klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
materiały PR
Przepisy

Konkurs: pokaż, jak kochasz życie i wygrywaj wspaniałe nagrody od marki Tymbark!

Czy wiesz, że blisko 70% Polaków czuje się młodsza o co najmniej 10 lat, a zachowanie młodości ducha jest ważne dla aż 85% z nas? Dołącz do osób młodych duchem i weź udział w konkursie Tymbark!
Materiał partnera
sierpień 26, 2016

Z okazji 80-lecia swojego istnienia, marka Tymbark postanowiła zbadać, czym dla Polaków jest młodość ducha i z czego czerpią radość w codziennym życiu. A co Ty robisz, by zachować młodość ducha? Podziel się z nami swoją receptą i wygraj wyjątkowe nagrody od marki Tymbark!

KONKURS

Wygraj aparat fotograficzny Polaroid i soki Tymbark!

1. Odpowiedz na pytanie konkursowe: Jaki jest Twój sposób na kochanie życia?

2. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.

3. Przed udziałem w konkursie zapoznaj się z regulaminem.

NAGRODY

Nagroda główna

Aparat fotograficzny Polaroid + zestaw 12 soków 100% Tymbark

Nagrody pocieszenia

3 x zestaw soków 100% Tymbark

Metryka nie wpływa na nasze życie

Młodość ducha jest przez Polaków rozumiana jako postawa wobec życia, która charakteryzuje się optymizmem, radością, energią i otwartością. Kobietom nie kojarzy się ona z konkretnymi przyjemnościami, aż 45% z nich uważa, że jest to dzielenie się swoją radością i szczęściem z innymi, dla 43% to cieszenie się małymi przyjemnościami. Rodzina oraz własne pasje i hobby są najważniejszymi źródłami radości w życiu we wszystkich grupach wiekowych.

Badanie Maison & Partners1 zrealizowane na zlecenie Tymbark z okazji 80-lecia marki pokazuje, że zadowolenie Polaków z życia nie zależy od ich wieku. Ponad 80% Polaków czuje się młodziej niż wskazuje na to ich wiek, a aż 70% z nas czuje się młodziej o co najmniej 10 lat. Podejście Polek do wieku potwierdza jedna z uczestniczek badania Tymbark w wieku 36 lat: „Myślę o sobie jak o młodej 20-leniej osobie, która jeszcze dużo może dokonać, ma prawo do zabawy, nie myśli o sobie, jak o kimś dojrzałym”.

Aż 78% badanych nazwałoby siebie osobą kochającą życie. Większość zbadanych przez Tymbark osób ma raczej optymistyczne podejście do życia, średni wskaźnik optymizmu wśród Polaków po 30. roku życia wynosi 3,5 (w skali 1-5). Kobiety też znacznie silniej (48%) niż mężczyźni (41%) rozumieją pojęcie młodości ducha jako pozytywne nastawianie do życia.

Najstarsze pokolenie, silniej niż inne grupy wiekowe, upatruje źródła radości życia w relacjach z ludźmi, osoby w wieku 45-60 lat w życiu zawodowym, natomiast 30-latkowie przyznają, że związki intymne sprawiają im najwięcej radości. Młodość ducha to nie tylko konkretne czynności, ale w głównej mierze umiejętność dzielenia się swoją radością i cieszenia się życiem. Z młodością ducha najmocniej identyfikują się Polacy po 60. roku życia – tak widzą siebie i chcą być postrzegani przez innych.

„Współcześnie coraz bardziej zacierają się granice wieku metrykalnego i coraz mniejsze znaczenie mają role społeczne przypisywane w przeszłości osobom w różnym wieku. Jeszcze 30-40 lat temu były określone reguły dotyczące tego co wypada osobie młodej, a co starszej. Obecnie różnice te coraz bardziej się zacierają, a coraz większe znaczenie ma wiek psychologiczny i radość życia. Osoby pozytywnie nastawione do życia, niezależnie od metrykalnego wieku są bardziej optymistyczne, mają więcej energii, pomysłów na swoje życie i pasji. Co może być zaskakujące dla wielu osób, przeprowadzone na zlecenie marki Tymbark badanie pokazało, że często osoby starsze potrafią czerpać więcej radości z życia niż niejeden 30-latek” – komentuje Dominika Maison, President & Chief Science Partner w domu badawczym Maison & Partners.

Współcześni 30-latkowie żyją w biegu. Przywiązują oni bardzo dużą wagę do pracy, jeśli nie mają dzieci, a ich czas wolny jest nastawiony na własne przyjemności. Średnie pokolenie Polaków to osoby z dorosłymi dziećmi o ustabilizowanej sytuacji zawodowej. Dzięki temu jego przedstawiciele mają czas powrócić do pasji z czasów młodości lub odnaleźć nowe zainteresowania. Podobnie jak osoby w wieku 30-44 lat, najstarsze pokolenie Polaków, po 60. roku życia dzieli się na dwa typy. W pierwszym znajdują się osoby nastawione na samorozwój, spełnianie marzeń i robienie rzeczy dla siebie, drudzy natomiast są skupieni na rodzinie i wnukach.

„Tymbark, jako marka z 80-letnim doświadczeniem, jest doskonałym przykładem na to, że metryka nie decyduje o zachowaniu młodości ducha. Widzimy, że nawet małe przyjemności – czas spędzony z naszymi bliskimi, wspólne posiłki, pasje, czy aktywność fizyczna – pozwalają zachować ten błysk w oku, który cechuje osoby kochające życie. Tymbark wie i rozumie, jak wspierać Polaków w zachowaniu młodości ducha, ponieważ już od 80 lat, towarzyszy kolejnym pokoleniom w smakowaniu życia oraz dzieleniu się szczęściem i radością z najbliższymi”podsumowuje badanie Dorota Liszka, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej Grupy Maspex Wadowice.

1Badanie jakościowe i ilościowe zrealizowane na zlecenie marki Tymbark w maju 2016 roku na losowo-kwotowej reprezentatywnej (pod względem demograficznym) próbie Polaków w wieku powyżej 30 lat; N=1000 osób w 3 grupach wiekowych: 30-44 lata, 45-60 lat oraz powyżej 60. roku życia.

Weź udział w konkursie!

materiał sponsorowany

Pielęgnacja dr Nigma Talib: dzięki niej gwiazdy zachowują młodość na dłużej
Dr Nigma Talib w książce "Młoda bez skalpela" udowadnia, że odstawiając alkohol, cukier, gluten i nabiał, można wręcz odwrócić skutki starzenia się. Na co dzień dba o skórę takich gwiazd kina jak Penélope Cruz, Sienna Miller i Gwyneth Paltrow. Jej metoda to tylko sezonowa moda z Hollywood, czy może źródło wiecznej młodości?
Monika Orzechowska
kwiecień 19, 2016

Na ile lat twoim zdaniem wyglądam? Na 27-28 lat. Za trzy miesiące kończę 32 Czyli udało ci się przechytrzyć starość o kilka lat. Ale pamiętaj, że wszystko, co robisz teraz - to jak jesz, jak ćwiczysz i jak żyjesz - będzie miało wpływ na to, jak będziesz wyglądać w moim wieku. Skończyłam 43 lata i czuję się lepiej niż kiedykolwiek. Ludzie, których spotykam, zawsze obstawiają, że jestem młodsza. Wiek to tylko cyfra. Nie chciałabym znów mieć 16 lat, bo dojrzewanie to koszmar, nie tylko ze względu na trądzik. Bycie kobietą jest łatwiejsze niż bycie dziewczynką. Wreszcie wiesz, kim naprawdę jesteś.  Urodę odziedziczyłaś po mamie? Tak, i odebrałam od niej lekcję piękna. Wpoiła mi na przykład, że podstawa to dokładne oczyszczanie skóry . Zmieniam też poszewki poduszek co tydzień. Wszystkie kobiety w twojej rodzinie wyglądają młodo? Tak. Czyli masz dobre geny? Ale przecież nie wszystko jest w genach! Pomagają zachować młodość, jasne, ale jeśli źle traktujesz swoje ciało, ono ci się prędzej czy później sprzeciwi. W książce pokazujesz, jak po twarzy rozpoznać, czego jest za dużo w diecie. Cukier powoduje worki pod oczami i zmarszczki, nabiał opuchliznę i trądzik, gluten wypryski. Czy z mojej twarzy można wyczytać, co jem? Widać, że jesz za dużo nabiału, glutenu i cukru, które powodują zapalenia skóry. Każda twarz jest dla mnie jak otwarta księga. Mogę z niej wyczytać, z jakimi organami możesz mieć problemy. Jeśli masz więcej zmarszczek pod oczami, mogą szwankować ci nerki, jeżeli na czole - newralgicznym organem jest jelito cienkie, a jeśli wokół ust, zbadaj sobie okrężnicę. Zaczynasz książkę od tego, że musimy zajrzeć w głąb w siebie. Głęboko. Aż po jelita. A potem spojrzeć na to, co jelita produkują. W książkach o urodzie efekty przemiany materii nie były do tej pory głównym tematem. Nie...

Przeczytaj
Styl życia Pokazała przemianę z chłopca w kobietę, stała się gwiazdą internetu
Modelki Andreja Pejić i Geena Rocero, znana m.in. z serialu „Orange Is the New Black” aktorka Laverne Cox, a wreszcie także Caitlyn Jenner – ich przemiany z mężczyzny w kobietę stały się aktem odwagi, docenianym nawet przez tych, którzy wcześniej o transseksualnych osobach myślały raczej ze zgrozą. Zjawisko transpłciowości wciąż budzi jednak emocje. Nic więc dziwnego, że jedno z nagrań wstawionych na YouTube'a przez vlogerkę znaną jako Transmermaid zrobiło taką furorę.
Monika Orzechowska
kwiecień 21, 2016

20-letnią Mayę śmiało można nazwać nową gwiazdą internetu . Vlogerka z Toronto dowodzi, że internet daje władzę ludziom, którzy bez sieci nie mieliby szansy stać się inspiracją dla tysięcy, jak nie milionów osób. Bez względu na to, czy ktoś zna jej problemy z autopsji czy nie, powinien czerpać z historii vlogerki inspirację. Okazuje się, że życie w zgodzie z samym sobą może być niezwykle wyzwalające, a przede wszystkim – szczęśliwsze. Maya urodziła się jako Markus i praktycznie do niedawna jej przemiana owiana była mgiełką tajemnicy. Wszystko zmieniło się w październiku, kiedy zaprezentowała ją nie gdzie indziej, jak właśnie na YouTubie. Filmik, w którym vlogerka ukazuje swoją przemianę z Markusa w Mayę, ma już 2,5 mln odsłon. Maya zdecydowała się pokazać swoje zdjęcia z czasów, kiedy była noworodkiem, maluchem i nastolatkiem. Jednocześnie wspomina, że dawniej przedłużane włosy nosiła tylko prywatnie. Na koniec liceum marzyła o wzięciu udziału w balu w pięknej sukni. Wówczas nie miała jeszcze na to wystarczająco dużo odwagi. Nabrała jej dopiero po marszu transseksualistów, w którym uczestniczyła 18-latka. Choć damskie ubrania preferowała jeszcze jako chłopiec, dokończenie przemiany zajęło jej aż 20 lat. To przełomowe wydarzenie obwieściła w styczniu ubiegłego roku, stając się Mayą. Markus stał się wyłącznie historią, jednym z etapów w jej życiu, który doczekał się szczęśliwego zakończenia. Dziś vlogerkę obserwuje ponad 100 tys. osób. Jak na 20-latkę przystało, opowiada o modzie, randkach, urodzie. Oprócz kosmetycznych tutoriali pokazuje jednak też mniej typowe rzeczy. Ot, na przykład opowiada o żenujących historiach z życia osoby transpłciowej. Bez względu na to, czy wspomina o zadanych jej pytaniach w stylu „ dlaczego brzmisz jak mężczyzna ”, czy mówi o stosowaniu hormonalnej terapii zastępczej, Maya promieniuje...

Przeczytaj
Moda Pokonała nowotwór i stała się znaną blogerką. Poznajcie tę niezwykłą dziewczynę
Kiedy Mama Cax miała 14 lat, stwierdzono u niej nowotwór. Wówczas dawano jej kilka tygodni życia. Dzisiaj jest znaną blogerką.
Agnieszka Pulikowska
sierpień 19, 2016

Historia tej blogerki jest niesamowita i choć z happy endem, to jednak bolesna. W wieku 14 lat zdiagnozowano u niej raka kości i płuc . Aby uratować jej życie, poddano ją eksperymentalnemu leczeniu . W wyniku choroby jednak straciła prawą nogę. Zobaczcie także:   Straciła włosy po chemii, więc spróbowała swoich sił w modelingu Młode osoby często w takich sytuacjach mówią, że ich świat właśnie się zawalił, jednak Mama się nie poddała. W wieku 17 lat zakochała się w podróżach. Założyła bloga , na którym można przeczytać o jej wyjazdach oraz miłości do mody i jedzenia.  Blogerka jest pełna życia i ma niezwykle optymistyczne podejście do świata. Chciałaby być rzecznikiem  osób niepełnosprawnych . Pytana o to, co jej daje chęć do życia mówi, że po prostu dobroć świata i ludzi, której doświadcza. Mama Cax możecie obserwować m.in. na Instagramie oraz jej stronie internetowej. My jesteśmy pod wrażeniem.   ""9 Stunning Photos Of Differently Abled Women Taking Back The Beach" by Rebecca Adams @refinery29 @gigilaub Link in bio (Mamacax.com) #refinery29 #Mamacax #coneyisland #AASpring #AmericanApparel #gillianlaub #TakeBackTheBeach (ONLY COMMENT w/ EMOJIS ✌ ️) ___________________________________ Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Mama Cāx (@caxmee) 7 Kwi, 2016 o 6:37 PDT LIMENA TOU LIMEN:That @fanmdjanm necklace that makes you feel like a grande Dame paired w/ the perfect @alleles pink leg cover. @r.cvrdo #mamacax #alleleswomen #fanmdjanm #dumbo #brooklynbridge #sunday #streetfashion #streetstyle #simplicity #haitian _______________ Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Mama Cāx (@caxmee) 21 Lut, 2016 o 10:08 PST Strolled through an empty @metmuseum for a private tour of the Manus x Machina: Fashion in an Age of Technology, check out my IG story to see some of the amazing pieces. #instameet #emptymet #alleleswomen #suited...

Przeczytaj
Styl życia Was też wszyscy pytają, kiedy zajdziecie w ciążę? Zobaczcie, co odpowiada Ewa Chodakowska:)
Ewa Chodakowska ma już chyba dość pytań o to, kiedy zostanie mamą... Zobaczcie, co odpisała fance. Słusznie?
Agnieszka Pulikowska
styczeń 09, 2017

Kiedy Ewa Chodakowska zajdzie w ciążę - ten problem zdaje się pochłaniać fanki trenerki wszystkich Polek. To na pewno efekt tego, że mamą zostanie w tym roku inna sportsmenka - Anna Lewandowska. Ale fanki Ewy przekonują też, że to idealny czas na ciążę dla Chodakowskiej. Czy zwracają też uwagę na wiek trenerki? Wiele bezdzietnych kobiet po 30. ciągle słyszy od swoich bliskich: "To kiedy będzie dzidziuś?". Dzieje się tak, mimo że wiek, w którym kobiety decydują się na macierzyństwo dość przesunął się w porównaniu z tym, w jakim wieku zachodziły w ciążę chociażby nasze matki, nie mówiąc już o babciach. Najlepszy wiek na potomstwo postanowili nawet ustalić naukowcy. Zobaczcie: Odkryto, w jakim wieku najlepiej urodzić pierwsze dziecko. Wcale nie przed 30.! Część z nas zgadza się z tymi wynikami badań, inni uważają, że lepiej zdecydować się na pierwsze dziecko przed 30. - mamy wtedy więcej sił, nasi rodzice (dziadkowie malucha) są zdrowsi i mogą nacieszyć się wnukiem. Opinii jest pewnie tyle, ile kobiet na świecie i każda z nich ma do nich prawo. Gorzej, gdy otoczenie zaczyna naciskać na kobietę, że pora już zajść w ciążę. Właśnie takie sytuacje nie omijają Ewy Chodakowskiej. Choć Chodakowska sama już opowiedziała, kiedy planuje ciążę - trzy tygodnie temu w  magazynie „Flesz. Gwiazdy i Styl" przyznała, że marzy o dziecku i daje sobie dwa lata na powiększenie rodziny. Mimo tej deklaracji wiele osób popędza trenerkę w swoich komentarzach, pisząc, że może nareszcie czas na zostanie mamą. Ewa postanowiła więc odpowiedzieć wszystkim ciekawskim, jakie są jej plany na najbliższe miesiące, dodając znaczący wpis na Instagramie.   (...)Gratuluje szczęścia i radości innym, ale mam też powody do swojego szczęścia.. swoje radości, których nie zamieniam za nic!! Babeczki! Mój kalendarz jest wypełniony projektami do końca lipca - nie mogę i nie chceę o...

Przeczytaj