klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
pozbycie się tłuszczu z brzucha
iStock
Styl życia

Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha? Dieta, ćwiczenia, zabiegi

Sprawdźcie, jak pozbyć się tłuszczu z brzucha za pomocą ćwiczeń, diety i zabiegów. Te sposoby dadzą bardzo szybkie efekty i są naprawdę skuteczne. Koniecznie trzymajcie się deficytu kalorycznego, regularnie wykonujcie trening cardio i interwały. Jeśli oczekujecie natychmiastowego efektu wyszczuplenia, najbardziej skuteczne będą zabiegi na brzuch.
Aneta Zygmuntowicz
marzec 30, 2021

Tłuszcz na brzuchu to przypadłość kobiet szczególnie o figurze typu gruszka i jabłko, ale nie tylko. Wiele kobiet ma tendencję do odkładania się tkanki tłuszczowej właśnie w tej partii ciała. Sprawdźcie, jak ułożyć skuteczną dietę, dobrać odpowiednie ćwiczenia i jakie zabiegi na tłuszcz będą najbardziej skuteczne. 

[FILM] 5 minut: trening na brzuch

Największe błędy przy spalaniu tłuszczu z brzucha

Dwa największe błędy przy spalaniu tłuszczu z brzucha to brak deficytu kalorycznego w diecie i dobór nieodpowiednich ćwiczeń. Jeśli popełniamy te błędy, to nie tylko nie pozbędziemy się fałdek, ale nawet możemy dalej tyć! Pamiętajcie również, że pozbywanie się tłuszczu z brzucha to dość długi proces, który wymaga sumienności, regularności i cierpliwości.

Brak deficytu kalorycznego

Jecie zdrowo, wasza dieta jest pełna warzyw i owoców i nadal nie udaje wam się spalić tłuszczu z brzucha? Pamiętajcie, że nawet zdrowe jedzenie może mieć sporo kalorii, świetnym przykładem są tu orzechy czy suszone owoce, ale nie tylko. Dlatego tak ważny jest ujemny bilans kaloryczny. Musicie jeść mniej kalorii, niż wynosi wasze pełne zapotrzebowanie kaloryczne.

Ćwiczenia, które spalają mało kalorii

Jednym z największych błędów przy spalaniu tkanki tłuszczowej z brzucha jest wybieranie jedynie ćwiczeń siłowych, takich jak brzuszki. Brzuski i inne podobne ćwiczenia przede wszystkim budują masę mięśniową, która nadal będzie ukryta pod tłuszczykiem.

W poniższej galerii znajdziecie skuteczne sposoby, na to, jak pozbyć się tłuszczu z brzucha z pomocą diety, ćwiczeń i zabiegów na brzuch.

1 z 3

Ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha

Ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha

Spalanie tłuszczu oczywiście odbywa się podczas każdego rodzaju ćwiczeń, jednak najlepszych efektów możemy się spodziewać przy łączeniu treningu cardio z siłowym oraz regularnym wykonywaniu interwałów.

Trening kardio

Wybierz swoje ulubione ćwiczenia cardio – zumba, bieganie, taniec, rower, basen – i trenuj kilka razy w tygodniu. Takie ćwiczenia spalają około 300 kcal przez godzinę. Aby zrzucić jeden kilogram wagi, musimy zapalić aż 7000 kcal. Tak więc lekkie ćwiczenia kardio 5-6 razy w tygodniu pozwolą nam spalić około 2000 kcal. Mało? Dodatkowo zwiększą nasze zapotrzebowanie kaloryczne, dzięki czemu w połączeniu ze zdrową dietę, będziemy tracić 0,5-1 kg tygodniowo i szybko pozbywać się tłuszczu z brzucha.

Interwały

Interwały to zdecydowanie najskuteczniejsze ćwiczenia na spalenie tkanki tłuszczowej nie tylko z brzucha, ale i z całego ciała. Polegają one na zmiennym wysiłku fizycznym, w którym przez chwilę - około minutę, wykonujemy bardzo intensywne ćwiczenia, a następnie przez ten sam czas umiarkowane ćwiczenia, na przykład szybki sprint i umiarkowany bieg. Te ćwiczenia są tak skuteczne, gdyż nie tylko spalają kalorie podczas treningu, ale również przez kilka godzin po treningu. Interwały powinniśmy wykonywać przez 10-15 minut, najlepiej pod koniec treningu.

2 z 3

Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha z pomocą diety?

Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha z pomocą diety?

Zdrowa dieta zakłada ujemny bilans -200-300 kcal dziennie, maksymalnie 500 kcal, lecz nie mniej niż wasze podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne. Jeśli obetniecie 500 kcal, będziecie spalać 0,5 kg tłuszczu tygodniowo nawet bez ćwiczeń. Lepiej jednak odjąć mniej kalorii i wprowadzić regularną aktywność fizyczną.

Unikajmy przede wszystkim słodyczy, słonych przekąsek i tłustych potrawy. Zamiast tego, przy przygotowywaniu posiłków lepiej bazować na warzywach i owocach oraz chudym mięsie i rybach, które dostarczają organizmowi zdrowych tłuszczy.

3 z 3

Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha zabiegami?

Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha zabiegami?

Istnieją również skuteczne zabiegi, które pomogą nam pozbyć się tłuszczu z brzucha bez ćwiczeń i diety. Poniżej przedstawiamy TOP 3 najskuteczniejsze zabiegi na brzuch, które dosłownie rozpuszczają tłuszczyk.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem polegającym na wstrzyknięciu substancji o działaniu lipolitycznym. w okolice, gdzie znajduje się nadmiar tkanki tłuszczowej. Pobudza ona rozpad komórek tłuszczowych, które następnie zostają wydalone z organizmu. Pełen efekt zabiegu jest widoczny po kilku tygodniach.

Lipotransfer lub liposukcja

Lipotransfer to metoda, które polega na przeniesieniu własnej tkanki tłuszczowej w inne miejsce. To świetny pomysł, jeśli chcemy wyszczuplić brzuch i jednocześnie na przykład powiększyć piersi. Zabieg rozpoczyna się od pobrania tkanki tłuszczowej z jednej partii ciała, gdzie mamy jej nadmiar. Następnie ulega ona technologicznej obróbce, a potem wstrzykujemy ją w miejsce, które chcemy powiększyć. Liposukcja jest to z kolei odessanie tłuszczu z wybrane partii ciała.

HIFU 

HIFU  technologia działająca w oparciu o skupione fale ultradźwiękowe o wysokim natężeniu, dzięki którym skutecznie możemy pozbyć się  tkanki tłuszczowej w każdym obszarze ciała. Urządzenie posiada głowicę, która pozwala na modelowanie sylwetki, ponieważ emitowana z niej energia dociera do tkanki tłuszczowej.

Komentarze