, budzi chyba największe zaufanie z powodu znikomego bólu podczas depilacji. 

Należy jednak pamiętać o wadach i zaletach traktowania naszej skóry i włosków maszynką. 

Podczas golenia konieczne jest zwilżenie depilowanego miejsca ciepłą wodą. To zawsze delikatnie zmiękcza włoski, co sprawia, że ostrza mogą płynniej sunąć po powierzchni skóry. Dość istotny jest też wybór samej maszynki. Produkty Gilette Venus są zaprojektowane tak, aby nadać ekstremalnie gładkiego wyglądu skórze. Wiele ostrzy współpracuje ze sobą jednocześnie dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Pierwsze ostrze sprzęga się z włosami i pociąga je lekko do góry, a następnie kolejne ostrza łapią je i przycinają tuż przy samej skórze. Metoda jest szybka i bezbolesna. Dodatkowo podczas golenia maszynką złuszczamy martwy naskórek, więc skóra pozostaje dłużej gładka. Wadą może być dla nas czas, w jakim włos odrasta, bo jest to w zależności od kobiety 1-3 dni.

Niedawno eksperci marek Venus i Braun przeprowadzili na całym świecie specjalne badania nad potrzebami kobiet i dziewcząt. Wnioski, do jakich doszli, są zaskakujące. 

Maszynki Gillette Venus

Ekspertom udało się stworzyć spersonalizowane maszynki do golenia. Oczywiście wszystkie produkty Gillette Venus są zaprojektowane ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb kobiet i dziewcząt. Ale teraz każda z nas może dostosować ten produkt do trybu życia i swoich potrzeb. Takie idealne dopasowanie pozwala osiągnąć komfortowo, łatwo i bezpiecznie piękną, a co za tym idzie, gładką skórę.

Niedawno miałyście okazję wziąć udział w konkursie z quizem i sprawdzić na własnej skórze, jak to jest możliwe. Teraz przyszedł czas na podsumowania. Jaka maszynka do golenia jest idealna dla ciebie? Wybierz tę, która najlepiej odzwierciedla twoją osobowość.

1. Gillette Venus Breeze dla rozsądnej realistki

Nie podążasz za jednosezonowymi trendami. Doceniasz przedmioty, które będą służyły ci przez długie lata, bez obaw o ich szybkie zużycie. Nie lubisz marnować czasu bez potrzeby, jednak niezależnie od tego jak bardzo twój kalendarz jest zapełniony, zawsze znajdziesz czas na zadbanie o swoją skórę w sposób kompleksowy, dlatego wybierasz produkty, które będą dla niej delikatne, ale jednocześnie bardzo skuteczne. Można powiedzieć, że jesteś trochę staromodna, ponieważ zamiast wyrzucać rzeczy, wolisz je naprawiać, ale to twoja ogromna zaleta!

2. Gillette Venus Classic dla minimalistki

Prawdopodobnie twoim ulubionym kolorem jest biały. W zagraconych przestrzeniach czujesz się mało komfortowo, a widząc osobę, która ma na sobie więcej niż trzy kolory, masz ochotę zwrócić jej uwagę. Twój sposób postrzegania świata determinuje twoje codzienne wybory. Kochasz oszczędne edytorsko magazyny i nowoczesne, pełne zieleni knajpki w postindustrialnych lokalizacjach. W modzie cenisz sobie klasyczne, ponadczasowe rozwiązania. Proste i maksymalnie efektywne wybory są gwarancją twojego sukcesu.

3. Gillette Venus Tropical dla królowej wakacji

Z niecierpliwością odliczasz dni do kolejnego wyjazdu. Zbyt długi pobyt w jednym miejscu sprawia, że jesteś znudzona i pragniesz ciągłych zmian. Twoją pasją jest poznawanie nowych miejsc, zapachów, smaków. Na wakacyjne wyjazdy najchętniej wybierasz pełne słońca, egzotyczne destynacje. Nie przywiązujesz szczególnej wagi do rzeczy materialnych. Jesteś przebojowa i towarzyska, a przede wszystkim swym kolorowym strojem, przywołującym na myśl wakacyjny klimat, wyróżniasz się z tłumu. Kochasz kwiatowe printy i intensywne, słodkie zapachy.

4. Gillette Venus Snap dla kobiety, która żyje w ciągłym w biegu

Jesteś wymagająca w stosunku do siebie i innych. Intensywny tryb życia sprawia, że jesteś w kilku miejscach jednocześnie, dlatego ciągle poszukujesz inteligentnych rozwiązań, dzięki którym nigdy nie dajesz za wygraną. Z sukcesem realizujesz się zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Nic nie jest w stanie cię zaskoczyć, a jeśli pojawi się jakiś nagły problem, szybko znajdujesz skuteczne rozwiązanie. Twoi znajomi twierdzą, że z pomocą twojej torebki, w której jest wszystko, mogłabyś rządzić światem.

5. Gillette Venus Swirl dla nowoczesnej bizneswoman

Doskonale poruszasz się w świecie nowych technologii. Nie ograniczasz się do najnowszego modelu telefonu, komputera czy tabletu, ale poszukujesz nowoczesnych rozwiązań we wszystkich dziedzinach życia. Zawsze jesteś o krok przed innymi. Przeszklone, nowoczesne biurowce wielkich miast to twoje naturalne środowisko. Masz potrzebę ciągłego rozwoju i ogromną wagę przykładasz do swojego wyglądu. Jesteś tak perfekcyjna, że ludzie często zastanawiają się czy naprawdę istniejesz.

Już ponad 120 milionów kobiet na całym świecie zaufało filozofii Gillette Venus.
Ty też możesz być jedną z nich :).

Komentarze
materiały PR
Styl życia Kobiece piękno oczami Polek - raport marki Dove
Dla Dove potrzeby kobiet są najważniejsze - od 2004 roku marka walczy ze stereotypami dotyczącymi piękna i zachęca kobiety do dyskusji na jego temat. Poznaj wyniki tegorocznych badań i dowiedz się, czy Polki czują się piękne!
Materiał partnera
maj 15, 2015

Już po raz kolejny marka Dove zwróciła się do Polek, aby wypowiedziały się na temat piękna. Celem badania było poznanie stosunku Polek do szeroko rozumianego „kobiecego piękna”, definiowanego nie tylko poprzez zbiór cech odnoszących się do wyglądu zewnętrznego, ale również rozumianego jako piękno wewnętrzne. Skąd bierze się piękno? Zdaniem respondentek, o pięknie kobiety decyduje kilka czynników, z których zaledwie 22% stanowi uroda wrodzona.  Na pierwszym miejscu znalazła się osobowość  (28%), następnie sposób bycia (26%) oraz dbanie o siebie (24%).  Z tego wniosek, że dla Polek kobiece piękno to znacznie więcej niż ogólnie pojmowana uroda i zewnętrzne atrybuty. Piękna Polka musi być przede wszystkim zadbana (70%), pogodna, radosna (63%) oraz kobieca (60%). Ważnym czynnikiem jest też inteligencja, którą wymienia 57% respondentek. Za 3 najważniejsze cechy pięknej kobiety zostały uznane: inteligencja (25%), bycie zadbaną (24%) i naturalność (21%). Atrakcyjność fizyczną jako źródło piękna wymienia 47% kobiet, ale tylko dla 12% jest to jedna z trzech najważniejszych cech pięknej kobiety. Chociaż wydaje się, że panuje kult szczupłego ciała i młodości, tylko 15% kobiet uznaje szczupłą sylwetkę za konieczny atrybut pięknej kobiety. Piękno kobiety leży nie tylko w urodzie, ale przede wszystkim w poczuciu wartości. Kobiece piękno to piękne wnętrze, czułość, ciepło, wyrozumiałość, umiejętność bycia blisko. To przede wszystkim sztuka życia, radość, optymizm. Dorota Co na ten temat sądzi ekspert? Wiele odpowiedzi wskazywałoby na zmianę  podejścia do postrzegania piękna przez kobiety. Większość pań deklaruje, że piękno zawiera się w inteligencji, naturalności, emanacji ciepłem oraz szacunkiem w stosunku do otoczenia i bliskich. Kobiety zwracają również uwagę na umiejętność dbania o siebie. Ciekawym wynikiem jest niska...

Przeczytaj
materiały PR
Pielęgnacja Czy depilacja laserowa jest skuteczna? Zapytaliśmy ekspertów
Myślisz o laserowym usuwaniu owłosienia, jednak obawiasz się o zdrowie swojej skóry? Nie jesteś pewna, czy laseroterapia przyniesie oczekiwany efekt i nie wiesz, ilu zabiegów potrzebujesz? Klaudia Błotko, ekspert z sieci salonów Depilacja.pl, tłumaczy, dlaczego warto wybrać depilację laserem Light Sheer DUET!
Materiał partnera
luty 01, 2017

Skuteczność zabiegu depilacji laserowej Przed rozpoczęciem walki z niechcianym owłosieniem, warto zapoznać się z budową włosa i fazami cyklu jego wzrostu, gdyż od tego zależy skuteczność zabiegów depilacji laserowej. Każdy włos na naszym ciele składa się z dwóch podstawowych elementów: łodygi oraz korzenia, który osadzony jest w torebce powszechnie znanej jako mieszek włosowy. W torebce umiejscowiona jest również cebulka, zawierająca elementy macierzy odpowiedzialnej za wzrost włosa. Kluczową rolę w skuteczności depilacji laserowej odgrywa melanina, czyli barwnik włosa, który wytwarzany jest przez melanocyty wchodzące w skład macierzy. Laseroterapia polega na przenikaniu w głąb skóry energii, która pochłaniana przez komórki barwnikowe, niszczy macierz włosa, a więc część mieszka odpowiadającą za regenerację. Po uszkodzeniu macierzy włos nie odrasta. Im grubszy i ciemniejszy włos – im więcej barwnika zawiera, oraz im wyraźniej zaznaczony jest kontrast pomiędzy jasną skórą i ciemnym włosem, tym zabieg depilacji przynosi lepsze efekty . Osoby o jasnej karnacji, które posiadają mocne, grube i ciemne owłosienie, stanowią idealną grupę pacjentów depilacji laserowej. Cykl wzrostu włosa dzieli się na trzy fazy: wzrostu (anagen), przejścia (katagen) oraz spoczynku (telogen). Na skuteczność zabiegu depilacji laserowej decydujący wpływ ma faza aktywnego wzrostu . Włosy znajdujące się w tej fazie są najbardziej podatne na działanie lasera, który niszczy mieszek włosowy wraz z cebulką oraz macierzą. Podczas pozostałych dwóch okresów wzrostowych dochodzi do zatrzymania wzrostu owłosienia. Dodatkowo, przerwana zostaje produkcja melaniny, co przyczynia się do tego, że promieniowanie laseroterapii nie ma możliwości przepływu do macierzy włosa. Depilacja jest wówczas całkowicie bezcelowa. Zabieg depilacji laserowej a inne metody usuwania owłosienia Przewagą...

Przeczytaj
Na czym polega depilacja brazylijska okolic intymnych?
iStock
Pielęgnacja Na czym polega depilacja brazylijska okolic intymnych?
Depilacja brazylijska to najwygodniejsze rozwiązanie dla kobiet, które mają problem z podrażnieniami i wrastającymi włoskami po goleniu. Co musicie wiedzieć o tym zabiegu?
Milena Majak
grudzień 05, 2019

Depilacja brazylijska charakteryzuje się usunięciem owłosienia z łona, pośladków, warg sromowych oraz okolic odbytu . Mimo że temat jest dość wstydliwy dla wielu osób, zarówno kobiety, jak i mężczyźni decydują się tego typu zabieg. Jest wygodny, eliminuje podrażnienia i zapewnia komfort na dwa miesiące lub... na zawsze. Metody depilacji brazylijskiej Jeśli chodzi o wykonywanie depilacji brazylijskiej w profesjonalnych gabinetach , możemy wyróżnić trzy techniki: Depilacja brazylijska laserem Mimo że to najdroższa z możliwych opcji , coraz więcej osób decyduje się na depilację brazylijską laserem. Seria 6-8 zabiegów rozwiązuje problem golenia bikini raz na zawsze. Całość jest również rozłożona w czasie, ale już po pierwszym zabiegu można zauważyć, że włoski nie są tak twarde. Ponadto odrastają zdecydowanie wolniej i w mniejszych ilościach. Czy jest jakiś minus tej metody? Ból może być dla niektórych osób barierą nie do przeskoczenia. Warto jednak zapytać przed zabiegiem czy możemy pozwolić sobie na środek przeciwbólowy. Niektóre gabinety oferują również specjalne okłady z lodu, które minimalizują ból praktycznie do zera .  Depilacja brazylijska woskiem Kosmetyczka za pomocą szpatułki nakłada płynny, rozgrzany do temperatury 37 stopni Celsjusza wosk na skórę, w kierunku wzrostu włosów . Na tę warstwę kładzie bawełniany plaster, pociera go, naciąga skórę wokół i odrywa zdecydowanym ruchem w przeciwną do wzrostu włosków stronę. Wtedy jest największe prawdopodobieństwo usunięcia ich razem z cebulkami . Zwróćcie szczególną uwagę na to, czy kosmetyczka używa szpatułki jednorazowego użytku czy rolki. Szpatułki gwarantują zdecydowanie wyższą higienę, ponieważ trzeba je wymienić po każdej klientce. Co do rolek nie mamy takiej pewności... Depilacja brazylijska pastą cukrową Zamiast wosku można również poprosić o...

Przeczytaj
kobieta i mężczyzna w łóżku w białej pościeli
Styl życia W jakim wieku seks przynosi najwięcej przyjemności?
Wiele osób uważa się za najlepszych kochanków po ukończeniu 20. roku życia, ale jaka jest prawda?
Agnieszka Pulikowska
czerwiec 06, 2017

Kiedy seks sprawia nam najwięcej przyjemności? Na ten temat krąży wiele mitów. Niektórzy twierdzą, że najlepsze orgazmy przychodzą po 20. roku życia. Nowe miejsce zamieszkania, nowi znajomi pozwalają nam na eksperymenty seksualne, ale czy to właśnie wtedy stosunki są najlepsze? Postanowiono to sprawdzić. Polecamy:   Ta kobieta ma 70 lat, a wygląda na 35! Wszystko dlatego, ze nie je jednego składnika! 2600 użytkowniczek aplikacji Natural Cycles, która pomaga w śledzeniu dni płodnych zostało poddanych ankiecie. Zapytano je o to, jak często osiągają orgazmy i jak oceniają ich jakość oraz czy są ogólnie zadowolone ze swojego życia erotycznego, a także swojego wyglądu. Kiedy osiągamy najlepszy orgazm? Odpowiedzi zbierano i analizowano w trzech grupach wiekowych: do 23 lat, 24-35 lat i 36+. Okazało, że najbardziej udany seks mają kobiety w ostatniej grupie wiekowej! Dlaczego? Aż 8 na 10 kobiet przyznało, że czują się seksownie, a 6 na 10 ma intensywne orgazmy . Wniosek jest prosty - kobiety w tym wieku są najbardziej świadome swojego ciała, akceptują siebie i potrafią czerpać z seksu to, co najlepsze, doświadczając intensywnych orgazmów . Dla porównania, w środkowej grupie wiekowej tylko 4 na 10 kobiet odpowiedziało, że czują się seksownie... Co więcej, aż 86% kobiet po 36 roku życia przyznało, że w ciągu ostatnich 4 tygodni doświadczyło doskonałego seksu.  Zgadzacie się z wynikami badań?:) Polecamy:   Jak osiągnąć orgazm? Porady forumowiczek Wizaz.pl

Przeczytaj