klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fotolia, materiały PR
Styl życia

6 dziwnych trendów z Japonii

Japońska kultura i styl życia są bardzo interesującym zagadnieniem z punktu widzenia osób z innych kręgów kulturowych. Przedstawiamy 6 zastanawiających i kontrowersyjnych japońskich trendów, które prowokują do dyskusji.
Agata Kufel
marzec 06, 2015

Japończycy są znani z oryginalnych pomysłów, a trendy lansowane na tokijskich ulicach coraz częściej stają się inspiracją dla reszty świata. Jednak niektóre dalekowschodnie koncepcje bywają szokujące. Czy wpadłybyście na pomysł, że krzywe zęby mogą być piękne i urocze? W końcu Japończycy jak mało kto znają się na kawaii rzeczach ;) A może chciałybyście mieć w swojej szafie podświetloną od spodu spódniczkę? Nawet jeśli nie, to chyba należy przyznać, że pomysł jest co najmniej interesujący. Sprawdźcie dziwne trendy prosto z Japonii!

1 z 6

Kegadoru – urocza i poraniona

Kegadoru – urocza i poraniona

Czy bandaże, plastry i gips mogą być atrakcyjne? Zdaniem niektórych młodych Japonek jak najbardziej. Zjawisko kegadoru polega na stylizowaniu się na zranioną, uroczą dziewczynę. Zabandażowana ręka, opatrunek na oku, plaster na policzku i gotowe – żaden facet nie przejdzie obojętnie, bo jak tu nie współczuć poturbowanej i zapewne cierpiącej ślicznotce? Styl „piękności po przejściach” podobno inspirowany jest bohaterkami anime – wystarczy wpisać do wyszukiwarki „Rei Ayanami” i wszystko stanie się jasne.

Foto: nipponseishin.blogspot.com

2 z 6

Hikaru skirt – spódnica pełna blasku

Hikaru skirt – spódnica pełna blasku

Jedna z najnowszych propozycji japońskiego projektanta Kiyoyukiego Amano to połączenie mody z technologią. Hikaru skirt to krótka spódniczka, którą wyposażono w maleńkie diody LED oświetlające od spodu kobiece uda. Kolor światła i emitowane wzory zmieniają się przy każdym ruchu właścicielki. Taki gadżet nadaje nowy wymiar powiedzeniu „lśnić jak prawdziwa gwiazda”. Tylko czy każdy rodzaj blasku jest dobry?

Foto: ©AMANO KIYOYUKI, hikaruskirt.tumblr.com

3 z 6

Shippo – pomerdaj ogonkiem

Shippo – pomerdaj ogonkiem

Japończycy lubią wszystko, co urocze i chętnie wymyślają słodkie akcesoria. Jednym z nich jest Shippo – „inteligentny" ogon. Tak, właśnie – ogon i to nie byle jaki, bo z wbudowanym monitorem pracy serca. Przyczepiony ogon przeważnie znajduje się w stanie spoczynku, ale wystarczy, że czujniki wychwycą podniesiony puls, by zaczął radośnie… merdać. Ogonek jest dostępny w czterech wariantach kolorystycznych, a do kompletu można nabyć kocie uszy – także interaktywne.

Foto: matsumotoryan.blogspot.com

4 z 6

Yaeba – krzywe jest piękne (?)

Yaeba – krzywe jest piękne (?)

W Europie ludzie przeważnie dążą do uzyskania równego zgryzu i pięknych, białych zębów. Aparaty ortodontyczne to chleb powszedni na naszych ulicach. Tymczasem niejedna Japonka marzy o yaeba – uroczo pokrzywionych zębach. Przy użyciu specjalnych nakładek ortodontycznych tworzy się efekt wykrzywionych i wystających zębów.  Modne jest także zaostrzanie kłów, by przypominały wampirze. Efekt podobno jest słodki – cóż, piękno to dyskusyjna kwestia.

Foto: yumigalcupcake.blogspot.com

5 z 6

Ganguro – pod prąd

Ganguro – pod prąd

Ganguro to nie tyle trend, co cała subkultura młodych dziewcząt w Japonii, które w radykalny sposób odcinają się od stereotypowego wizerunku wschodniej bladolicej i ciemnowłosej piękności. Ganguro mają mocno tlenione włosy, spaloną na solarium skórę i wyrazisty makijaż. Istnieje wiele wariacji tego stylu, których różnice wyrażają się w sposobie ubierania i malowaniu.

Foto: straawcherry.blogspot.com

6 z 6

Mushiba poozu – cierpienie jest fotogeniczne

Mushiba poozu – cierpienie jest fotogeniczne

Pozostajemy w klimacie stomatologicznym. Look na „bolący ząb”, czyli mushiba poozu to po prostu pozowanie do zdjęcia z dłonią przyłożoną do jednego policzka. Do tego smutne spojrzenie albo nawet lekki grymas ust i już można robić urocze zdjęcie. Istnieje głębszy sens tej pozy – zasłonięcie policzka ma stwarzać wrażenie, że twarz jest szczuplejsza i mniejsza niż w rzeczywistości.

Foto:kotaku.com

Komentarze