klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
dziewczyna z książką
Fotolia
Styl życia

5 książek, które warto przeczytać, zanim wybierzesz się do kina

Przedstawiamy listę ciekawych książek, których ekranizacje będą miały światowe premiery w 2016 roku!
Katarzyna Mordalska
styczeń 26, 2016

Też często borykacie się z problemem, od czego zacząć – książka czy film? Dla wszystkich, którzy wybierają to pierwsze, przedstawiamy listę książek, które warto przeczytać, zanim wybierzecie się do kina na ekranizacje! Liczymy, że te publikacje przyciągną także kinomanów czekających na premiery.

Zobaczcie także 6 bestsellerów idealnych do przeczytania podczas ferii

KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Czytałyście już którąś z wymienionych książek?

Opis i zdjęcia: materiały wydawcy

1 z 5

„Zanim się pojawiłeś”, Jojo Mines

„Zanim się pojawiłeś”, Jojo Mines

Dwudziestosześcioletnia Lou spotyka na swej drodze Willa. Ona właśnie straciła pracę i rozstała się ze swoim chłopakiem, a on po wypadku samochodowym nie ma chęci do życia i chce je sobie odebrać. Will nie wie jeszcze, że Lou wtargnie w jego życie niczym kolorowy ptak.
Czy wielka miłość, nawet bolesna, naprawdę może przezwyciężyć frustrację, zniechęcenie i natarczywe myśli o samobójstwie? Doskonale rozegrana psychologicznie, sugestywna powieść o sile uczuć i magicznym wpływie człowieka na człowieka.

2 z 5

„Przygody Alicji w Krainie Czarów. Po tamtej stronie lustra i co Alicja tam znalazła”, Lewis Carroll

„Przygody Alicji w Krainie Czarów. Po tamtej stronie lustra i co Alicja tam znalazła”, Lewis Carroll

Nowe wydanie – w przekładzie Jolanty Kozak – niezwykłych przygód Alicji w krainie magii i gier.
Lewis Carroll napisał swoją słynną książkę jeszcze w XIX wieku, tymczasem czytelnicy do dziś pozostają jej wierni i nieodmiennie znajdują w tej opowieści bogactwo wyobraźni, fascynującą zabawę intelektualną, trochę wzruszeń i oryginalny humor. W drugiej części kultowych przygód, Alicja powraca do Krainy Czarów, by razem z przyjaciółmi powstrzymać złego Władcę Czasu i przywrócić porządek w magicznym świecie.

3 z 5

„Duma i uprzedzenie i zombi”, Jane Austen i Seth Grahame-Smith

„Duma i uprzedzenie i zombi”, Jane Austen i Seth Grahame-Smith

Jest prawdą powszechnie znaną, że zombi, który posiadł jeden mózg, pragnie ich więcej!
Siostry Bennet przeżywają perypetie miłosne, a w hrabstwie Hertfordshire zmarli powracają do życia. Zadziorna Elżbieta Bennet walczy z wygłodniałymi zombi. Jej uwagę odrywa jednak przyjazd przystojnego, ale wyniosłego i aroganckiego pana Darcy. Regiment brytyjskiej armii zamiast udać się na wojnę z Napoleonem, przybywa na pomoc mieszkańcom hrabstwa.

4 z 5

„Dziewczyna z pociągu”, Paul Hawkins

„Dziewczyna z pociągu”, Paul Hawkins

Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów. Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni. I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza. Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu.

5 z 5

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, J.K. Rowling

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, J.K. Rowling

Jest to książka poświęcona wszystkim magicznym stworzeniom występującym w świecie przedstawionym w Harrym Potterze. Z lektury tej książki możemy się dowiedzieć, co jedzą smoki, dlaczego tak groźne są feniksy i wiele innych fascynujących faktów o stworzeniach, o których nasi ulubieni bohaterowie uczą się na lekcjach Opieki nad magicznymi stworzeniami.

Komentarze