klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
joga
Fotolia
Styl życia

5 powodów, dla których warto kupić pas do jogi

Nawet jeśli joga to nie Twoja bajka, ten gadżet przyda Ci się w innych ćwiczeniach oraz przyniesie ulgę zmęczonym stopom, po całym dniu na obcasach. Sprawdź 5 powodów, dla których warto kupić pas do jogi!
Katarzyna Mordalska
luty 02, 2016

Rekwizyt do ćwiczeń w postaci paska z klamrą przyda się nie tylko joginom. Jeśli marzysz o smukłej sylwetce i wszystkie ćwiczenia kończysz rozciąganiem po treningu, z całą pewnością przyda Ci się ten gadżet. Poznasz nową jakość ćwiczeń, a te, których wykonanie do tej pory nie było możliwe ze względu na brak elastyczności mięśni, przestaną sprawiać Ci trudność.

Taki pasek do jogi to inwestycja rzędu 20-kilku złotych i mnóstwo możliwości wykorzystania. Poznaj 5 powodów, dla których warto go kupić!

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Te ćwiczenia dadzą Ci energię na cały dzień

Ćwiczycie w domu z paskiem do jogi?

1 z 5

Rozciąganie grzbietów stóp

Rozciąganie grzbietów stóp

To prawdziwa ulga dla tych z nas, które znaczną część dnia spędzają przemierzając świat na obcasach. Nie jest to naturalna pozycja dla naszego ciała, więc wieczorem, po zdjęciu z ulgą pary ulubionych szpilek, dolegliwości dają się we znaki.

Rozciąganie grzbietów stóp nie jest przyjemne, ale z czasem poczujesz ulgę. Usiądź na macie i ściągnij mocno paskiem nogi na wysokości kostek tak, by sprzączka znajdowała się pomiędzy nimi z tyłu i nie odgniatała stóp. Następnie uklęknij i usiądź na stopach. Powinnaś czuć rozciągania na całych grzbietach stóp. Spędź w tej pozycji do nawet 10 minut dziennie, a dyskomfort po noszeniu butów na obcasie zniknie!

2 z 5

Idealny do rozciągania ciała

Idealny do rozciągania ciała

Każdy trening powinien się zakończyć odpowiednim rozciąganiem. Ten element ćwiczeń jest niezwykle ważny i nie należy go pomijać. Warto wykorzystać okazję i poprawić dzięki temu elastyczność ciała. Stretching to najlepsze, co możesz zafundować swojemu ciału! Dzięki niemu, obrazowo mówiąc, wydłużają się mięśnie, a nasza sylwetka wygląda smuklej.

3 z 5

Pokonywanie ograniczeń

Pokonywanie ograniczeń

Skoro już o rozciąganiu mowa, pasek do jogi skutecznie pomoże Ci pogłębiać pozycje, zwiększając tym samym Twoje możliwości. Jeśli w siadzie prostym nie jesteś w stanie złapać dłońmi stóp czy nawet kostek, nic skuteczniej nie pomoże Ci pokonać tego ograniczenia, jak właśnie użycie paska.

Wystarczy, że zaczepisz go o stopy i przyciągniesz głowę do kolan. Z czasem przestaniesz go potrzebować. Wykorzystaj pasek także w innych ćwiczeniach rozciągających i zwiększaj swoje możliwości!

4 z 5

Większa elastyczność ciała

Większa elastyczność ciała

Dzięki wykorzystaniu paska do jogi w codziennych ćwiczeniach, zwiększysz z czasem elastyczność ciała. Sylwetka nie tylko się wyszczupli, ale także, dzięki rozciągnięciu ciała, nabierzesz większej gibkości i koordynacji ruchowej.

Zobacz także, jak poprawić równowagę ciała, dzięki ćwiczeniom z piłką gimnastyczną

5 z 5

Zacznij przygodę z jogą!

Zacznij przygodę z jogą!

Z rekwizytów do ćwiczeń korzystają nie tylko początkujący, ale także zaawansowani jogini. Takie gadżety są niezbędne na każdym etapie wtajemniczenia, ale najbardziej niezbędne są przy przygotowaniu się do trudniejszych pozycji. Jeśli zatem zdecydujesz się rozpocząć swoją przygodę z jogą, pasek znacznie ułatwi Ci praktykowanie tej sztuki.

Być może zakup pierwszego z rekwizytów zainspiruje Cię do rozpoczęcia praktyki jogi, a dzięki temu wprowadzisz do swoich tradycyjnych treningów elementy wyciszenia i harmonii. :)

Komentarze