klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
danone jogurt krowa
materiały PR
Przepisy

Danone – dobry jogurt z dobrego mleka

To, z jakiego mleka jest wyprodukowany nasz ulubiony jogurt, ma znaczenie. Ważne jest również, skąd to mleko pochodzi. Dobre mleko to wynik dobrych warunków w gospodarstwie i codziennej dbałości o krowy. Dlatego Danone już od ponad 10 lat prowadzi Program Jakości i Bezpieczeństwa Mleka, który obecnie rozwija w kierunku programu pod nazwą Zrównoważone Rolnictwo.
Katarzyna Mordalska
maj 30, 2012
danone jogurt

Od początku swojej działalności w Polsce Danone stawiał wysokie standardy jakości mleka w ramach Programu Jakości i Bezpieczeństwa Mleka. Firma była wielokrotnie nagradzana za dobre praktyki w dziedzinie współpracy z dostawcami mleka i społecznej odpowiedzialności biznesu. Już w Przeglądzie CSR Danone za lata 2003-2006 znalazła się wypowiedź redaktor naczelnej „AgroTrendy”, Małgorzaty Białasiewicz, która podkreślała, że Danone "już na początku lat 90. przyczynił się w znaczącym stopniu do podniesienia jakości w Polsce produkowanego mleka, narzucając dostawcom rygorystyczne normy higieniczne”.

Danone odbiera mleko do ok. 17  tysięcy krów w Polsce. Wspólnie z rolnikami, z którymi na stałe współpracuje, dba o to, w jaki sposób są traktowane, żywione i w jakich warunkach utrzymywane; pracuje nad składem i jakością  mleka. Znaczenie tych działań potwierdzają badania  pokazujące, że skład mleka (czyli zawartość białka, tłuszczu, wody, węglowodanów i związków mineralnych) w 70% zależy od tego, w jakich warunkach żyje krowa, a tylko w pozostałych 30% jest on uwarunkowany genetycznie.

Program Jakości i Bezpieczeństwa Mleka rozwija w kierunku programu Zrównoważone Rolnictwo, które obejmuje 3 obszary:

  • Program zapewnienia dobrostanu krów i jakości mleka
  • Program rozwoju społeczno-ekonomicznego gospodarstw
  • Program ochrony środowiska.

Program zapewnienia dobrostanu krów i jakości mleka obejmuje bieżącą współpracę z rolnikami pod kątem warunków utrzymania krów, ich żywienia, stanu zdrowia i utrzymywania najwyższych standardów dla składu i jakości mleka, które finalnie trafia do produktów mlecznych Danone.

Program rozwoju społeczno-ekonomicznego gospodarstw opiera się na wspieraniu rolników w inwestycjach, w organizowaniu warsztatów i konferencji podnoszących ich wiedzę na temat hodowli krów oraz stałym podnoszeniu standardów współpracy.

Program ochrony środowiska ma na celu  zachęcenie rolników, by ich gospodarstwa były przyjazne środowisku oraz pomaganie im w zarządzaniu zużyciem wody i energii, w gospodarowaniu odpadami oraz m.in. w kontrolowaniu wykorzystywanych nawozów, czy innych środków stosowanych w rolnictwie.  

Za jakością mleka stoi pasja rolników, ich zaangażowanie i oddanie swojej pracy. Danone szanuje ich codzienny wkład w to, co robią w każdym z powyższych obszarów, ponieważ dzięki temu dostarczają dobre mleko. A dobre mleko to dobry jogurt.

Taki właśnie jest  jogurt naturalny „Danone Natura”, który powstaje tylko z mleka i żywych kultur bakterii jogurtowych.

W kubeczku 180 g (109 kcal) jest 8,3 g białka, 3,6 g tłuszczu i 11 g węglowodanów. Zawiera także składniki mineralne: wapń i witaminę B2. 

Cena Jogurtu Danone:

  • Natura 1,19zł / 180g; 2,29zł / 370g
  • Natura z ziarnami zbóż 1,49zł / 175g
Komentarze