klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
piknik
Fotolia
Przepisy

Jak zorganizować piknik?

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Ze względu na krótki czas trwania, w tym roku raczej nie sprzyja dalszym podróżom. Jak ciekawie zorganizować sobie czas w weekend majowy? Idealnym rozwiązaniem będzie piknik – we dwoje, z rodziną lub znajomymi. Sprawdź, jak zorganizować i co zabrać na piknik!
Katarzyna Mordalska
kwiecień 16, 2015
Koktajl z selera - idealny na piękną cerę

Co zabrać na piknik?

- koc

- kosz

- jedzenie

- naczynia

- niezbędne akcesoria

1 z 5

Co zabrać na piknik? Praktyczny koc!

Co zabrać na piknik? Praktyczny koc!

Koc na pikniku to oczywiście najważniejsza rzecz. Im większy, tym wygodniej. Musi być na tyle praktyczny, by później było łatwo go wyprać. Przyjemniej będzie biesiadować na świeżym powietrzu, gdy wybierzesz koc dwustronny – z jednej strony ciemny, a z drugiej jaśniejszy. Tym sposobem spodnia część tak bardzo się nie ubrudzi, a na jasnej lub kolorowej ładnie zaprezentuje się nasz piknikowy ekwipunek.

2 z 5

Wiklinowy kosz na piknik

Wiklinowy kosz na piknik

Tu zasada jest taka sama, jak w przypadku koca, czyli im większy, tym lepiej. W wiklinowy kosz najwygodniej spakować jedzenie i podstawowe akcesoria, natomiast koc można położyć na wierzchu. Nie łudźmy się, że organizując piknik, zmieścimy wszystko w jeden kosz. Zawsze można zabrać dwa lub dodatkowo plecak albo pakowną torbę.

3 z 5

Jakie jedzenie zabrać na piknik?

Jakie jedzenie zabrać na piknik?

Alternatywną opcją dla tradycyjnych kanapek jest tortilla z kurczakiem. Można ją łatwo zapakować w folię aluminiową i w ten sposób przygotować gotową porcję dla każdego z uczestników pikniku.

W plastikowych pojemnikach możesz zabrać sezonowe owoce, najlepiej w formie gotowych porcji sałatki owocowej.

Jako przekąska świetnie sprawdzą się także domowe rogaliki lub drożdżówki. Jeśli nie masz talentu do gotowania, zawsze możesz kupić je w ulubionej cukierni.

Wybierając napoje, pamiętaj o wodzie, która najlepiej gasi pragnienie. Możesz również przygotować pyszną, schłodzoną lemoniadę, która w termosie zachowa swoją niską temperaturę.

Sprawdź inne piknikowe przekąski na majówkę!

4 z 5

Naczyna na piknik

Naczyna na piknik

Najlepiej byłoby zabrać jednorazowe kubeczki i tacki, ale o wiele przyjemniej będzie zjeść na kolorowych talerzykach wielokrotnego użytku. Oczywiście nie musi to być najlepszej jakości porcelana. Wystarczą lekkie, plastikowe akcesoria, które po pikniku można umyć i wykorzystać przy kolejnym wypadzie na łono natury.

5 z 5

Co zabrać na piknik – akcesoria

Co zabrać na piknik – akcesoria

10 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć na pikniku:

- serwetki lub ręczniki papierowe

- nawilżone chusteczki

- apteczka

- ostry nóż

- torba termiczna

- worki na śmieci

- krem z filtrem

- okulary przeciwsłoneczne

- zabawki dla dzieci

- dobry nastrój :)

Komentarze