klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
przekąski na diecie
Fotolia
Przepisy

6 przekąsek, o których nie pomyślałabyś, że mogą być tuczące

Po niektóre, z pozoru dietetyczne przekąski sięgamy bez ograniczeń, gdyż nie zdajemy sobie sprawy, że w nadmiarze tak naprawdę mogą wyrządzić naszej sylwetce więcej złego niż dobrego. Zobaczcie 6 zdradliwych przekąsek, na które trzeba uważać!
Katarzyna Mordalska
lipiec 14, 2015

Na diecie prawie wszystko jest dozwolone, pod warunkiem, że zachowamy stosowny umiar. Istnieje jednak wiele produktów, co do których czasem mylnie sądzimy, że nie zaszkodzą naszej diecie.

Nawet na zdrowe produkty powinnyśmy uważać w czasie odchudzania. Zobaczcie, jakie dietetyczne przekąski tak naprawdę mogą być tuczące!

Chcesz mieć piękne włosy? Zapomnij o... diecie!

Zaskoczyła Was ostatnio kaloryczność któregoś z pozornie lekkich produktów?

Zobaczcie także, czy na diecie jeść słodycze oraz 10 zdrowych przekąsek!

1 z 6

Lody jogurtowe

Lody jogurtowe

Lody jogurtowe z pozoru wydają się lekkie i uchodzą za dietetyczny zamiennik, np. lodów czekoladowych. Tak naprawdę powinniśmy na nie uważać, gdyż w 100g mogą mieć nawet 220kcal, podczas gdy lody czekoladowe niewiele więcej, bo ok. 250kcal w 100g!

Niewielka porcja lodów, nawet czekoladowych, jeszcze nikomu nie zaszkodziła, ale jeśli jesteście na restrykcyjnej diecie, zobaczcie, jak zrobić domowy jogurt mrożony!

2 z 6

Zbożowe batoniki

Zbożowe batoniki

Taki zbożowy batonik reklamowany jako "lekki", "light" i "fit", to tak naprawdę zakamuflowany cukier. Jeden z popularnych batoników zbożowych dostępnych na rynku ma aż 440kcal w 100g.

Taką przekąskę zdecydowanie lepiej przygotować samodzielnie. Wypróbujcie przepis na batoniki musli!

3 z 6

Chipsy bananowe

Chipsy bananowe

Chipsy bananowe to prawdziwa pułapka w diecie. Nie należy mylić chipsów bananowych z suszonymi bananami, gdyż kaloryczność tych pierwszych wynosi ok. 515kcal w 100g, a to prawie tyle, co w tabliczce czekolady!

4 z 6

Jogurt owocowy

Jogurt owocowy

Kaloryczność niektórych jogurtów owocowych dochodzi do nawet 140kcal w 100g. Niby nie tak dużo, ale jeśli wziąć pod uwagę wartości odżywcze, okazuje się, że ponad 20g to węglowodany, w tym głównie cukier.

Poza tym jogurty najczęściej reklamowane są jako "o smaku...", więc zwykle z prawdziwymi owocami mają niewiele wspólnego. Zamiast tego, lepiej sięgnąć po jogurt naturalny i ulubione dodatki.

5 z 6

Niektóre owoce

Niektóre owoce

Wszystko super, tylko owoce mają bardzo dużo cukru i trzeba z nimi uważać jak jest się na ostrej diecie, a banan... to samobójstwo i bomba kaloryczna. Warzywa są lepsze, najlepiej surowe albo soki, które są słodkie. :)

zielonadama

Owszem, niektóre owoce, jak np. banan czy winogrona są kaloryczne i zawierają dużo cukru. Nie dajmy się jednak zwariować i nie rezygnujmy z nich podczas diety, a jedynie miejmy na uwadze ich wartości odżywcze.

6 z 6

Suszone owoce

Suszone owoce

Skoro już o owocach mowa, to o wiele bardziej od świeżych, zdradliwe na diecie są owoce suszone. Jeśli nie sięgniemy po te naturalne, z ekologicznych sklepów, musimy liczyć się z tym, że są dosładzane do smaku.

Dodatkowo wielu producentów do suszony owoców dodaje dwutlenku siarki, który ma działanie konserwujące. Takie owoce przed zjedzeniem - o czym nie każdy wie - należy umyć pod bieżącą wodą.

Substancja ta w niewielkich ilościach nie jest szkodliwa, ale u niektórych może wywoływać reakcje alergiczne.

Komentarze