klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
materiały PR
Styl życia

10 seriali, które mogłybyśmy oglądać bez przerwy

Pokłóciłaś się z chłopakiem? Szef cię wkurzył? A może przyjaciółka odwołała kawę i plotki? W takich chwilach z pomocą przyjdą ci kultowe seriale – „Ally McBeal”, „Seks w wielkim mieście” i „Przyjaciele”, a także nowości, które już zasłużyły na miano klasyków, takie jak „Broad City”. A co znalazło się na twojej telewizyjnej top liście?
Anna Konieczyńska
sierpień 03, 2016

Dziewczyny, które urodziły się w połowie lat 80. z pewnością pamiętają pierwszy odcinek "Ally McBeal", czy "Seksu w wielkim mieście", dwóch konkurencyjnych seriali, które na zawsze zmieniły telewizję, nareszcie dopuszczając do głosu ambitne, odważne i pyskate kobiety. Ich o kilka lat młodsze koleżanki przeżywały fascynację szafą w stylu haute couture, które otwierały przed widzami Blair i Serena z "Plotkary". Za to przedstawicielki pokolenia millenialsów utożsamiają się z hipsterkami z "Dziewczyn" i "Broad City". A może by tak zrobić sobie maraton wszystkich najważniejszych kobiecych seriali? Niezbędny będzie co najmniej dwutygodniowy urlop. Nie można też zapomnieć o ciasteczkach, winie i najlepszych przyjaciółkach, z którymi najlepiej ogląda się perypetie głównych bohaterek, które uczą nas życia, popełniają błędy, żebyśmy nie musiały i zakochują się w absolutnie najprzystojniejszych (chociaż bardzo bardzo złych!) chłopcach. Oto nasza top lista 10 seriali, do których najczęściej wracamy. Zapraszamy do zobaczenia galerii!

Sprawdź także:  Filmy o miłości, na których wylewamy morze łez!

1 z 10

Seks w wielkim mieście

Seks w wielkim mieście

„Seks w wielkim mieście” to bodaj najważniejszy serial w historii telewizji. Nie tylko dlatego, że z zapartym tchem śledzimy romans Carrie Bradshaw z Mr. Bigiem, przy okazji podglądając jej olśniewającą szafę, ale także dlatego, że w „Seksie” po raz pierwszy tak otwarcie gadało się o... seksie.

2 z 10

Gotowe na wszystko

Gotowe na wszystko

„Gotowe na wszystko” to fantazja na temat amerykańskich przedmieść, podana nie w formie telenoweli, a zjadliwej satyry. Choć bohaterki serialu nie budzą jednoznacznej sytuacji, z wypiekami na twarzy ogląda się ich kłamstwa, oszustwa i zdrady.

3 z 10

Chirurdzy

Chirurdzy

„Chirurdzy” to od 12 sezonów największy wyciskasz łez w telewizji. Główna bohaterka, Meredith Grey, straciła już wszystkich najbliższych sobie ludzi, w tym ukochanego McDreamy'ego, ale nie poddaje się w swojej walce o szczęście, stając się motywacją dla każdej z nas, niezależnie od tego, czy mamy dyplom Uniwersytetu Medycznego.

4 z 10

Przyjaciele

Przyjaciele

„Przyjaciele” tak jak prawdziwi przyjaciele pomogą na każdą chandrę. Chociaż od finału serialu minęło już dziesięć lat, nic cieplejszego, lżejszego i zabawniejszego niż historię Rossa, Rachel, Moniki, Joeya, Chandlera i Phoebe w telewizji nie pokazano.  

5 z 10

Słodkie kłamstewka

Słodkie kłamstewka

„Słodkie kłamstewka”, czyli „Gotowe na wszystko” w wersji dla nastolatek, ma fabułę tak skomplikowaną, że nawet najwierniejsze fanki serialu mają problem z odpowiedzią na pytanie, kim jest „A”, kto zabił i o co właściwie chodzi. To nie przeszkadza w podziwianiu rockandrollowego stylu Arii, seksownego Hanny, grzecznego Spencer i sportowego Emily.

6 z 10

Plotkara

Plotkara

„Plotkara”, czyli najmodniejszy serial w historii telewizji (tak, wygrywa nawet z „Seksem w wielkim mieście”) opowiada o obrzydliwie bogatych nastolatkach z Upper East Side, których szafy i problemy są zupełnie dorosłe. Blair (Leighton Meester) i Serera (Blake Lively) do dzisiaj są najchętniej kopiowanymi wymyślonymi ikonami stylu.

7 z 10

Kochane kłopoty

Kochane kłopoty

„Kochane kłopoty”, czyli „Gilmore Girls”, w tym roku doczekają się wielkiego podsumowania po latach. Ale dla fanek serialu o Lorelei i jej córce Rory, nie było w telewizji doskonalszego obrazu przyjacielskiej relacji mamy z nastolatką. 

8 z 10

Dziewczyny

Dziewczyny

„Dziewczyny”, nazywane „Seksem w wielkim mieście” pokolenia millenialsów, śledzą losy czterech przyjaciółek, które kochają się nienawidzić. A przy okazji Hannah, Marnie, Jessa i Shoshanna łamią serca, wydają ostatnie pieniądze i imprezują do białego rana. Co z tego, że nie mają pojęcia, co przyniesie jutro?

9 z 10

Ally McBeal

Ally McBeal

W serialu „Ally McBeal” tytułowa trzydziestoletnia prawniczka nosiła za krótkie spódniczki, nieszczęśliwie kochała się w swoim byłym (i wielu innych adoratorach) i codziennie wieczorem tańczyła do upadłego w ulubionym barze. W międzyczasie rozwiązywała zawiłe problemy prawne, udowadniając (może po raz pierwszy w historii telewizji), że młoda, neurotyczna i zagubiona kobieta może być świetna w swojej pracy. I że nie ma nic złego w tym, żeby chcieć osiągnąć sukces w każdej sferze życia – miłości, przyjaźni i pracy.

10 z 10

Broad City

Broad City

Niegrzeczny serial „Broad City” pokazuje życie dwóch nowojorskich przyjaciółek – Abbi i Ilany, które są jeszcze bardziej zagubione niż bohaterki „Dziewczyn” (o ile to możliwe!), ale mają zdecydowanie więcej dystansu do siebie. Chociaż nie mają pracy, pieniędzy, ani chłopaków, miasto stoi przed nimi otworem. Chociaż zamiast tiulowej spódniczki Carrie z „Seksu w wielkim mieście” gustują raczej w dziurawych dżinsach.

Komentarze