klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
materiały PR
Styl życia

12 thrillerów i kryminałów na mikołajkowy prezent (polecamy, bo przeczytałyśmy!)

Książka to świetny prezent na Mikołajki. Wybrałyśmy dwanaście thrillerów i kryminałów, które warto podarować każdemu fanowi tych gatunków (i nie tylko!). Polecamy z czystym sumienie, bo przeczytałyśmy wszystkie i jesteśmy pod wrażeniem!
Agata Kufel
listopad 26, 2016

Prezent na Mikołajki nie musi być kosztowny, by sprawić przyjemność. Te kryteria idealnie spełnia dobra książka. Najważniejsze jest dobranie gatunku do upodobań osoby, której chcemy zrobić niespodziankę. Zebrałyśmy coś dla miłośnikach mocnych doznań i zawiłych intryg :)

Prezentujemy książki z kategorii thriller i kryminał, z których każda będzie idealnym pomysłem na mikołajkowy prezent. Kryminał to gatunek, który od kilku lat święci w Polsce sukcesy. Pokochałyśmy kryminały skandynawskie, ale na rynku pojawili się też polscy pisarze, którzy w niczym nie ustępują zagranicznym autorom (są w naszym zestawieniu!). Dlaczego polecamy je z czystym sumieniem? Przeczytałyśmy każdą z nich i uważamy, że są naprawdę warte uwagi – sprawdźcie galerię!

Zobacz też: DYI - proste pomysły na ozdoby do mieszkania (i prezenty mikołajkowe!)

1 z 12

Sebastian Fitzek, „Pasażer 23”

Sebastian Fitzek, „Pasażer 23”

Cena: 29,85 zł

Psycholog policyjny Martin Schwarz otrzymuje telefon od starszej kobiety, która twierdzi, że powinien natychmiast wsiąść na pokład luksusowego wycieczkowca „Sułtan Mórz”. Kilka tygodni wcześniej na statku zniknęła mała dziewczynka. Nagle dziecko pojawia się na nim z powrotem – trzymając w ręku pluszowego misia. Maskotka należała do syna Martina, który przed laty zaginął wraz ze swoją matką  na pokładzie tego samego statku… Fascynująca, wielowątkowa powieść kryminalna, w której do końca nie możemy być pewni charakteru zakończenia.

2 z 12

Fiona Barton, „Wdowa”

Fiona Barton, „Wdowa”

Cena: 29,90 zł

Jean przez lata była po prostu żoną swojego męża – stała przy jego boku bez względu na okoliczności. Nawet wówczas, gdy padło na niego podejrzenie o uprowadzenie i morderstwo dziecka. Gdy po latach Glen ginie w wypadku, media oraz policja mają nadzieję, że uda im się namówić Jean do ujawnienia szczegółów, które – jak podejrzewają – przemilczała. O czym wie Jean i czy zechce po latach wyjawić prawdę? Skomplikowany portret kobiety, która większość życia spędziła całkowicie podporządkowana mężowi i nagle odkrywa, że odzyskała wolność. A wszystko to z okrutną zbrodnią w tle.

3 z 12

Donato Carrisi, „Trybunał dusz”

Donato Carrisi, „Trybunał dusz”

Cena: 35 zł

Marcus i Clemente należą do tzw. Trybunału Sumienia – tajnej kościelnej organizacji, która wykorzystuje informacje uzyskane w trakcie spowiedzi wiernych do tropienia zbrodni. Mężczyźni badają sprawę zaginięcia studentki Lary, która zniknęła bez śladu z wynajmowanego mieszkania. W międzyczasie na oddział intensywnej terapii jednego ze szpitali trafia mężczyzna, który jest podejrzany o kilka brutalnych morderstw. W toku śledztwa Marcus poznaje też Sandrę – wdowę, której mąż zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Wszystkie te wątki są ze sobą powiązane, a to dopiero początek. „Trybunał dusz” czyta się z zapartym tchem, pragnąć poznać zakończenie i jednocześnie nie chcąc, by nastąpiło zbyt szybko.

4 z 12

Katarzyna Bonda, „Lampiony”

Katarzyna Bonda, „Lampiony”

Cena: 41, 90 zł

Trzecia z serii czterech książek z utalentowaną profilerką Saszą Załuską w roli głównej. Kolejne portrety psychologiczne zbrodniarzy krok po kroku prowadzą ją do odkrycia mrocznej tajemnicy z własnej przeszłości. Tym razem Sasza będzie musiała stawić czoło szalonemu podpalaczowi. A wszystko to z tajemniczym klimatem hipnotyzującego miasta Łódź w tle. Cóż możemy dodać – to już jest hit!

5 z 12

Sund Erik Axl, „Obłęd”

Sund Erik Axl, „Obłęd”

Cena: 31 zł

Komisarz sztokholmskiej policji, Jeanette Kihlberg prowadzi śledztwo w sprawie odnalezionych na terenie miasta zwłok kilku chłopców. Wszystkie ofiary zostały brutalnie pobite, a w ich krwi odkryto ślady środków odurzających. Co gorsza, obrażenia wskazują, że każda z nich była też przed śmiercią okrutnie torturowana. Tymczasem do Szwecji przybywa kilkunastoletni imigrant z Chin, który ma na miejscu skontaktować się z kimś, kto się nim zaopiekuje.  Jednak po drodze na umówione spotkanie poznaje kobietę, która prowadzi go do swojego mieszkania…

„Obłęd” to pierwszy tom trylogii „Oblicza Victorii Bergman”, która nie bez powodu stała się bestsellerem. W tej książce nic nie jest takie, jak się pozornie wydaje – czytelnik jest nieustannie zaskakiwany przez autora, którzy odkrywają przed nim szokujące oblicza ludzkiej natury i najmroczniejsze zakamarki chorych umysłów.

6 z 12

Remigiusz Mróz, „Behawiorysta”

Remigiusz Mróz, „Behawiorysta”

Cena: 25 zł

Były prokurator, ekscentryczny Gerard Edling jest specjalistą od komunikacji niewerbalnej. Kiedyś był znany ze swojej skuteczności, jednak został dyscyplinarnie wydalony ze służby. Teraz ma szansę wrócić do gry – gdy zamachowiec zajmuje przedszkole, grożąc, że zabije wychowawców i dzieci, bezsilna policja wzywa na pomoc Edlinga. Nikt nie wie, jakie są żądania zamachowcy i jego motywy działania. Sytuację komplikuje fakt, że w internecie pojawia się transmisja na żywo z przedszkola, w którym rozgrywają się dramatyczne sceny. Czy Edling będzie w stanie doprowadzić do pomyślnego zakończenia tej sprawy?

7 z 12

Tana French, „Ściana sekretów”

Tana French, „Ściana sekretów”

Cena: 39,90 zł

Trzymająca w napięciu historia morderstwa na terenie ekskluzywnej szkoły dla dziewcząt. Rok po znalezieniu zwłok szesnastoletniego Chrisa Charpera niespodziewanie pojawia się nowy trop – na szkolnej tablicy korkowej pojawia się zdjęcie chłopaka, opatrzone podpisem: „Wiem, kto go zabił”. Śledztwo prowadzi do dwóch rywalizujących ze sobą grup dziewcząt – która z nich ma związek ze zbrodnią? A może wszystkie? Autorka przenosi nas w mroczny świat nastolatek, sugestywnie odmalowując skomplikowane relacje i sieć intryg, w które uwikłane są dorastające dziewczęta.

8 z 12

Karin Slaughter, „Moje śliczne”

Karin Slaughter, „Moje śliczne”

Cena: 30 zł

Tajemnicze zniknięcie dziewiętnastoletniej Julii na zawsze zmienia jej najbliższych – ojciec popełnia samobójstwo, a siostry – Claire i Lydia – tracą ze sobą kontakt. Po dwudziestu latach od zaginięcia Julii, mąż Claire zostaje zamordowany. Przeglądając jego rzeczy, Claire odkrywa szokujące nagrania, na których ktoś maltretuje i morduje młode dziewczyny. Pomimo konfliktu, razem z Lydią zaczynają prywatne śledztwo, które nieoczekiwanie prowadzi je do nierozwiązanej sprawy zaginięcia ich siostry... Zawiła intryga i mroczny, wciągający klimat sprawiają, że lektura tej książki jest naprawdę ekscytująca.

9 z 12

Katarzyna Puzyńska, „Dom czwarty”

Katarzyna Puzyńska, „Dom czwarty”

Cena: 38 zł

Była komisarz Klementyna Kopp na prośbę matki wraca w rodzinne strony po czterdziestu latach nieobecności z zamiarem przyjrzenia się sprawie pewnego morderstwa. Jednak w drodze do Złocin znika bez śladu – mieszkańcy miejscowości twierdzą, że nigdy nie dotarła na miejsce. Jednak aspirant Daniel Podgórski odkrywa, że musiało być inaczej… Co się stało z Klementyną i dlaczego nikt nie chce powiedzieć prawdy? Uzyskanie odpowiedzi na te pytania okaże się trudniejsze, niż mogłoby się wydawać.

10 z 12

Jonathan Kellerman, „Diabelski walc”

Jonathan Kellerman, „Diabelski walc”

Cena: 30 zł

Alex Delaware, psycholog dziecięcy, zostaje poproszony przez koleżankę o konsultację w sprawie przypadku kilkuletniej Cassie. Pomimo braku jakiejkolwiek diagnozy, dziewczynka regularnie trafia do szpitala w ciężkim stanie na ostry dyżur. Lekarze podejrzewają zespół Münchausena, jednak brakuje jednoznacznych dowodów, a sprawę komplikuje fakt, że rodzina dziecka jest bardzo zamożna i wpływowa. Alex rozpoczyna własne śledztwo, w trakcie którego odkrywa coraz więcej zaskakujących faktów. Niezwykle realistycznie przedstawiona historia, od której trudno się oderwać.

11 z 12

Lisa Gardner, „Dziecięce koszmary”

Lisa Gardner, „Dziecięce koszmary”

Cena: 29,90 zł

W robotniczej dzielnicy Bostonu dochodzi do tragedii – ginie czworo członków rodziny, a jedyny podejrzany – mąż i ojciec – trafia na oddział intensywnej terapii. Znajdujący się w stanie śpiączki mężczyzna najwyraźniej próbował popełnić samobójstwo. Jednak śledztwo prowadzone przez sierżant D. D. Warren wyraźnie wskazuje, że ta sprawa jest znacznie bardziej mroczna i skomplikowana, niż mogłoby się wydawać. Jedno jest pewne – ta książka trzyma w napięciu do ostatniej strony.

12 z 12

Leszek Herman, „Latarnia umarłych”

Leszek Herman, „Latarnia umarłych”

Cena: 29 zł

Akcja "Latarni umarłych" rozgrywa się w rok po wydarzeniach opisanych w "Sedinum – wiadomość z podziemi". Pewnego wiosennego dnia do redakcji popularnego, szczecińskiego dziennika przychodzi wiadomość od pewnego staruszka. W jego kolejnych listach nieprawdopodobne wspomnienia i sensacyjne szczegóły przeplatają się z urojeniami z czasów wojennych. Zajmująca się tym tematem dziennikarka Paulina Weber zaczyna wątpić w zdrowie psychiczne nadawcy. Gdy w ostatnim liście zdradza on, że od wielu lat ukrywa zakopane w piwnicy zwłoki, jest już tego pewna…  Pozostawione przez niego stare dokumenty z wolna zaczynają jednak odsłaniać mroczne wydarzenia, które za czasów drugiej wojny światowej rozegrały się w sennej, nadmorskiej scenerii...

Komentarze