klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

10 najlepszych, kultowych książek dla dzieci

Szukasz ciekawej książki dla dziecka? Wybierz te z twojego dzieciństwa – uczą, wzruszają i bawią. Nie pamiętasz wielu tytułów? Pomożemy! Zobacz kultowe książki dla dziecka – wybrałyśmy aż 10!
Łucja Zbieniewska
wrzesień 12, 2014

Książki dla dzieci

Jak przewinąć noworodka? Mamy dla Was instrukcję krok po kroku!

Dlaczego warto czytać książki?

Korzyści z czytania dziecku (i przez dziecko) jest wiele – książki nie tylko rozwijają wyobraźnię, wzbogacają zasób słów, bawią, relaksują, wzruszają, ale również pełnią funkcję wychowawczą i pokazują co jest dobre, a co złe. Wystarczy poświęcić kilkanaście minut dziennie na czytanie, żeby szybko zauważyć, jak ta czynność dobrze wpływa na dziecko i jego zachowanie. Jeśli twój maluch nie potrafi jeszcze czytać – usiądź razem z nim i poczytajcie wspólnie :)

Twoje dziecko nie lubi czytać? Sprawdź, jak zachęcić dziecko do czytania!

Jakie książki dla dzieci wybrać?

Literatura dla dzieci zapełnia półki w księgarniach i bibliotekach. Jak spośród tak wielu książek wybrać ciekawą lekturę dla dziecka? My polecamy książki, które niegdyś same czytałyśmy w dzieciństwie. Są piękne, zabawne, a nawet – wzruszające. Zawsze „wciągają” czytelnika w świat bohatera i jego przygód. Każdorazowo kryją w sobie prawdę o życiu, o wartościach, które należy cenić – możesz być pewna, że to zaprocentuje u malca w przyszłości.

Wybrałyśmy 10 książek, które – naszym zdaniem – powinny gościć na półce w każdym domu. Zobacz wybór całej redakcji i przypomnij sobie z nami czasy swojego dzieciństwa! :)

Kultowe książki dla dzieci

Książki z dzieciństwa: 1. Mały Książę (wyd. Muza S.A, ok. 20zł); 2. Dzieci z Bullerbyn (wyd. Nasza Księgarnia, twarda oprawa ok. 46zł); 3. Kubuś Puchatek (Nasza Księgarnia, twarda oprawa ok. 40zł), 4. Seria: Przygody Mikołajka (wyd. Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, ok 45zł/tom); 5. Pippi Pończoszanka (wyd. Nasza Księgarnia, ok. 22zł); 6. O psie, który jeździł koleją (wyd. Literat, ok. 5zł); 7. Lassie, wróć! (C&T wydawnictwo, ok. 15zł; 8. Pinokio (wyd. Siedmioróg, ok. 25zł); 9. Seria: W Dolinie Muminków (wyd. nasza Księgarnia, ok. 20zł/tom), 10. Seria: Ania z Zielonego Wzgórza (wyd. Wydawnictwo Literackie, ok. 15zł/tom).

Macie ulubione książki z dzieciństwa? Jakie? :)

 

Komentarze
Styl życia Top 10: gry planszowe dla dziecka
Jak zająć czas dziecka jesiennym popołudniem, gdy za oknem jest już ciemno, a niska temperatura nie pozwala na spacery i beztroskie zabawy na świeżym powietrzu? Polecamy wam gry planszowe dla całej rodziny! Nie wiesz jaką planszówkę wybrać? Zobacz nasze typy – 10 najlepszych gier planszowych według Wizaz.pl!
Łucja Zbieniewska
wrzesień 17, 2014

W dobie komputerów coraz częściej zapominamy o zabawach, które niegdyś sprawiały nam wiele radości. Pamiętacie jeszcze  gry planszowe ?  Chińczyk, Eurobusiness, a może Scrabble?  My właśnie przypominamy sobie te najlepsze planszówki! Warto przypomnieć o tej rozrywce również naszym dzieciom - zwłaszcza jesienią, kiedy trudniej o aktywne spędzanie wolnego czasu. Jaką grę planszową wybrać? Wybierając grę planszową dla dziecka, zwróć uwagę na  informacje   zamieszczone na opakowaniu gry . Istotna jest zwłaszcza ta, która sugeruje ile lat powinno mieć dziecko, żeby mogło zagrać z pozostałymi członkami rodziny – jeśli się do niej dostosujesz, gra nie okaże się dla malca ani zbyt łatwa, ani za trudna. Warto też spojrzeć na  zasady gry  i to, ilu graczy jest potrzebnych, by móc rozpocząć zabawę. Pamiętaj, że gra nie tylko powinna uczyć zdrowej rywalizacji, ale również powinna rozwijać wyobraźnię dziecka, spostrzegawczość i bystrość. Nie zapominaj o tym, co najważniejsze -  gra planszowa ma być przede wszystkim zabawą, która pozwoli dziecku odpocząć, zrelaksować się i spędzić czas z rodzicami i rodzeństwem,  dlatego w waszych zbiorach planszówek nie powinno zabraknąć gier, które dostarczą wam przede wszystkim dużo śmiechu i radości. Sprawdź, jak gry planszowe wpływają na rozwój dziecka. Nie wiesz na jaką grę się zdecydować? Zobacz nasz wybór - poznaj  najlepsze gry planszowe dla dziecka  według redakcji Wizaz.pl! 1.   Scrabble Junior (Mattel, ok. 100zł)  – to nieco ułatwiona wersja tradycyjnej wersji gry. Scrabble Junior to aż dwie możliwości grania - pierwsza gra  „ Słowa i obrazki ” polega na łączeniu liter na planszy w całe wyrazy (w czym pomagają kolorowe obrazki), zaś druga gra „ Kolory i litery ” polega na układaniu słów, jak w Scrabblach dla dorosłych. 2.   Poznajemy zawody (Alexander, ok. 25zł)  – edukacyjna...

Przeczytaj