klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
pizza stół
Fotolia, materiały PR
Przepisy

Gdzie zjada się najwięcej kebabów i pizzy? Ciekawe wyniki badań!

W jakim mieście zjada się najwięcej pizzy i co najchętniej zamawiają Warszawiacy? Poznajcie wyniki ciekawych badań konsumenckich!
Katarzyna Mordalska
luty 22, 2016

Jak wynika z badań przeprowadzonych w pierwszej połowie 2015 roku na zlecenie takeaway.com, właściciela portalu Pyszne.pl, preferencje kulinarne Polaków w zależności od regionu kraju znacznie się różnią. Gdzie najmniej popularne jest sushi? Mieszkańcy którego miasta szczególnie upodobali sobie pizzę? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele ciekawostek znajdziecie w naszej galerii! Pod lupę wzięto Warszawę, Wrocław, Kraków, Poznań i Trójmiasto. Sprawdźcie!

Zobaczcie także 5 sposobów na ograniczenie cukru w diecie

Na podst. mat. pras. Pyszne.pl

1 z 6

Warszawa

Warszawa

W Warszawie (co ciekawe, w żadnym innym mieście to danie nie wysuwa się na prowadzenie) króluje kebab.

2 z 6

Wrocław

Wrocław

Pizza wśród mieszkańców Wrocławia wiedzie prym i jest tym samym najchętniej zamawianym daniem. Dla porównania w Warszawie znalazła się na drugim miejscu z wynikiem 22%.

3 z 6

Kraków

Kraków

W Krakowie wygrywa pizza. Lubiany szczególnie przez mieszkańców Warszawy kebab, tutaj zajmuje dalsze miejsce z wynikiem 7%. Podobnie sushi jest zdecydowanie chętniej zamawiane przez Warszawiaków (13%).

4 z 6

Poznań

Poznań

Poznań ma zdecydowanego lidera, którym wśród najczęściej zamawianych dań jest pizza (podobnie jak we Wrocławiu). Reszta zamówień rozkłada się niemal równomiernie na pozostałe dania.

5 z 6

Trójmiasto

Trójmiasto

Jak widać, w Trójmieście także króluje pizza, a kebabem zainteresowani są głównie mieszkańcy stolicy i ten wynik nie zostaje pobity w żadnym innym rejonie kraju.

6 z 6

Jaką pizzę i kebab wybieramy?

Jaką pizzę i kebab wybieramy?

Nieco na prowadzenie wysuwa się Capricciosa, ale w sumie ponad połowę zamówień stanowi właśnie ten klasyczny wariant wraz z pizzą Pepperoni.

Komentarze