klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

5 powodów, dla których kobiety wychodzą za mąż za... niewłaściwych facetów

Chyba większość z nas marzy o „księciu z bajki” i wielkiej miłości na całe życie. Niestety, w pogoni za szczęściem w życiu uczuciowym często popełniamy błędy, które przekreślają nasze szanse na udane małżeństwo. Zanim wybierzesz się na poszukiwanie sukni ślubnej i obrączek, sprawdź, czy ten problem nie dotyczy również ciebie!
Marta Tabiś-Szymanek
listopad 17, 2016

Podejmujemy decyzję o ślubie w przekonaniu, że trafiłyśmy na prawdziwą miłość. Gorąco wierzymy, że nasz związek będzie trwały, harmonijny i satysfakcjonujący dla obu stron. Niestety, statystyki są nieubłagane: ok. 1/3 małżeństw kończy się rozwodem. Jeśli nie chcesz znaleźć się wśród nich, zastanów się, czy nie podjęłaś decyzji o związaniu się ze swoim facetem na całe życie z niewłaściwych powodów. Zobaczcie naszą galerię!

Zobacz także: 10 pytań, które warto zadać mu PRZED ślubem 

Foto: https://pl.pinterest.com/pin/348043877437382720/

1 z 5

Silne zauroczenie

Silne zauroczenie
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/570690584015740441/

Na początku związku dominują zauroczenie i namiętność. Cały świat wydaje się piękniejszy, a nasz wybranek niemal idealny: przystojny, miły, mądry, pełen pasji… Należy cieszyć się z tego etapu i czerpać z niego pełnymi garściami, jednak nie jest to dobry moment na podejmowanie poważnych decyzji. Dopiero gdy poznamy się lepiej, sprawdzimy się w rozmaitych sytuacjach i dostrzeżemy wady swojego partnera, będziemy w stanie stwierdzić, czy jesteśmy w stanie zaakceptować je na długie lata.

2 z 5

Wzorce rodzinne

Wzorce rodzinne
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/522276888020104600/

Możemy powtarzać wzorce rodzinne, nawet o tym nie wiedząc. Być może swoistą „tradycją” powtarzaną od pokoleń w twoim otoczeniu jest wychodzenie za mąż za mężczyzn uzależnionych lub wymagających opieki. Zdarza się również, że przyciągają nas osoby przypominające naszych rodziców: zimnego, nieprzystępnego ojca lub nadmiernie wymagającą matkę. Tworzenie z nimi związków to podświadoma próba nadania tym relacjom nowego, szczęśliwego zakończenia.

Niezbyt dobrą motywacją jest również bunt przeciwko wzorcom rodzinnym. Ojciec despota może popchnąć cię w ramiona całkowicie uległego, pasywnego mężczyzny. Po jakimś czasie może się jednak okazać, że nie będziesz z nim szczęśliwa, a cechy, które cię do niego przyciągnęły, zaczną doprowadzać cię do szału.

3 z 5

Strach i desperacja

Strach i desperacja
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/315392780136449876/

Niemal co tydzień ktoś z twoich rówieśników staje na ślubnym kobiercu, a ty wciąż nie masz partnera? Twój zegar biologiczny tyka coraz głośniej? Boisz się, że już zawsze będziesz samotna? Strach z pewnością nie jest dobrym doradcą. Podejmowanie życiowych decyzji powinno odbywać się w atmosferze spokoju, a nie nerwowości. Ta ostatnia nigdy nie pomogła nikomu w dokonaniu dobrego wyboru, prowadzi zaś do ignorowania sygnałów ostrzegawczych oraz rezygnowania z rzeczy, które są dla nas istotne.

4 z 5

Relacja z samą sobą

Relacja z samą sobą
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/364721269805894439/

Być może zabrzmi to banalnie, ale nie będziesz w stanie zbudować dojrzałej relacji z drugą osobą, dopóki nie poznasz i nie pokochasz samej siebie. Jeśli nie czujesz się godna miłości i szacunku, twoje wybory będą to odzwierciedlały. Nie szukaj również kogoś, kto wypełni pustkę w twoim życiu, nada mu sens oraz kierunek – tylko ty możesz to zrobić.

5 z 5

Niewłaściwy moment

Niewłaściwy moment
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/AWv8v1VTs_3xfLST88FGkIyY7hZOtUIwR06vQD8jKM39MNp6XhnUKRg/

Największą skłonność do zakochania się bez pamięci mamy tuż po trudnych, emocjonujących doświadczeniach, takich jak bolesne rozstanie lub utrata kogoś bliskiego. Nie myślimy wówczas racjonalnie, jesteśmy wrażliwe i potrzebujemy wsparcia oraz opieki – nie jest to dobry moment, by wiązać się z kimś na całe życie. Daj sobie czas na powrót do równowagi i dopiero wówczas pomyśl o nowym związku.

Komentarze