klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fotolia
Styl życia

5 błędów, które popełniamy kupując biustonosz

Zakup biustonosza to nie lada wyzwanie. Na dodatek większość z nas robi to źle... Powód? Najczęściej „na oko” wybieramy miseczkę. A to błąd! Podpowiemy wam, jak temu zaradzić :)
Milena Majak
wrzesień 12, 2016

Niewiele pań zdaje sobie sprawę z tego, że źle dobrany biustonosz może... poważnie wpływać na zdrowie! Masz częste bóle głowy? Może to być... za ciasny stanik! 

Zbyt mały obwód, a za duża miseczka lub zbyt duży obwód i za mała miseczka – to podstawowe dwa błędy, które nagminnie popełniamy. Ale jest ich o wiele więcej…

Jeśli nie jesteś pewna tego, jaki rozmiar biustonosza powinnaś kupić, wybierz się do brafitterki, która w bardzo prosty sposób pomoże ci. Jak? Zmierzy obwód pod biustem oraz obwód piersi i na tej podstawie dobierze odpowiedni biustonosz.

A nawet, jeśli myślisz, że Twój biust wygląda idealnie, to taka wizyta Ci nie zaszkodzi. Po prostu upewnisz się, że zakupiony przez Ciebie biustonosz, jest w odpowiednim rozmiarze.

1 z 5

Zły typ biustonosza

Zły typ biustonosza

Na rynku są dostępne rozmaite rodzaje biustonosza. Możemy zakupić bardotkę, stanik typu push-up, z cienkiej tkaniny, usztywniane lub nie. Jest to bardzo istotne i niezwykle pomocne. Warto zwracać uwagę na to, co jest napisane na metce. Jeśli masz ładnie zaokrąglony i uniesiony biust, możesz zrezygnować ze stanika, który optycznie powiększy piersi.

Niewiele kobiet może się jednak pochwalić tak jędrnym biustem, więc usztywniany stanik może okazać się tutaj najlepszym rozwiązaniem. Pamiętaj jednak, że w tym wypadku rozmiar ma znaczenie :).

2 z 5

Jeden stanik do wszystkiego

Jeden stanik do wszystkiego

To nieprawda, że jeden rodzaj stanika możesz założyć do każdej sukienki, każdej koszulki lub koszulki. Wszystko wymaga dopasowania i tak jest również w tym przypadku. Koronkowy biustonosz będzie się wyraźnie odznaczał na gładkich i przylegających do ciała tkaninach. Bardotka nie będzie się dobrze prezentować chociażby pod golfem. Tym bardziej, że jest to rodzaj stanika, który eksponuje biust i delikatne wypycha go ku górze.

3 z 5

Wielkość miseczki to nie wszystko

Wielkość miseczki to nie wszystko

Cała prawda w jednym zdaniu – podczas zakupów nie sugeruj się tylko rozmiarem miseczki. Obwód jest równie ważny. I to od niego tak naprawdę powinno się wszystko zaczynać. Po zmierzeniu się możemy dopiero dobrać wielkość miseczki. Szybko okaże się, że zamiast rozmiaru B, powinniśmy nosić duże C. A to akurat powinno ucieszyć wiele pań :).

4 z 5

Noszenie jednego biustonosza

Noszenie jednego biustonosza

Jeden biustonosz nie załatwi sprawy. W szafie powinnyśmy mieć ich około 7. A to dlatego, że noszenie jednego kilka dni z rzędu odkształca materiał. Robienie przerw pomaga mu wrócić do pierwotnej formy. Poza tym warto też prać regularnie biustonosz, gdyż od potu zbierają się na nim bakterie. A te mogą wywołać nie tylko nieprzyjemne swędzenie, ale również infekcję skórną.

5 z 5

Złe zapinanie

Złe zapinanie

Kiedy wybierasz się na bieliźniane zakupy, przymierzaj biustonosz z głową. Zapinaj go na pierwsze haftki, czyli te najluźniejsze. Dlaczego? Bo w miarę upływu czasu, stanik zacznie się rozciągać i wtedy będziesz mogła spokojnie przechodzić na dalsze zapięcia. Będziesz miała wówczas pewność, że biustonosz w dalszym ciągu dobrze utrzymuje piersi.

Zwróć również uwagę na to, czy zapięcie znajduje się na tej samej wysokości, co linia pod biustem. Jest to dość istotne, ponieważ gdy zaczyna się ono unosić do góry to znaczy, że kupiliśmy biustonosz za luźny w obwodzie.

Komentarze