klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
ONS
Styl życia

10 najpiękniejszych zdjęć Lady Di na 19. rocznicę tragicznej śmierci Księżnej

Królowa Ludzkich Serc zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu 31 sierpnia 1997 roku. 19 lat po jej śmierci wciąż pozostaje w naszej pamięci jako kochająca matka, kobieta, która zawsze pomagała słabszym oraz nieśmiertelna ikona stylu. Zobacz 10 najlepszych zdjęć Lady Di.
Anna Konieczyńska
sierpień 31, 2016

Księżna Diana, która zginęła w wypadku samochodowym dokładnie 19 lat temu, do dzisiaj pozostaje Królową Ludzkich Serc. Była dziewczęca i kobieca jednocześnie, krucha i silna, szczera i skromna. Pełna przeciwności kobieta, która kochała za mocno, chciała pomóc wszystkim ludziom na świecie, ale nie mogła odnaleźć się w chłodnej atmosferze na brytyjskim dworze.

Diana Spencer urodziła się w Norfolk w 1963 roku w hrabiowskiej rodzinie. Księcia Karola poznała jako nastolatka, w 1977 roku na przyjęciu. Przedstawiła ich Sarah, siostra Diany. Pod koniec lat 70. Diana pracowała jako przedszkolanka w Londynie. Z pracy zrezygnowała, gdy weszła do rodziny królewskiej.

29 lipca 1981 roku 750 milionów widzów oglądało w telewizji relację z baśniowego ślubu, podczas którego młodziutka Lady Di powiedziała „tak” starszemu o 15 lat następcy brytyjskiego tronu.

Niecały rok później przyszedł na świat pierworodny syn pary, William, a w 1984 roku do rodziny dołączył Harry.

Problemy w małżeństwie Diany zaczęły się niedługo po ślubie, a para ostatecznie rozstała się w 1992 roku, a rozwiodła rok przed śmiercią Księżnej. Karol całe życie Camillę Parker-Bowles, która została jego drugą żoną, a Diana długo szukała miłości. Spokój odnalazła u boku swojego ostatniego mężczyzny, Dodiego Al-Fayeda, u którego boku zginęła.

Dziś pamięta się ją nie tylko jako jedną z najbardziej oryginalnych arystokratek świata, ale także ikonę stylu, działaczkę organizacji charytatywnych i pełną życia kobietę, która mimo przeciwności walczyła o swoje szczęście. Do ostatniego dnia.

1 z 10

Uczennica Lady Di/fot. ONS

Uczennica Lady Di/fot. ONS

Diana Spencer nie była wybitnie pojętną uczennicą, ale uwielbiała taniec. „Gdy dorosnę, zostanę baletnicą”, mówiła.

2 z 10

Lady Diana przed ślubem/fot. ONS

Lady Diana przed ślubem/fot. ONS

Po szkole średniej Lady Di pracowała jako przedszkolanka w Londynie.

3 z 10

Lady Diana w okresie narzeczeństwa/fot. ONS

Lady Diana w okresie narzeczeństwa/fot. ONS

Zaręczyny Lady Di z następcą brytyjskiego tronu ogłoszono 24 lutego 1981 roku, na niecałe pół roku przed ślubem pary.

4 z 10

Ślub Lady Di i Księcia Karola/fot. ONS

Ślub Lady Di i Księcia Karola/fot. ONS

19 lipca 1981 roku w katedrze św. Piotra w Londynie Lady Di wyszła za mąż za Karola na oczach 750 milionów telewidzów. Jej suknia ślubna nadal pozostaje jedną z najczęściej kopiowanych kreacji wszechczasów.

5 z 10

Lady Di matką/fot. ONS

Lady Di matką/fot. ONS

21 czerwca 1982 roku na świat przyszedł William, pierworodny syn Diany. Dzisiaj jego żonę, Kate Middleton, porównuje się do nieżyjącej teściowej.

6 z 10

Narodziny Harry'ego/fot. ONS

Narodziny Harry'ego/fot. ONS

15 września 1984 roku rodzina powiększyła się o drugiego syna, Księcia Harry'ego, dziś uznawanego na przystojniejszego i bardziej charakternego z braci, choć to William najpewniej obejmie brytyjski tron.

7 z 10

Lady Di pod Tadż Mahalem/fot. ONS

Lady Di pod Tadż Mahalem/fot. ONS

W 1992 roku sfotografowano samotną Lady Di pod Tadż Mahalem, pomnikiem miłości. Już wtedy mówiło się o kryzysie w małżeństwie Księcia.

8 z 10

Lady Diana dobroczynnie/fot. ONS

Lady Diana dobroczynnie/fot. ONS

W ostatnich latach życia Lady Di równie często można było zobaczyć w otoczeniu gwiazd, co tych najbiedniejszych. Działała m.in. na rzecz zarażonych wirusem HIV.

9 z 10

Lady Di wśrod gwiazd/fot. ONS

Lady Di wśrod gwiazd/fot. ONS

Lady Di, najjaśniejsza gwiazda korony, lubiła otaczać się sławami. Do grona jej przyjaciół zaliczał się m.in. Sir Elton John, który na jej pogrzebie zaśpiewał na jej cześć „Candle in the Wind”. 

10 z 10

Księżna Diana i Dodi Al-Fayed/fot. ONS

Księżna Diana i Dodi Al-Fayed/fot. ONS

Ostatnią miłością Księżnej był Dodi Al-Fayed, dziedzic egipskiej fortuny. To z nim Diana spędziła ostatnie dni swojego życia na wakacjach na jachcie u wybrzeży Włoch i to z nim zginęła w paryskim tunelu 31 sierpnia 1997 roku.

Komentarze