klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Przepisy

Nowa kulinarna obsesja z Hongkongu - tosty z tęczowym serem

Monika Orzechowska
kwiecień 25, 2016

Też zauważyłyście, że wyznacznikiem tegorocznych trendów kulinarnych nie jest ich wartość odżywcza, ale przede wszystkim fotogeniczność? Patrząc na najnowszą modę można zatęsknić za dietami odchudzającymi.

Azjatki, skłonne do eksperymentów i chłonące wszystkie nowości jak gąbka, chwilowo odłożyły na bok wszelkie obawy o sylwetkę. Ich serca podbiły kolorowe tosty wprowadzone przez sklep KALA Toast działający w dzielnicy Tsuen Wan. Mowa oczywiście o kanapkach z tęczowym serem, które z przyczyn wizualnych stały się hitem Hongkongu i walczą o tytuł najgorętszego trendu kulinarnego bieżącego roku. Subtelny posmak lawendy i pomidora zdają się mieć tu niewielkie znaczenie.

Grillowana przekąska z tęczowym topionym serem podawana jest najczęściej w formie tradycyjnych tostów. Jak podaje jedna z blogerek, obłożona jest ona czterema rodzajami sera (mozzarella, cheddar, ementaler i gruyere). Wbrew pozorom, do uzyskania tęczowego efektu nie potrzeba barwników. Ser jest bowiem aromatyzowany – odpowiednie kolory osiągnięto za pomocą lawendy, bazylii i aromatu pomidorowego, przy czym według recenzentów najbardziej wyczuwalna jest bazylia.

Tosty z tęczowym serem dostępne są wyłącznie w Hongkongu, ale może to i lepiej? Trudno bowiem przypisać im jakiekolwiek zalety poza wizualnymi. Błędem byłoby mówić, że są niskokaloryczne czy zdrowe. Nawet jedna z lokalnych blogerek, która zaalarmowała o nowym trendzie na Instagramie, przyznała, że kanapki są nieco zbyt tłuste, a smak sera – ledwie wyczuwalny. Ostatecznie wybrałybyśmy jednak Raindrop Cake.

Fot. Instagram

1 z 6

Tęczowe tosty

Tęczowe tosty
2 z 6

Tęczowe tosty

Tęczowe tosty
3 z 6

Tęczowe tosty

Tęczowe tosty
4 z 6

Tęczowe tosty

Tęczowe tosty
5 z 6

Tęczowe tosty

Tęczowe tosty
6 z 6

Tęczowe tosty

Tęczowe tosty
Komentarze