klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
ciesz się życiem
Fotolia
Styl życia

5 rzeczy, które powinnaś robić częściej

Chcesz, by twoje życie stało się lepsze i spokojniejsze? Chcesz czuć się szczęśliwsza i bardziej zrelaksowana? Oto 5 rzeczy, które powinnaś robić częściej!
Kasia Tolak
czerwiec 07, 2015

rzeczy, ktore powinnaś robić częściej

1 Odłączaj się od technologii

Wyłączaj lub chociaż wyciszaj telefon tak często jak to możliwe, szczególnie na czas posiłku z rodziną czy przyjaciółmi. Odpowiedź na e-maila może poczekać, a social media nie muszą otrzymywać pełnej dokumentacji Twojego życia w czasie rzeczywistym. Telewizja to z kolei złodziej czasu. Poświęć go raczej na czytanie książek (drukowanych, nie e-booków!) lub aktywność fizyczną.

2 Spędzaj czas w towarzystwie ludzi, których kochasz

Dzięki technologii jesteśmy w stanie połączyć się z każdym na całym świecie, ale nic nie zastąpi spotkania na żywo. Nie ograniczaj kontaktu z bliskimi do sytuacji, w których czegoś od nich potrzebujesz. Przebywanie z ludźmi jest najlepszym sposobem aby czuć i budować więzi z nimi.

3 Stawiaj swoje samopoczucie na pierwszym miejscu

Często, z powodu strachu, wstydu czy obaw przed odrzuceniem, nasze samopoczucie i to, jak się czujemy w danej sytuacji, odsuwamy na dalszy plan. A tymczasem to ty jesteś dla siebie najważniejsza, więc nie bój się być asertywna i nie myl tego z egoizmem. Sprawiaj sobie przyjemności i akceptuj siebie taką, jaka jesteś.

4 Zastanów się, zanim odpowiesz

Korzystając z telefonów komórkowych wypracowaliśmy w sobie nawyk natychmiastowego odpowiadania na każdą sytuację. Szybka odpowiedź jest ok, jeżeli SMS brzmi “Spóźnię się 15 minut. Poczekasz?”. Jednak kiedy otrzymujesz ważne informację, zastanów się, zanim na nie odpowiesz. Daj sobie czas na zrozumienie własnych uczuć i emocji. Pozwoli Ci to lepiej dobrać słowa, jakimi udzielisz odpowiedzi i będziesz bardziej z niej zadowolona.

5 Śmiej się więcej i wysypiaj

Staraj się otaczać wesołymi ludźmi, oglądaj śmieszne filmy, śmiej się jak najwięcej. Śpij tyle, ile potrzebujesz. Pamiętaj, że śmiech i sen to zdrowie, a tego nigdy dość!

Co byście dorzuciły do tej listy? Piszcie w komentarzach!

Poznaj także 4 proste sposoby jak przestać narzekać oraz negatywne wzorce myślowe, których powinnaś się pozbyć.

Komentarze
Styl życia Jak zyskać pewność siebie?
Jak zyskać pewność siebie, zdobywać to, czego pragniemy w życiu zawodowym i osobistym, zdobyć szacunek poprzez mówienie NIE i nie zostać przy tym arogancką heterą? Oto kilka kroków do osiągnięcia tego co pragniemy, zdobycia silnej pozycji psychicznej, zmiany naszego nastawienia do świata i zmiany nastawienia świata do nas i w końcu zdobycia komfortu psychicznego i poczucia, że własnego tego chcemy od życia i jesteśmy w stanie same o to zadbać.
Agata Olejniczak
grudzień 06, 2016

KROK 1 AKCEPTACJA WŁASNEJ OSOBY Jeśli Ty nie akceptujesz siebie, nie masz prawa żądać, że zrobią to inni. Czas stanąć twarzą w twarz ze swoimi wadami i zaletami i je zaakceptować. Nikt nie ma identycznego zbioru zalet i wad, dlatego to czyni Cię wyjątkową. Wady są potrzebne w życiu, każdy je ma, ale nie każdy potrafi je wykorzystać, Ty uczyń je swoim atutem i akceptuj je. Ceń siebie. Doceniaj i nagradzaj. Jesteś tego warta. KROK 2 „A CO INNI POMYŚLĄ?” Boisz się zdania innych? Myślisz, że ludzie pewni siebie liczą się z tym, co Ty o nich myślisz? Gwarantuję, że nie. Odwdzięcz im się tym samym. To jest właśnie największa choroba ludzkości. To nieważne, ważne co Ty sądzisz o sobie. Zastanów się, ile razy zrobiłaś coś wbrew sobie, bo co pomyślą inni. I co? Dobrze się z tym czułaś? Nie! Wszyscy dookoła czuli się dobrze, prócz Ciebie. Czas na zdrowy egoizm, zadbajmy o własne poczucie szczęścia. Nie pozwólmy kontrolować naszego życia innym ludziom, z całym szacunkiem do innych ludzi oczywiście. Zastanawiając się „a co ludzie powiedzą” już stawiamy tezę, że powiedzą źle, a może milion innych ludzi też boi się czegoś zrobić, bo „co ludzie powiedzą”, więc każdy siedzi cichutko w kącie skulony, nieszczęśliwy. Być może to właśnie Ty jesteś tą osobą, która poprzez pokonywanie własnych słabości, pokaże innym, że warto robić to, co my uważamy za słuszne. Nie zakładajmy, że ludzie mają złe zamiary, a nawet jeśli tak jest, to co nas to interesuje, róbmy swoje i budujmy swoje szczęście na fundamentach własnego kręgosłupa moralnego, a nie na opinii innych. KROK 3 ZADBAJ O SWOJĄ STREFĘ KOMFORTU Strefa komfortu psychicznego to nic innego jak sytuacje oraz zachowania w Twoim życiu, w których czujesz się komfortowo i pewnie. Są to sytuacje, które znasz. Każda zmiana, nowe doświadczenie budzi w nas obawę. Jest...

Przeczytaj
Fotolia
Styl życia 5 sposobów na to, żeby zwiekszyć swoje szanse na orgazm
Kobiecie w osiągnięciu orgazmu przeszkadzają nie tylko niedostateczne umiejętności partnera, ale także drobne uciążliwości dnia codziennego – hałas, napięcie, stres. Jak ułatwić sobie drogę do rozkoszy? Sprawdź, jak zwiększyć swoje szanse na przyjemność.
Anna Konieczyńska
sierpień 26, 2016

Nawet jeśli jesteś świadomą siebie kobietą, Twoja seksualność nie działa na zasadzie prostego włącz-wyłącz. Wrogiem Twojej przyjemności jesteś często Ty sama. Podchodząc do seksu z negatywnym nastawieniem, pozbawiając się możliwości relaksu, czy nie wyrażając swoich potrzeb, odbierasz sobie szansę na rozkosz. Co zrobić, żeby maksymalnie zwiększyć szansę na orgazm? 1.  Naucz się kochać siebie W seksie najważniejsze jest dobre samopoczucie. Jeśli kochasz swoje ciało, będziesz chciała dać mu rozkosz. A wiesz przecież, że zanim wejdziesz w udany związek (w tym seksualny), powinnaś nauczyć się kochać siebie. Jeśli chcesz, żeby partner wiedział, jak Cię stymulować, przejdź przez proces przyjemności najpierw w pojedynkę. Masturbacja otworzy Cię na nowe doznania, pozwoli przekroczyć barierę wstydu, a poza tym działa podniecająco na Twojego faceta. 2. Znaj swoją pozycję Co nie znaczy, że zawsze musisz być na górze... Gdy kochasz się od tyłu, Twojemu partnerowi łatwiej jest stymulować łechtaczkę podczas stosunku, nie mówiąc już o prostszym dostępie do punktu G. Każda kobieta czuje się w innej pozycji najlepiej, powiem więc swojemu partnerowi, co daje Ci rozkosz. 3. Zarządź, że „pani ma relaks” Zanim zaczniesz myśleć o seksie, skup się na przyjemności. Nie zawsze trzeba zapalać świece, włączać jazz i pić wino. Seks może być równie ekscytujący, gdy uprawiany w biegu. Ale gdy chcesz osiągnąć maksymalną przyjemność, powinnaś odciąć się od codzienności. Nie osiągniesz orgazmu, myśląc o liście zadań na kolejny dzień, wrednej szefowej czy przypalonej zupie. Daj sobie przestrzeń, żeby być tu i teraz. Sprawdź również: Nielateksowe nawilżane prezerwatywy 4. Usta milczą, dusza śpiewa Jego usta. Ty możesz, a nawet powinnaś mówić, co sprawia Ci przyjemność, gdy to on przejmuje inicjatywę w seksie oralnym....

Przeczytaj
empatia wobec siebie
Fotolia
Styl życia Proste ćwiczenia, dzięki którym rozwiniesz empatię wobec siebie!
Czy wiesz czym jest empatia wobec siebie? To dosyć nowe pojęcie, które oznacza stan umysłu, w którym jesteśmy świadomi wszystkiego, czego doświadczamy, ale nie oceniamy tego, co widzimy, co słyszymy, co czujemy i co myślimy. Traktujemy to ze zrozumieniem i współczuciem. Oto proste ćwiczenia, które pomogą rozwinąć empatię wobec siebie! Sprawdź jak to zrobić!
Magdalena Borucińska
czerwiec 25, 2015

Czym jest empatia wobec siebie? Nasz mózg cały czas pracuje. Trudno jest mu się zatrzymać. Jeśli nie jest wyćwiczony, aby robić przerwy w myśleniu i się relaksować (jak np. w czasie niektórych medytacji czy praktyk uważności), wówczas jesteśmy podatni na zalew automatycznymi myślami i emocjami, które nie pochodzą z tu i teraz. Te automatyczne myśli i emocje zwykle budzą dyskomfort, a my – żeby tego uniknąć – szukamy bodźców i stale stymulujemy się nowymi informacjami (media dostarczają nam ich natychmiast). Empatia wobec siebie to uważny i świadomy stan umysłu , a jednocześnie umiejętność wchodzenia w ten stan, kiedy chcemy. To stan umysłu, który nie ocenia, ale jest świadomy tego, czego doświadczamy. Każda myśl, każda emocja, każde wydarzenie, którego jesteśmy świadkami – to są informacje. Jeśli ich nie oceniamy, tylko im się przyglądamy czy wsłuchujemy się w ich sens, możemy głębiej zrozumieć, bardziej poczuć, co jest najważniejsze w danej sytuacji. Jaki jest przekaz tej myśli, emocji czy tego zdarzenia. Jak rozwinąć empatię wobec siebie? W czasie empatycznych szkoleń wykonujemy, bardzo dla mnie pomocne w chwilach silnych emocji, ćwiczenia klaryfikujące (czyli uściślające, wyjaśniające) wewnętrzny stan. Polegają one na tym, aby zanim zareagujemy na jakieś wydarzenie, zadać sobie pytania: Co myślę na ten temat? Co czuję w związku z tym co się wydarzyło? Co teraz jest dla mnie najważniejsze? Na czym w tej sytuacji mi najbardziej zależy? Podsumowując, jeśli chcesz rozwijać empatię wobec siebie, zadbaj o 3 sprawy: 5 minut dziennie dla siebie. Świadome oddychanie z pytaniem: czym jest empatia wobec siebie? Posłuchaj odpowiedzi z twojego organizmu. Kiedy wybrzmi, zadaj sobie to pytanie jeszcze raz i jeszcze raz wsłuchaj się w odpowiedź. Za każdym razem pozwól, aby odpowiedź przyszła z tu i teraz. Nim zareagujesz na trudną...

Przeczytaj
Styl życia Oto wzór, dzięki któremu obliczysz, w jakim wieku powinnaś się zaręczyć!
To nie żart... Naukowcy opracowali formułę, która pomaga ustalić, kiedy twój partner powinien ci się oświadczyć! Nie wierzysz? Ale co szkodzi obliczyć...

Masz już chłopaka, ale nie wiesz czy jesteś gotowa na małżeństwo? A może chciałabyś aby pierścionek zaręczynowy jak najszybciej zagościł na twoim palcu? Naukowcy opracowali wzór, który określa, w jakim wieku zostaniesz poproszona o rękę. Zakładając oczywiście, że w Twoim życiu jest ktoś, kto może to zrobić;) Polecamy także:   Jesteś singielką, a wokół ciebie są same pary? Ta dziewczyna pokazuje, jak wygląda takie życie Teoretycznie wystarczy kilka danych, kalkulator i... 1. liczba X- zastanów się, ile chciałabyś mieć lat, kiedy wyjdziesz za mąż (górna granica). 2. liczba Y- pomyśl, kiedy zaczęłaś na poważnie myśleć o stałym związku ze swoim partnerem.  3. Y odejmij od X. Wynik pomnóż przez 0,386. 4. Wynik końcowy z 3 punktu dodaj do liczby Y.  Równanie wygląda tak: [(x-y) x 0,386] + y = wiek oświadczyn Załóżmy więc, że masz 23 lata i  chciałabyś wyjść za mąż w wieku 25 lat. Od  trzech lat jesteś w związku ze swoim partnerem i gdy skończyłaś 22 lata marzysz już o pierścionku zaręczynowym. Twoje równanie wygląda więc tak: (25-22)x 0,386= 1,158. Gdy dodasz do tego liczbę Y czyli 22 wynika, że... 5. Tadaaam! Już wiesz, że Twój wiek „zaręczynowy" to 23,158, a więc  już za chwilę na twoim palcu powinien pojawić się pierścionek zaręczynowy. Ponoć to równanie sprawdza się u 40% przypadków:)  Wyniki sobie, a życie sobie, ale skoro naukowcy są pewni tego wzoru, to może warto o wyniku wspomnieć swojemu chłopakowi?;) Ponoć działanie według tego wzoru sprzyja stworzeniu trwałego i szczęśliwego związku. A mężczyźni lubią działać, mając jako podstawę twarde liczby:) No chyba, że nie jesteś pewna, czy ten facet jest dobrym kandydatem na męża. Wtedy może nareszcie zmotywujesz się do zmian w życiu;) Polecamy także:   Te triki sprawią, że on... będzie miał natychmiast ochotę na seks! Foto: Instagram

Przeczytaj