klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
kobieta z piłką do ćwiczeń
Fotolia
Styl życia

5 powodów, dla których warto kupić piłkę gimnastyczną

Ćwiczenia z piłką do tradycyjny element pilatesu, stretchingu i wzmacniania kręgosłupa. Poznajcie 5 argumentów, dla których warto nie tylko korzystać z niej podczas zajęć fitness, ale także kupić i wykorzystywać w domu.
Katarzyna Mordalska
styczeń 26, 2016
KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Jaki rozmiar piłki do ćwiczeń wybrać?

Rozmiar piłki dobieramy do wzrostu. Kiedy siedzimy na piłce, stopy powinny całkowicie przylegać do podłoża, a kolano powinno wyznaczać kąt 90 stopni. Poniżej znajdziecie informację, jaki rozmiar piłki odpowiada osobom o danym wzroście:

- piłka 45cm – 140-150cm wzrostu,

- piłka 55cm – 150-165cm wzrostu,

- piłka 65cm – 165-175cm wzrostu,

- piłka 75cm – 175-185cm wzrostu,

- piłka 85cm – 185-195cm wzrostu,

- piłka 95cm – wzrost powyżej 195cm.

Najlepiej jednak wybrać się do sklepu sportowego i przymierzyć, która piłka będzie dla nas najodpowiedniejsza, gdyż proporcje ciała różnią się i nie do końca są zależne od wzrostu.

Sprawdźcie w galerii 5 powodów, dla których warto kupić gym ball!

Macie w domu piłkę do ćwiczeń?

1 z 5

Dzięki piłce wzmocnisz mięśnie całego ciała

Dzięki piłce wzmocnisz mięśnie całego ciała

Regularne ćwiczenia ma piłce gimnastycznej, które polegają głównie na łapaniu równowagi, w naturalny sposób powodują wzmocnienie wszystkich mięśni ciała. Podczas treningu pracują brzuch, uda, pośladki, łydki, a także górne partie – ramiona, plecy, grzbiet. Poza tym ćwiczenia z piłką wzmacniają jednocześnie głębokie partie mięśni, poprawiając elastyczność ciała.

2 z 5

Piłka ujędrnia ciało!

Piłka ujędrnia ciało!

Wzmocnione mięśnie nie mogą oznaczać nic innego jak jędrne ciało! Dzięki regularnym ćwiczeniom na piłce (warto zacząć już od kilkunastu minut dziennie), poprawisz wygląd swojej sylwetki. Taki trening wysmukli nogi, wyszczupli brzuch, a nawet pomoże w walce z cellulitem, angażując do pracy głębokie warstwy mięśni.

3 z 5

Ćwiczenia na piłce poprawiają koordynację ruchową

Ćwiczenia na piłce poprawiają koordynację ruchową

Ćwiczenia na piłce gimnastycznej wymagają sprawności. Przy wszystkim, co z nią robimy, konieczne jest utrzymywanie równowagi. Regularny trening z piłką pomoże zatem ją rozwinąć. Złapanie balansu z piłką pozytywnie wpływa także na naszą równowagę psychiczną. Takie ćwiczenia to trening nie tylko dla ciała, ale także dla ducha i umysłu. Dzięki piłce poprawisz koncentrację.

4 z 5

Piłka koryguje postawę

Piłka koryguje postawę

Utrzymywanie równowagi pociąga za sobą konieczność utrzymywania poprawnej postawy ciała. Jeśli zatem Twoja sylwetka wymaga korekty, np. z uwagi na fakt częstego garbienia się, piłka do ćwiczeń jest dla Ciebie idealna! Dzięki balansowaniu na piłce, stale pracujesz nad poprawną sylwetką, odciążając tym samym kręgosłup od niedogodności i dolegliwości związanych z nieprawidłową pozycją ciała w ciągu dnia.

5 z 5

Piłka zamiast krzesła!

Piłka zamiast krzesła!

Jeśli dużo czasu spędzasz za biurkiem, piłka świetnie zastąpi Ci krzesło. Utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas codziennych obowiązków przed komputerem przy siedzeniu na krześle jest niezwykle trudne. Piłka w naturalny sposób wymusza utrzymywanie kręgosłupa w najlepszej dla niego, wyprostowanej pozycji. Dlatego też piłki coraz częściej widujemy także w biurach. Sprawdź, a nie wrócisz już do siedzenia na krześle!

Komentarze