klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
batony i czekoladki
123rf, materiały PR
Przepisy

Top5: Znane i lubiane batoniki

Mając ochotę na coś słodkiego często sięgamy po wafelki i batoniki. I choć każdy z nas ma swojego faworyta, są takie słodkości, które od lat cieszą się niezmiennym powodzeniem nas wszystkich. Sprawdź nasze zestawienie najpopularniejszych, kultowych słodkości!
Łucja Zbieniewska
kwiecień 07, 2014
1 z 5

Prince Polo

Prince Polo

To polski wafelek czekoladowy - nie oznacza to, że nie trafia poza granice naszego kraju. Prince Polo znajdziemy na sklepowych półkach w Czechach, na Węgrzech, Słowacji, Litwie, Łotwie, Ukrainie, a nawet... Islandii, gdzie jest uwielbiany przez mieszkańców i jego popularność nie słabnie tam od kilkudziesięciu lat. Wyliczono nawet, że jeden Islandczyk zjada rocznie ok. 0,5kg tego wafelka! My prawdopodobnie nie odbiegamy od tej normy - Prince Polo z coraz bogatszą ofertą (różne smaki i gramatury) trafia do sklepów i naszych domów. To absolutny hit wśród słodkości!

2 z 5

Danusia

Danusia

Choć Danusia ma kilka smaków (m.in. ajerkoniak, likier kawowy, mięta), to najbardziej znana jest ta w klasycznej formie, w granatowym opakowaniu o smaku czekoladowo-orzechowym. Danusia jest jednym ze sztandarowych produktów marki Wawel. Batonik produkowany jest od 1923 roku! Legenda głosi, że ówczesny właściciel fabryki - Adam Piasecki, zakochał się w dziewczynie o imieniu Danusia i na jej cześć opracował recepturę batonika, nadał mu nazwę i zamieścił na opakowaniu podobiznę ukochanej. Może właśnie dlatego, że batonik został stworzony z pasją i miłością, smakuje tak wyjątkowo? :)

3 z 5

Wafelek Grześki

Wafelek Grześki

Te wszystkim znane wafelki są jednymi z najlepiej sprzedających się w Polsce. Obecnie Goplana proponuje cztery wersje smakowe batoników: klasyczną, mleczną, toffi i orzechową. Jednak w przypadku Grześków nie ma mowy o nudzie - często możemy liczyć na edycje limitowane wafelków, jak chociażby wersję z migdałami, czy malinową z białą czekoladą. Najbardziej znany smak? Oczywiście ten klasyczny - chrupiący, w deserowej czekoladzie.

4 z 5

Snickers

Snickers

Batonik Snickers został wymyślony w 1930 roku i od tamtego czasu podbija podniebienia wszystkich konsumentów. Dlaczego? Jako jedyny zawiera mnóstwo orzechów, które w odpowiednich proporcjach z karmelem i czekoladą, dają niepowtarzalny smak i gwarantują dodatkowy zastrzyk energii. Dodatkowo dzięki zabawnym sloganom reklamowym ("Głodny nie jesteś sobą"; "Zjedz Snickersa, bo jak jesteś głodny to zaczynasz strasznie gwiazdorzyć"), które już zakorzeniły się w potocznym języku, nie daje o sobie zapomnieć, a limitowane oferty (np. peanut butter) sprawiają, że na pewno nam się nie znudzi.

5 z 5

Pawelek-toffi

Pawelek-toffi

Pawełek to polska sława spod skrzydeł marki Wedel. Pięć czekoladowych cząstek z pysznym nadzieniem, to smak który znamy i lubimy od lat. Do wyboru mamy różne smaki, obecnie 4: czekoladowy, advocat, toffi i śmietankowy. Każdy z nich zawiera odrobinę alkoholu, dlatego rekomendowane są osobom pełnoletnim.

Komentarze