klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Dziecięcy pokoik w stylu skandynawskim
Styl życia

5 wskazówek jak uzyskać skandynawski styl w dziecięcym pokoju!

Cały świat zakochał się w skandynawskim stylu. Firma Pinio przygotowała 5 prostych wskazówek jak wprowadzić go do dziecięcego pokoju.
Lena Grabowska
maj 06, 2015
skandynawski design

Styl skandynawski jest odzwierciedleniem mroźnego klimatu północy, zachwyca swoją prostotą, minimalizmem, precyzją i jakością wykonania. Pokoik dziecięcy w stylu skandynawskim ma rozjaśnić, ocieplić i uprościć wnętrze.

Pokój dziecka

Oto kilka wskazówek jak wprowadzić styl skandynawski do pokoju dziecka:

1. Rysunek na białym płótnie

Jednym z najistotniejszych elementów wystroju skandynawskiego jest kolor ścian- stawiamy na biel. Niech będzie ona białym płótnem dla mebli i dekoracji.

2. Wykorzystaj stare przedmioty

Stare dodatki znalezione na strychu czy w piwnicy będą świetnie komponowały się z nowoczesnym wnętrzem. Będziesz zaskoczona efektem!

3. Czarno-białe kontrasty

Czerń i biel to nieodzowny element skandynawskiego wystroju, ma on stanowić tło i uspokajać przestrzeń pełną zabawek. Czarno-białym dodatkiem może być np. dywan w graficzne wzory paski, trójkąty czy romby.

4. Pokój obywatela świata

Skandynawski design odnosi się do podróży. Poduszki w indyjskie wzory, mapy, dzikie zwierzęta, tipi i Indianie- wszystkie te dodatki idealnie sprawdzą się w dziecięcym pokoju. Mają pobudzać wyobraźnie i stwarzać możliwości do zabawy!

5. Praktyczne meble

Meble to jeden z najważniejszych elementów skandynawskiego wystroju. Powinny być bezpieczne, funkcjonalne i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Meble Pinio łączą wcześniej wspomniane cechy z niesamowitą skandynawską stylistyką. W ostatnim czasie pojawiła się na rynku kolekcja „Marsylia” również w wersji MDF, której bardzo ważną cechą jest przystępna cena.

skandynawski design

Meble dostępne na stronie Pinio.com.pl

Sprawdź jak urządzić dziecięcy pokoik w stylu skandynawskim oraz obejrzyj galerię niesamowitych, design'erskich zabawek. Zobacz też zestawy mebli do dziecięcego pokoiku.

Zdjęcia: modelsoutfit.blogspot.com

Komentarze