Wejdź
ozdoby na wielkanoc
123rf
Przepisy

Barwna Wielkanoc – zaproś gości do stołu!

Wielkanoc to Święto odradzającej się przyrody. Zadbajmy, więc aby na stole królowały wielobarwne kwiaty i kolorowe ozdoby. Warto zaskoczyć rodzinę i znajomych, którzy odwiedzają nas podczas świąt. Czyż nie jest miło usiąść przy pięknie nakrytym stole, wyjątkowo spędzić czas i poczuć otaczającą nas atmosferę świąt?
Katarzyna Mordalska
kwiecień 07, 2011

Przygotowanie odświętnego nakrycia stołu nie wymaga wiele czasu a osiągnięty efekt przejdzie nasze oczekiwania. Nawet zwykły biały obrus zmieni swoje szare oblicze, gdy dobierzemy do niego akcenty kolorystyczne, rzecz jasna, w odcieniach wiosny tj. żółte i zielone. Choć konkretny kolor nie ma większego znaczenia przy tworzeniu miłego nastroju.

Elegancko i dekoracyjnie

ozdoby na wielkanoc

Efektowny stół nie może być przebrany, naszym głównym celem powinna być delikatność i subtelność, którą osiągniemy dzięki pastelowym kolorom.

Prostym i fenomenalnym zarazem połączeniem są kompozycje kwiatowe, dzięki którym poczujmy się świeżo, wiosennie i… naturalnie. Dekoracyjne bukiety pełne wiosennych barw to raj dla naszych oczu! Najprostszym rozwiązaniem jest przewiązanie kolorową tasiemką bukietu narcyzy i włożenie ich do wysokiego szklanego naczynia wypełnionego wodą. Można połączyć tulipany z niezapominajkami, hiacynty z konwaliami lub zwyczajnie ułożyć bukiet ze wszystkich dostępnych kwiatów o tej porze roku, takich jak różne odmiany tulipanów, hiacyntów, prymulek czy nawet gałązek drzewa wiśni. Taki zniewalający bukiet pełen barw będzie główną ozdobą naszego stołu.

chryzantemy

Warto, aby stół wyglądał wyjątkowo i odświętnie, ułożyć kolorowe serwetki, naczynia i świeczniki. Do ozdobienia serwetek posłuży nam kolorowa wstążka w kolorze dopasowanym do pozostałych dekoracji stołu. Ważne jest, aby we właściwy sposób ułożyć wszystkie niezbędne talerze, sztućce i kieliszki. Można skorzystać z poradników, aby należycie nakryć do stołu.

sztućce

Nie zapomnijmy o pisankach! Sztuka malowania pisanek sięga dalekiej przeszłości i stała się ona naszą rodzinną tradycją. Nie może ich zabraknąć na naszym stole. Pisanki mogą mieć rozmaite wzory i kolory, można je kupić w sklepach, ale najwięcej radości przynosi malowanie pisanek naszym pociechom, które mogą wykazać się niepowtarzalną fantazją. Kolorowe pisanki można ułożyć na szerokim talerzu lub w przezroczystym wazonie, ozdabiając je gałązkami bazi lub kolorowymi piórkami. A więc - pędzle w ruch!

Wielkanoc to również parada zajączków i kurczaczków, które tworzą mały zwierzyniec na naszym stole. Tu także pamiętajmy o umiarze, zdecydowanie wystarczy jeden zajączek czy kurka na stole, jako drobiazg symbolizujący święta.

Kiedy nakryjemy już Wielkanocny stół, nie pozostaje nam nic innego jak podziwiać jego spektakularny wygląd i oczekiwać gości!

króliczek
Komentarze
Fotolia
Styl życia Karmienie piersią w miejscach publicznych - jakim typem mamy jesteś?
Noworodek czy kilkumiesięczne niemowlę jest głodne co 2-3 godziny, a nawet częściej. To oznacza, że także na spacerze, w urzędzie czy w sklepie może nagle zacząć głośno domagać się piersi. Co zrobić, gdy maluch chce jeść, a do domu daleko? Jak karmić w miejscach publicznych?
Katarzyna Brasiak
październik 17, 2011

Karmienie w miejscu publicznym? Naturalne, a jednak krępujące Karmienie piersią to jedna z najbardziej naturalnych ludzkich czynności: do tego przecież służą piersi, aby nimi karmić. Jednak robienie tego w miejscach publicznych, poza zaciszem domowym, może się spotkać nie tylko z niepochlebnymi spojrzeniami, ale także niewybrednymi komentarzami czy nawet szczerym oburzeniem. Mimo wszystko, czasem jednak musimy nakarmić niemowlę poza domem i nie zawsze uda nam się znaleźć pokój dla matki karmiącej. Warto przy tym zdawać sobie sprawę, że jeśli nawet dla nas samych nie jest to krępujące, to może być żenujące dla innych – i należy wziąć to pod uwagę. Karmienie w miejscach publicznych a typ mamy Większość mam posiada zdecydowane poglądy na temat publicznego karmienia piersią. Można wyróżnić trzy najczęstsze typy zachowań: mama wstydliwa : uważa karmienie piersią przy innych za wstydliwe, nie robi tego także przy innych osobach z rodziny – mamie, cioci, czy nawet przy mężu. Nigdy nie karmi dziecka piersią, jeśli nie może się gdzieś schować. Jeśli maluch musi zjeść poza domem, odciąga pokarm wcześniej laktatorem i podaje mleko butelką, albo cierpliwe znosi płacz głodnego niemowlaka, starając się jak najszybciej wrócić do domu. mama naturalna : uważa, że karmienie piersią to najbardziej naturalna rzecz pod słońcem. Rzadko rozstaje się z dzieckiem, więc karmi je wszędzie: w parku, w sklepie, na imieninach u cioci. Sądzi, że kobiety powinny mieć prawo do karmienia malucha piersią wszędzie, rzadko kiedy jest skrępowana podczas podawania dziecku piersi publicznie, a widok mamy karmiącej uważa za ogromnie wzruszający. mama ostrożna : przyznaje, że karmienie piersią jest sprawą naturalną, ale obawia się, że może to krępować innych. Stara się karmić dziecko w miejscach ustronnych, jednak gdy maluch gwałtownie domaga się jedzenia, karmi również publicznie,...

Przeczytaj

Nasze akcje