klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
wkładki higieniczne
Styl życia

4 nietypowe zastosowania wkładek higienicznych. I wcale nie chodzi o miejsca intymne;)

Nawet nie przypuszczasz, jak praktyczne mogą się okazać wkładki higieniczne. Sprawdzą się m.in. w... makijażu!

Wkładki higieniczne doceniamy zazwyczaj podczas plamienia lub przy problemach z nietrzymaniem moczu. Jednak w innych, codziennych czynnościach także przychodzą nam z pomocą.

Polecamy:  Na widok tego zdjęcia przecieramy oczy ze zdumienia. Jedna z tych kobiet ma... 41 lat! Która?

Seksowny, świąteczny makijaż krok po kroku!

Z czego są wykonane wkładki higieniczne?

Są czyste (oczywiście, jeżeli odpowiednio je przechowujemy), wykonane zazwyczaj z bawełny uprawianej konwencjonalnie, cienkie i estetycznie wyglądają. Niektóre z nich posiadają dodatkowe właściwości zapachowe, ale na nie akurat należy uważać, aby nie doszło do np. reakcji alergicznych.

Polecamy:  Co zrobić, aby stanik bez ramiączek nie spadał? Znamy bardzo prosty trik!

Jeżeli wydaje się wam więc, że sprawdzają się jedynie w celu zachowania czystości w miejscach intymnych, to jesteście w błędzie. W naszej galerii znajdziecie także ich inne ich zastosowania... 

Foto: iStocks

1 z 4

Do butów

Do butów

Jeżeli cierpisz na potliwość stóp, wkładkę przyklej do środka buta. Wchłonie ona wydzielinę, a wymieniać ją można wedle uznania. 

2 z 4

Pod pachy

Pod pachy

Cierpisz na nadmierną potliwość? Przyklej wkładkę lepką stroną do ubrania pod pachą tak, aby po opuszczeniu ręki, chłonna strona przylegała do pachy. 

3 z 4

Na otarcia

Na otarcia

Jeśli z kolei obuwie otarło twoją stopę na pięcie, nie zaklejaj rany, lecz odetnij odpowiedniej wielkości kawałek wkładki i przyklej go do tej części buta, która wywołała otarcie. W ten sposób podczas chodzenia, wkładka będzie działała ochronnie. 

4 z 4

Pod oczy

Pod oczy

Jeżeli obawiacie się osypywania cieni do powiek podczas makijażu, odetnijcie fragment wkładki i przyklejcie go pod oko. Po wykonanym makijażu wystarczy go odkleić, a obszar pod okiem pozostanie czysty.

Komentarze