Wejdź
Styl życia

5 rzeczy, które mogą zepsuć ci wyjazd

Odliczasz już dni do wakacji? Znamy to! Ale pamiętaj, że niektórych sytuacji na wyjeździe nie da się uniknąć, natomiast można się do nich przygotować. O czym mowa?
Materiał partnera
czerwiec 04, 2019

Planując dłuższy urlop czy krótki wyjazd na weekend, zazwyczaj z nieco większym wyprzedzeniem zaczynamy zastanawiać się nie tylko nad samym wypoczynkiem, ale też nad tym, co mogłoby nam go pokrzyżować. Zależy nam przecież na relaksie, spokoju, pięknych wspomnieniach. Jak więc przygotować się na najgorsze scenariusze?

1. Choroba

Na wakacjach mogą nas spotkać przykre zdrowotne niespodzianki. Do tych najczęstszych należy przeziębienie związane ze zmianą klimatu lub zakażenia żołądkowo-jelitowe. Z kolei opalanie się i kąpiel w zimnym morzu, a nawet zjedzenie lodów w upalne dni może skończyć się anginą. Dlatego przed wyjazdem pamiętaj o wyposażeniu domowej apteczki oraz o wykupieniu podstawowego pakietu ubezpieczenia.

2. Pogoda

Trudno cieszyć się z urlopu, kiedy cały pobyt musimy spędzić w hotelowym pokoju, bo pogoda postanowiła nam spłatać figle. Warto wybierać więc hotele, które zapewnią mnóstwo dodatkowych atrakcji, takich jak basen, sauna czy SPA. Dzięki nim nie będziemy się nudzić w pochmurne dni. Przed wyjazdem dobrze jest także sprawdzić, gdzie w okolicy naszego wypoczynku znajdują się ciekawe miejsca do zwiedzania: jak muzea czy zabytki, by na wypadek niepogody mieć inny, ale równie atrakcyjny plan dnia. I jeszcze jedno - warto spakować też kalosze, parasolkę i płaszcz przeciwdeszczowy - zawsze dobrze mieć je przy sobie (nawet w ciepłych krajach ;).

3. Pieniądze

Pamiętajcie o starej zasadzie: nigdy nie wsadzamy pieniędzy podczas urlopu w jedno miejsce. Przed wyjazdem najlepiej przygotować dwie karty płatnicze i już podczas urlopu lepiej nie nosić ich razem. To samo robimy z gotówką - podczas pakowania najlepiej podzielić ją na kilka części i ukryć w różnych miejscach: jedną w walizce, drugą w portfelu, trzecią w podręcznym plecaku. W przypadku kradzieży czy zgubienia, zawsze jesteśmy zabezpieczeni, że część naszych pieniędzy jest bezpieczna. Na miejscu warto też korzystać z hotelowych sejfów.

4. Towarzystwo

Mówi się, że „nieważne gdzie, ważne z kim”. Zgadzacie się? Udany wyjazd to wypad z osobą, którą dobrze znamy, a przede wszystkim w towarzystwie której czujemy się swobodnie. Dlatego lepiej nie decydować się na dwutygodniowe wczasy z kimś, kogo niedawno poznaliśmy. Ktoś, kto wydawał nam się świetną osobą na grillu u znajomych, po zaledwie kilku dniach może okazać się... nie do zniesienia.

5. Miesiączka

Ból brzucha i dyskomfort spowodowany miesiączką mogą popsuć wakacje każdej kobiecie, a czasami także wszystkim w jej otoczeniu. Dziewczyny, pamiętajcie, że choć dolegliwości mogą być nieznośne i uciążliwe, to okres nie jest końcem świata! Wystarczy tylko odpowiednio o siebie zadbać i być dobrze przygotowaną. Podczas miesiączki skóra w miejscach intymnych jest szczególnie wrażliwa na bodźce i podrażnienia, więc każdy dotyk może być źródłem nieprzyjemności, dyskomfortu, a nawet bólu. Dlatego, gdy nasza skóra narażona jest na otarcia przez podpaski, czy kontakt z wilgocią, warto sięgać po miękkie, delikatne produkty. Które wybrać? Te, które zapewniają najlepszą możliwą miękkość i ochronę bez kompromisów dla zdrowia i zadbanej skóry. 

Marka Always rzuca wyzwanie kobietom, aby nie porzucały swoich pasji i cieszyły się wakacjami nawet w trakcie miesiączki. Pomogą w tym podpaski Always Sensitive, które pozwalają cieszyć się niesamowitą miękkością, komfortem oraz niezawodną ochroną. Są delikatne dla skóry i świetnie się dopasowują, a także dają poczucie pewności i komfortu, nawet w czasie tych „trudnych dni”. 

Podpaski Always Sensitive posiadają certyfikat towarzystwa Skin Health Alliance (SHA), które współpracuje z międzynarodowymi dermatologami, badaczami i naukowcami w celu promowania ochrony zdrowej skóry. Dzięki temu kobiety mogą być spokojne, bo wybierając Always, zapewniają sobie najlepszą możliwą miękkość i ochronę bez kompromisów dla zdrowia i ciała.

materiał powstał we współpracy z marką Always

materiały PR
Styl życia 5 rzeczy, które ma w torebce każda superwoman
Niektórzy żartują, że kobiety mają tendencję do noszenia przy sobie wielu niepotrzebnych przedmiotów, przez co w ich torebkach znaleźć można niemalże wszystko. Są jednak rzeczy, które rzeczywiście się nam przydają. Co do nich należy?
Materiał partnera
czerwiec 29, 2018

To dzięki niej jesteśmy przygotowane na różne zwroty akcji i nieprzewidziane sytuacje. Wbrew pozorom, nie musi być wypchana po brzegi, aby zmieściło się w niej wszystko, co potrzebne. Jaka jest zawartość torebki każdej superwoman? 1. Telefon komórkowy Zamiast walczyć ze zmianami, warto zaakceptować rozwój technologii i wykorzystać ten fakt na tyle, na ile się da. Mając dostęp do internetu, jesteśmy na bieżąco z tym, co dzieje się w branży, z którą jesteśmy związane zawodowo, oraz jesteśmy w stanie z miejsca załatwić sprawy wymagające natychmiastowego działania. Oczywiście, wieczne „wiszenie na telefonie” jest czymś, czego powinnyśmy się wystrzegać, jednak w czasach, w których przyszło nam żyć, telefon może w znacznym stopniu ułatwić pracę i codzienne funkcjonowanie. 2. Notatnik To, że idziemy z duchem czasu, nie oznacza, że nie mamy jednocześnie pozostać wierne wynalazkom przeszłości. I choć każdy telefon ma dziś notatnik, warto zaopatrzyć się także w jego analogową wersję, która ma przewagę nad tą pierwszą ze względu na to, że nie może się rozładować. Dzięki kawałkowi kartki w każdej chwili zapiszemy myśl, która lada moment ucieknie. To w notatniku mamy także ważne kontakty oraz terminy spotkań. 3. Środki do higieny intymnej W torebce żadnej superwoman nie powinno nigdy brakować środków do higieny intymnej. Jeżeli nie nas, to zawsze mogą być ratunkiem dla innej kobiety w potrzebie. Dzięki odpowiednim podpaskom możemy się poczuć komfortowo i bezpiecznie. Pamiętaj, by zawsze wybierać podpaski ze skrzydełkami, które zapobiegają ich przesuwaniu się. Wygodę i swobodę noszenia zapewnią nam z kolei produkty z miękką powłoką. Takie są m.in.  Always Sensitive , które są dwa razy bardziej miękkie w porównaniu z innymi podpaskami od Always*, a ze względu na to, że dopasowują się do bielizny, gwarantują 100% ochrony przed...

Przeczytaj

Nasze akcje