klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
fitness kobieta
Fotolia
Styl życia

5 sposobów, by zmotywować się do ćwiczeń zimą

Zimno? Zamiast na macie do ćwiczeń, najchętniej położyłabyś się na łóżku i przykryła kocem? Mamy na to radę! Wypróbuj 5 sposobów na zwiększenie w sobie motywacji do ćwiczeń zimą!
Katarzyna Mordalska
styczeń 12, 2016

Wiosną i latem zdecydowanie łatwiej o motywację do aktywności fizycznej. Więcej słońca = więcej energii. Pamiętaj jednak, że dzisiejsze treningi zaprocentują w przyszłości i jeśli teraz dokręcisz śruby, w wakacje będziesz się cieszyła szczuplejszą sylwetką.

W naszej galerii znajdziesz skuteczne porady, jak zmotywować się do ćwiczeń w tym niezbyt sprzyjającym jakiejkolwiek aktywności okresie zimowym. ;)

3 negatywne myśli, które powinnaś zamienić na inne!

A może nie macie problemów z motywacją do ćwiczeń zimą?

1 z 5

Pobudź się muzyką

Pobudź się muzyką

I nie chodzi bynajmniej tylko o muzykę do ćwiczeń, chociaż ta odgrywa kluczową rolę. Jeśli wiesz, że po powrocie do domu czeka Cię trening albo dziwnym trafem zbaczasz z trasy na siłownię, pobudzaj się muzyką! Słuchaj ulubionych, energetyzujących piosenek przez cały dzień. Nastroją Cię pozytywnie i zmotywują do działania. Tanecznym krokiem zaczniesz trening!

2 z 5

Ćwicz tylko to, co sprawia Ci przyjemność

Ćwicz tylko to, co sprawia Ci przyjemność

Brzuszki nie sprawiają Ci przyjemności? Morderczy trening na dvd sprawia, że przerywasz w połowie i masz dość? Nie ma sensu katować się ćwiczeniami, które nie sprawią Ci przyjemności tylko dlatego, że ich efekty są bardzo obiecujące. Wybierz taki rodzaj aktywności, do którego podejdziesz z entuzjazmem. Nawet gdybyś przez dwa tygodnie miała wykonywać tylko ćwiczenia np. na pośladki. Spokojnie! Z czasem zapragniesz urozmaicenia.

3 z 5

Stwórz swoje codzienne rytuały

Stwórz swoje codzienne rytuały

Aby nie odkładać wszystkiego na bliżej nieokreślone „potem”, zaplanuj ściśle pory treningu i po prostu się ich trzymaj. Kiedy wybije określona godzina, zrób trening. Przyzwyczaisz się do określonego rytmu i już nie będziesz chciała z niego wyjść. Nasz mózg jest bardzo podatny w tej kwestii i szybko nauczy się w naturalny sposób przypominać Ci o Twoich rytuałach. Daj mu tylko trochę czasu i naucz regularności.

4 z 5

Przygotuj akcesoria

Przygotuj akcesoria

Stworzenie otoczki wokół planu treningowego to coś, co pomoże Ci w utrzymaniu motywacji. Zamiast czarnych legginsów, kup sobie spodenki w intensywnych, pozytywnych kolorach. Drobny sprzęt do ćwiczeń w domu, jak na przykład hantelki czy ciężarki na nogi, nie kosztuje dużo, a sprawi, że odkryjesz nową jakość ćwiczeń. Podczas ćwiczeń wyglądaj i czuj się świetnie! Jak na co dzień. :)

5 z 5

Zapamiętaj uczucie szczęścia

Zapamiętaj uczucie szczęścia

Co czujesz chwilę po zakończeniu treningu? Szczęście? Satysfakcję? Radość? Dumę? Na pewno całą mieszankę pozytywnych emocji! Zapamiętaj to uczucie i przypominaj sobie za każdym razem, kiedy będziesz kręciła nosem na zbliżający się trening. Dla tych endorfin warto trochę przymusić się do rozpoczęcia ćwiczeń, potem czerpać z nich radość w trakcie, a potem satysfakcję z osiągniętego celu.

Komentarze