klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
fastfood na diecie
Fotolia
Styl życia

5 zasad jedzenia fast foodów podczas diety

Jesteś na diecie, ale czasami masz ochotę zjeść coś „zakazanego”? Sprawdź 5 zasad jedzenia fast foodów podczas diety i miej swoją zgrabną sylwetkę pod kontrolą!
Katarzyna Mordalska
styczeń 25, 2016

Nawet podczas diety, od czasu do czasu każda z nas pozwala sobie na małe zachcianki, zwłaszcza w ramach wskazanego posiłku typu cheat meal. O tym, czym jest i jak go przeprowadzić pisałam już w artykule: Czy warto na diecie stosować cheat meal?

Żelazna silna wola nie istnieje, więc jeśli już nieodparta ochota zaprowadzi nas w progi restauracji typu fast food, warto zastosować się do kilku zasad, które pozwolą nam zachować kontrolę.

Chcesz mieć piękne włosy? Zapomnij o... diecie!

Pozwalacie sobie na fast food, będąc na diecie?

1 z 5

Zamów zestaw dla dzieci

Zamów zestaw dla dzieci

Samodzielne kompletowanie zestawu sprawi, że sięgniesz po więcej. Najlepiej wybierz gotowy zestaw, korzystając z menu dla dzieci. Popularny Happy meal z hamburgerem, frytkami i colą to wartość energetyczna rzędu ok. 600kcal, podczas gdy powiększony zestaw z Big Mac’iem liczy blisko dwukrotnie więcej…

2 z 5

Sprawdź tabelę wartości odżywczych

Sprawdź tabelę wartości odżywczych

Tabela z wartościami odżywczymi i informacjami o alergenach jest dostępna w każdej restauracji na życzenie klienta. Niektóre z sieciówek udostępniają je na odwrocie papierowych podkładek. W takim menu czyha na nas wiele pułapek kalorycznych. Świadomość, ile jaki produkt tak naprawdę ma kalorii pomoże nam dokonać racjonalnego wyboru. Zobaczcie, czego z fast foodów lepiej unikać!

3 z 5

Zrezygnuj ze słodkiego napoju

Zrezygnuj ze słodkiego napoju

Napoje gazowane zawierają cała masę cukru. Nawet ich odpowiedniki „light”, „zero”, „bez cukru” szkodzą naszej sylwetce, gdyż zawarte w nich substancje słodzące wzmagają apetyt i wywołują ochotę na zjedzenie czegoś słodkiego. Lepiej zatem wybrać wodę lub herbatę, która uspokoi żołądek po kalorycznym posiłku.

4 z 5

Uważaj na dodatki

Uważaj na dodatki

Wszelkie sosy, sól, dressingi i inne przyprawy zawsze zamawiaj osobno. Proś o ich podanie obok potrawy, nie na niej. Sama zdecydujesz, ile dodatków zjesz, ograniczając tym samym spożycie kalorii.

5 z 5

Zjedz coś wcześniej

Zjedz coś wcześniej

To jeden z częstych błędów popełnianych na diecie. Mając w perspektywie wyjście do restauracji na fast food, ograniczasz jedzenie, by „zrobić miejsce”. To błąd! Wygłodzona już przy zamawianiu posiłku weźmiesz więcej, niż tak naprawdę będziesz w stanie zjeść. Aby nie przesadzić z ilością fast foodu, po prostu zjedz wcześniej mały posiłek, np. sałatkę owocową. Poskromisz uczucie głodu, a w restauracji zjesz coś tylko dla zaspokojenia ochoty.  

Komentarze