Wejdź
jak zrobić perfumy
123rf
Pielęgnacja

Zrób sama perfumy!

Własnoręcznie stworzone perfumy są w zasięgu twoich możliwości. Wystarczy fantazja i wysokiej jakości składniki.
Magdalena Borucińska
maj 29, 2014
jak zrobić perfumy

Marzyłaś o tym, żeby zostać kreatorką zapachów? Zrób perfumy w prosty sposób. Do oleju bazowego wlej olejki eteryczne. Zdradzamy, jak to zrobić fachowo.

Perfumy składają się z 3 nut: nuty głowy, serca i bazy. Przenikają się one i sprawiają, że woń zaklęta we flakoniku dojrzewa na skórze.

Nuta głowy to ta świeża, którą czujesz najmocniej na samym początku, jednak ulatnia się ona dość szybko. Potem czujesz, jak pojawia się nuta serca, głębsza, kwiatowa, ziołowa. Dwie pierwsze nuty otulone są nutą bazy, która scala zapach, ociepla go, utrwala. Ostatnią nutę będziesz czuć najdłużej. Te nuty zagrasz olejkami eterycznymi, które wkroplisz do tłoczonego na zimno oleju bazowego, np. migdałowego ze słodkich migdałów który jest prawie bezwonny, zatem stanowi doskonałą bazę.

Olejek na cellulit, który naprawdę działa! Musisz go wypróbować!

Przepis na perfumy 'By Zmysły Nie Prysły'

 Składniki na perfumy:

  • 10ml oleju migdałowego
  • 2 krople olejku pieprzowego
  • 2 krople neroli
  • 2 krople sandałowca białego
  • 2 krople jaśminu wielkokwiatowego
  • 2 krople róży damasceńskiej

Jak zrobić perfumy?

Wlej wymienione wyżej olejki eteryczne do 10 ml oleju migdałowego. Nie musisz mieszać. Pozwól swoim perfumom dojrzewać w chłodnym i ciemnym miejscu, np. w szafce, przez 2 tygodnie. Po tym czasie zapachy się „przegryzą”. Możesz ich śmiało używać, smarując nimi miejsca na ciele, gdzie pulsuje krew, np. w zgięciu łokcia, na przegubie dłoni, za uszami, pod kolanami.

Autorką przepisu jest Katarzyna Kochańska, kreatorka smaków i zapachów dedykowanych miejscom, instytucjom, firmom. Uczy komponowania perfum na warsztatach. Stworzyła markę Herbathea.pl

Komentarze
olejek na bolące mięśnie
Fotolia
Pielęgnacja Czwartek z Kasią: olejek na bolące mięśnie
Biegasz, tańczysz, ćwiczysz i żyjesz w ciągłym ruchu? Z pewnością wiesz czym są zakwasy i ból mięśni. Oto domowy olejek na bolące mięśnie, który musisz wypróbować!
Magdalena Borucińska
kwiecień 16, 2015

Domowy olejek na bolące mięśnie łyżka oleju sezamowego 2 krople olejku eukaliptusowego 2 krople olejku z mięty pieprzowej 2 krople olejku imbirowego Wymieszaj wszystkie olejki i wmasuj w całe ciało w kierunku od stóp do serca i od dłoni do serca. Olejki eteryczne dobrze działają na krążenie, dzięki temu kwas mlekowy czy inne produkty szybciej usuwane są z krwiobiegu. Przy okazji mają one działanie przeciwzapalne i częściowo przeciwartretyczne. Przydadzą się po przebywaniu w chłodzie i wilgoci. Czy wiesz, że gdy posmarujesz się taką mieszanką, to dowodem na to, że wykonały podróż po całym organizmie jest to, że po czasie od kilkunastu minut do kilku godzin możesz je wyczuć w wydychanym przez siebie powietrzu? Marzysz o seksownej pupie? Podejmij z nami wyzwanie: 4 tygodnie do sexi pośladków ! Sprawdź jak pozbyć się zakwasów !

Przeczytaj

Nasze akcje