klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
horror
Fotolia, materiały PR
Styl życia

5 książek mrożących krew w żyłach

Jeśli lubicie od czasu do czasu poczuć dreszczyk emocji podczas czytania, to zestawienie jest dla Was! Poznajcie tytuły 5 książek, które przyprawiają o gęsią skórkę!
Katarzyna Mordalska
styczeń 05, 2016

Właściwie tę listę można by zbudować tylko z samych książek Stephena Kinga. ;) Co zatem oczywiste, reprezentacji książek tego autora nie mogło zabraknąć w zestawieniu. Znalazły się w nim także inne pozycje, w tym klasyka gatunku, o której nie sposób byłoby nie wspomnieć. Sprawdźcie, jakie horrory warto przeczytać - dostarczą Wam niezapomnianych wrażeń do ostatniego zdania!

Opis: materiały wydawcy

KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Jakie inne książki z dreszczykiem polecacie?

1 z 5

„Cmętarz zwieżąt” Stephen King

„Cmętarz zwieżąt” Stephen King

Zazwyczaj przeprowadzka to początek nowego życia, ale dla rodziny Creedów stała się początkiem ich końca. Mistrz horroru Stephen King zaprasza czytelników na wycieczkę do piekła i z powrotem!
Na świecie istnieją dobre i złe miejsca. Nowy dom rodziny Creedów w Ludlow był niewątpliwie dobrym miejscem - przytulną, przyjazną wiejską przystanią po zgiełku i chaosie Chicago. Cudowne otoczenie Nowej Anglii, łąki, las; idealna siedziba dla młodego lekarza, jego żony, dwójki dzieci i kota. Wspaniała praca, mili sąsiedzi  - i droga, po której nieustannie przetaczają się ciężarówki. Droga i miejsce za domem, w lesie, pełne wzniesionych dziecięcymi rękami nagrobków, z napisem na bramie: CMĘTARZ ZWIEŻĄT (cóż, nie wszystkie dzieci znają dobrze ortografię...).

2 z 5

„Wyklęty” Graham Masterton

„Wyklęty” Graham Masterton

Bohater opowieści John Trenton jest antykwariuszem i prowadzi sklep z pamiątkami w miasteczku Salem. Po tragicznej śmierci żony, Jane, John popada w depresję. Pewnego dnia kupuje na aukcji obraz z widokiem przylądka, na którym stoi jego dom. Kiedy jakiś tajemniczy mężczyzna chce odkupić od niego akwarelę, John postanawia wyjaśnić jej zagadkę. Wkrótce odkrywa, że Jane, a także inni zmarli z Salem i Granitehead, znajduje się we władzy azteckiego demona, władcy krainy zmarłych. Zostaje wciągnięty w przerażający koszmar, który staje się rzeczywistością.

3 z 5

„Twierdza” F. Paul Wilson

„Twierdza” F. Paul Wilson

Rumunia, rok 1941. Do górskiej wioski dociera mały oddział Wehrmachtu. Żołnierze maja odpocząć i obsadzić posterunek stojący na straży górskich szlaków. Na kwaterę zostaje wybrany starożytny zamek - nieduża twierdza - zupełnie nie pasujący do miejsca, w którym się znajduje. Nie zważając na bunt miejscowych wieśniaków ostrzegających przed czymś przerażającym, co uwięzione jest w owej starożytnej warowni, Niemcy zajmują dziwną budowlę.
Wkrótce w twierdzy w niewytłumaczalny sposób zaczynają ginąć żołnierze. Z otchłani wieków próbuje wydostać się do rzeczywistego świata uwięziony przez eony koszmar, wroga ludziom siła.

4 z 5

„Upiorna opowieść” Peter Straub

„Upiorna opowieść” Peter Straub

Podstarzali jegomoście spotykają się regularnie, po to, by... opowiadać sobie nawzajem straszne historie. Co jednak stanie się, gdy w ich gronie nagle pojawi się kobieta? Mówi się przeto, że "gdzie diabeł nie może, tam babę pośle". Czyż nie?
Jeśli dołożyć do tego starannie i pieczołowicie budowany klimat grozy, ledwie uchwytne przeplatanie się jawy ze snem i teraźniejszości z przeszłością oraz wstrząsające zakończenie, można spodziewać się naprawdę godnej uwagi lektury.

5 z 5

„Dracula” Bram Stoker

„Dracula” Bram Stoker

Na koniec klasyka gatunku… "Dracula" to ponadczasowa historia najsłynniejszego wampira w dziejach literatury światowej. Stworzona przez Brama Stokera postać demonicznego transylwańskiego księcia Draculi, który żywiąc się ludzką krwią, zachowuje wieczne życie oraz emanujący z kart powieści nastrój grozy i niesamowitości sprawiają, że od wielu pokoleń powieść zdobywa coraz to nowych czytelników.

Komentarze