klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Ty też jesteś przyczyną problemów w waszym związku/fot. IStock
Styl życia

5 sposobów, by... zniszczyć swój związek

Wydaje ci się, że to on ponosi winę za kłótnie w waszym związku? Zastanów się najpierw nad własnym zachowaniem. Czytasz jego smsy? A może wciąż chcesz go zmienić? Te zachowania nie służą uczuciom. Czego jeszcze unikać?
Anna Konieczyńska
styczeń 02, 2017

Nawet w naszczęśliwszym związku zdarzają się kłótnie. A nam kobietom zdarza się czasem czepiać partnera, wytykać mu błędy czy pozwalać sobie na osławione „A nie mówiłam?". Nie szkodzi - nie ma związków idealnych. Nie powinnaś przesadnie przejmować się takimi potknięciami.

Ale czasem potknięcia przeradzają się w zachowania, które mogą zniszczyć związek. Łapiesz się na tym, że bez przerwy krytykujesz swojego partnera? Z zazdrości zachowujesz się jak szpieg Jej Królewskiej Mości? A możewolisz plotki z przyjaciółkami od romantycznego wieczoru z ukochanym? Zastanów się, czy aby nie niszczysz związku, nad którym można by jeszcze popracować.

Sprawdź, jakie błędy w związku kobiety popełniają najczęściej. I jeśli zależy Ci na partnerze - unikaj ich!

1 z 5

Zazdrość jest zdradliwa

Zazdrość jest zdradliwa

Jesteście razem od trzech, pięciu, dziesięciu lat, a ty wciąż wodzisz za nim wzrokiem na imprezie, gdy rozmawia z koleżanką? Po kryjomu czytasz jego smsy i nie pozwalasz mu spotykać się z przyjaciółkami ze studiów? Ciągłe posądzanie o zdradę może zabić uczucie. Pomyśl, jak byś się czuła, gdyby to partner kontrolował każdy twój ruch. A to, że nie jesteś pewna jego miłości, nie świadczy wcale źle o jego stanie uczuć, tylko o twojej samoocenie. Może czas nad tym popracować?

2 z 5

Przyjaciółki na pierwszym miejscu

Przyjaciółki na pierwszym miejscu

O tym, że jesteś w ciąży, dostałaś podwyżkę albo pokłóciłaś się z mamą pierwsza dowiaduje się przyjaciółka, potem druga, a twój facet na trzecim końcu? Uwierz nam, on chce być w twoim życiu najważniejszy! Jeśli co piątek wolisz potańczyć z dziewczynami zamiast dać się zaprosić na kolację, będzie miał poczucie, że został odstawiony na boczny tor. Może nie musisz mu się zwierzać ze wszystkich objawów PMS, z tego, że za dużo wydałaś na przecenach albo że widziałaś w sklepie swoją licealną miłość. Ale to, co dla ciebie naprawdę ważne, dziel z osobą, która chce być jak najbliżej. I pamiętaj: to mit, że mężczyźni nie potrafią słuchać.

3 z 5

Zakochana bez pamięci w... pracy

Zakochana bez pamięci w... pracy

Zewsząd słyszymy, że źródłem szczęścia jest równowaga między życiem prywatnym, a zawodowym. Chociaż często buntujemy się przeciwko powszechnie obowiązującym zasadom, doświadczenie życiowe każe się ku tej akurat koncepcji skłaniać. Kochasz swoją pracę? Wspaniale! Poświęcasz jej więcej niż osiem godzin dziennie? Dlaczego nie! Myślisz o niej w weekendy? Cóż, zdarza się nawet najlepszym. Ale jeśli cztery z pięciu dni roboczych zostajesz po godzinach, ploteczki z kolegami z pracy cenisz bardziej niż rozmowę ze swoim mężczyzną, a kariera jest twoim jedynym celem w życiu, nie dziw się, że twój związek chwieje się w posadach. 

4 z 5

Rutyna (i nuda!)

Rutyna (i nuda!)

Wiadomo, że po kilku latach związku przestaje się czuć motyle w brzuchu, które latały jak szalone podczas waszych pierwszych randek. I bardzo dobrze, bo życie w stanie permanentnego zadurzenia byłoby nie do wytrzymania. Gorzej, jeśli z czasem przestajesz golić nogi, bo przecież on widział cię już nago, w piżamie i wtedy, gdy podczas grypy żołądkowej spędziłaś noc nad toaletą. Jeszcze gorzej, jeśli już go nie słuchasz. Najgorzej, jeśli wszystko zaczyna ci w nim przeszkadzać. Jak nie dać się nudzie? Wykrzesaj z siebie energię, żeby coś zmienić. Zrób mu niespodziankę, zabierz na wycieczkę, zobacz w nim to, co widziałaś na początku związku.

5 z 5

Nigdy nie jest wystarczająco dobry

Nigdy nie jest wystarczająco dobry

Nie można ci dogodzić. Gdy on kupuje ci w prezencie naszyjnik, obrażasz się, bo chciałaś kolczyki. Kiedy on przekręca słowo po angielsku, przewracasz oczami, robiąc porozumiewawcze miny do koleżanek. Gdy on chce pojechać na święta do swojej rodziny, stanowczo odmawiasz, bo twoja rodzina jest przecież fajniejsza. Pod taką presją on długo nie wytrzyma. I nie chodzi tylko o to, że uraziłaś jego męską dumę. Zwyczajnie zraniłaś drugiego człowieka, równie wrażliwego jak ty.

Komentarze
Horoskop
Styl życia Horoskop dzienny 25.10.2020 - sprawdź, czy ten dzień będzie dla ciebie dobry
Chcesz wiedzieć, co cię dzisiaj czeka? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę, żeby nic cię nie ominęło.
Redakcja Wizaz.pl
październik 24, 2020

Koziorożec Uczucia:  Pomyśl o urlopie, który będzie sprzyjał kontaktom towarzyskim. Będziesz w centrum zainteresowania i ta sytuacja będzie ci bardzo odpowiadać. Nie bój się zamknąć tego, co jest już za tobą. Kariera:  Może pojawić się oferta dodatkowej pracy na korzystnych warunkach. Poważnie się nad tym zastanów. Niebawem może się stać twoim głównym źródłem dochodu. Wodnik Uczucia:  Osoba z przeszłości, która ciągle jest obecna w twoim życiu, będzie cię coraz bardziej denerwować. Zakończ tę znajomość jak najszybciej. Kariera:  Będziesz znudzona i zaczniesz mieć dość tego, co proponuje ci obecne miejsce pracy. Zacznij szukać czegoś nowego. Szykująca się zmiana, jaką masz przed sobą, może wnieść w twoje życie wiele dobrego. Ryby Uczucia:  Trafisz na osobę fascynującą, jednak nie na tyle dojrzałą emocjonalnie, żeby stworzyć z nią stabilny związek. Powinnaś być cierpliwa, bo w przyszłość z tą osobą może być bardzo ciekawa. Kariera:  Pojawi się dość nietypowa oferta zawodowa. Może to być nawet kontrakt zagraniczny lub praca, do której będziesz musiała się przekwalifikować. Nie bój się podjąć wyzwania. Baran Uczucia:  Zaczyna się czas rozterek. Nie będziesz wiedzieć, jak postąpić w sprawach sercowych. Nie podejmuj pochopnych decyzji. Kariera:  Nikt cię teraz nie będzie musiał zachęcać do zmian. Sama poczujesz, w jakim kierunku chcesz iść. Twoja kariera ruszy z miejsca, jednak nie przełoży się to na początku na finanse. Byk Uczucia:  Będziesz musiała poświęcić czas osobie, z którą od wielu lat łączy cię coś ważnego. Mimo niełatwych rozmów spędzicie razem urocze chwile. Kariera:  W pracy czeka cię wyzwanie. Będziesz musiała powstrzymać pewną młodą...

Przeczytaj