klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
„Druhny” czy „Zakochany bez pamięci”? Oba filmy uleczą Twoje złamane serce.
materiały PR
Styl życia

10 filmów, które... pomogą ci przetrwać rozstanie!

Wyciskacze łez, optymistyczne opowieści o kobiecej przyjaźni albo komedie, dzięki którym zapomnisz o smutku. Sprawdź, jakie filmy uleczą twoją duszę po rozstaniu z chłopakiem.
Anna Konieczyńska
wrzesień 12, 2016

Kino ma działanie terapeutyczne. Zwłaszcza w sytuacjach, gdy nie pomagają nawet najlepsze przyjaciółki, lody czekoladowe ani zakupy.

Wybraliśmy więc dla ciebie filmy, które może nie uczynią rozstania z ukochanym łatwiejszym, ale wskażą ci nową drogę, którą warto podążyć po trudnych chwilach.

Chcesz się wypłakać? Włącz „500 dni miłości” albo „Zakochanego bez pamięci”. Wolisz przekonać się, że przyjaźń jest ważniejsza od miłości? „Zmowa pierwszych żon” jest dla ciebie stworzona. A jeśli masz ochotę się pośmiać (także z siebie), twoimi sprzymierzeńcami będą „Druhny”.

1 z 10

„Zakochany bez pamięci”

„Zakochany bez pamięci”

Joelowi (Jim Carrey) wydaje się, że jedynym sposobem na poradzenie sobie z rozstaniem z Clementine (Kate Winslet) jest wymazanie jej z pamięci. Dosłownie. Ale wbrew pozorom „Zakochany bez pamięci” to hymn na cześć prawdziwej miłości, dający nadzieję, że ta druga połówka naprawdę istnieje.

2 z 10

„Zmowa pierwszych żon”

„Zmowa pierwszych żon”

Diane Keaton, Goldie Hawn i Bette Midler zawierają „Zmowę pierwszych żon”. Jej celem ma być zemsta na niewiernych mężach. Ale w trakcie jej realizacji okazuje się, że ważniejsza jest babska przyjaźń. I całkiem nowe miłości.

3 z 10

„Legalna blondynka”

„Legalna blondynka”

„Legalną blondynkę” Elle Woods, czyli Reese Witherspoon porzuca chłopak (tak, wiemy, nam też wydaje się to nieprawdopodobne). Żeby go odzyskać, zdaje na studia prawnicze i zostaje wziętą panią adwokat. A przy okazji zdobywa serce znacznie fajniejszego faceta. Niezła zemsta, prawda?

4 z 10

„Przed wschodem słońca”

„Przed wschodem słońca”

„Przed wschodem słońca” to pierwszy z serii filmów o Francuzce Céline (Julie Delpy) i Amerykaninie Jessiem (Ethan Hawke), których bardzo wiele różni, ale jeszcze więcej łączy. Jeden z najbardziej przegadanych, ale także najmądrzejszych filmów o miłości, jaki kiedykolwiek powstał.

5 z 10

„Sztuka zrywania”

„Sztuka zrywania”

Jennifer Aniston i Vince Vaughn wcale nie opanowali „Sztuki zrywania”. Oglądając ich czasem brutalne, a czasem śmieszne potyczki, dochodzimy do wniosku, że nie warto psuć sobie krwi przez eksa. Było minęło.

6 z 10

„Dirty Dancing”

„Dirty Dancing”

„Dirty Dancing”, butelka czerwonego wino i dres to w chwili rozstania twoi najlepsi przyjaciele. I tak, możesz na cały głos śpiewać „Time of My Life”, marząc o ukojeniu w ramionach przystojnego tancerza...

7 z 10

„Druhny”

„Druhny”

Niewybredne dowcipy, głupawe gagi i odrobina prawdy życiowej. „Druhny” to kobieca wersja „Kac Vegas”. W sam raz, żeby się raz, a dobrze upodlić. I obudzić następnego ranka z nową energią.

8 z 10

„500 dni miłości”

„500 dni miłości”

„500 dni miłości” to jeden z najsmutniejszych filmów o tym, że czasami kocha się osobę, która zwyczajnie nie jest dla nas stworzona, ale to nie sprawia, że rozstanie boli mniej. Warto zobaczyć, bo płacz działa oczyszczająco, a Joseph Gordon-Levitt na pewno jest fajniejszy od twojego byłego.

9 z 10

„Poradnik pozytywnego myślenia”

„Poradnik pozytywnego myślenia”

Pat (Bradley Cooper) z „Poradnia pozytywnego myślenia” nie potrafi poradzić sobie z utratą żony. Do momentu, gdy nie zakocha się na nowo. Dobry przekaz na chwilę po rozstaniu.

10 z 10

„Holiday”

„Holiday”

„Holiday” to nie tylko jeden z najlepszych filmów o nowych, lepszych miłościach, które zastępują stare, nieudane, ale jedna z najwybitniejszych komedii romantycznych wszechczasów. Bonus to świetne role Kate Winslet, Cameron Diaz i Jude'a Lawa.

Komentarze
Julia Wróblewska porzucona przez chłopaka
iStock
Newsy Julia Wróblewska porzucona przez chłopaka! Powody zerwania ujawnił były chłopak aktorki
Julia Wróblewska ogłosiła na Instagramie, że znowu jest singielką. Przyznała też, że źle znosi rozstanie...
Matylda Nowak
wrzesień 14, 2020

Julia Wróblewska od dłuższego czasu nie jest w zbyt dobrej formie psychicznej. Teraz spadł na nią kolejny cios! Aktorka ogłosiła na Instagramie, że już nie jest ze swoim chłopakiem, a decyzja o rozstaniu była jednostronna . Wróblewska jakiś czas temu przeszła załamanie nerwowe i – jak publicznie przyznała – cierpi na zaburzenia osobowości oraz przyjmuje leki antydepresyjne . Bolesne doświadczenie bycia porzuconą to ostatnia rzecz, jakiej potrzebuje teraz 21-latka...         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Julia Wróblewska (@juleczkaaa_jula) Maj 28, 2020 o 9:44 PDT   Dlaczego chłopak porzucił Julię Wróblewską? W ostatnich miesiącach mogliśmy obserwować na Instagramie kwitnące uczucie Julii Wróblewskiej i jej chłopaka, Krzyśka. Jak Julka napisała przy jednym z ich wspólnych zdjęć, 23-letni student AWF z Warszawy był "powodem, dla którego się uśmiecha". Niestety, szczęście aktorki nie trwało długo i ostatnio  opublikowała na Instagramie selfika, który wzbudził mnóstwo emocji . Przy swoim zdjęciu Julia Wróblewska napisała bowiem:    Relationship status: SINGLE. (czyli Status związku: singielka) Jak można się było spodziewać, w komentarzach zamieszczonych pod tym zdjęciem, obserwujący aktorkę internauci dopytywali o powody rozstania. Niektórzy też złośliwie oceniali fakt, że Julia zdecydowała się informację o rozstaniu upublicznić . Po co mam znosić pytania o związek, skoro w nim nie jestem? – wyjaśniła swoją decyzję o ogłoszeniu...

Przeczytaj