klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź

18+

Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

6 fantazji seksualnych, o których najczęściej marzymy
Styl życia

6 fantazji seksualnych, o których najczęściej marzymy

Choć wiele osób się do tego nie przyznaje, to właśnie o tych fantazjach seksualnych marzymy najczęściej… nawet będąc w związku!
Urszula Jagłowska
lipiec 12, 2017

Fantazje erotyczne to żaden powód do wstydu, są bowiem odzwierciedleniem naszej osobowości oraz najskrytszych pragnień. I choć nie każdy mówi o nich na głos, to właśnie one ukazują nam to, czego oczekujemy od związku i naszego partnera.

Przeczytaj także: W jakim miesiącu mamy największą ochotę na seks?

Fantazje seksualne: różnice pomiędzy kobietami i mężczyznami

Według badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, Japonii i Ameryce przez Bruce’a J. Ellisa oraz Donalda Symonsa wynika, że mężczyźni dwukrotnie częściej snują marzenia seksualne, w których częściej, niż w fantazjach kobiet, pojawiają się osoby nieznajome, bądź kilka osób jednocześnie. Dodatkowo większość mężczyzn w ciągu wyobrażania sobie tego samego epizodu często fantazjuje o różnych kobietach. Co ciekawe, jedynie 12% mężczyzn i 43% kobiet twierdzi, że nigdy nie marzyło o zmianie partnera. Można więc powiedzieć, że istotą męskich fantazji jest jak największa liczba partnerek.

Fantazje seksualne: o czym marzymy najczęściej?

Męskie i kobiece fantazje różnią się nie tylko w tej kwestii. Męskie marzenia w dużej mierze skupiają się przede wszystkim na poszczególnych częściach ciała partnerki: piersiach, pośladkach, nogach, jak również określonych pozycjach seksualnych, podczas gdy kobiety przywiązują większą wagę do kwestii emocjonalnych towarzyszących przeżyciom seksualnym oraz do zaangażowania uczuciowego partnera. Ponadto aż 59% kobiet i jedynie 28% mężczyzn twierdzi, że w swoich fantazjach skupia się na osobie, z którą pozostają w romantycznym, lub seksualnym związku.

Przeczytaj także: Co to jest necking? Raz spróbujecie i już nigdy nie będziecie chciały innego seksu...

Niezależnie od płci oraz tego, czy pozostajemy w stały związku czy też nie, istnieją fantazje seksualne, o których marzymy najczęściej. Znajdziecie je w naszej galerii. 

Zdjęcia: iStock

1 z 6

Bycie zdominowanym

Bycie zdominowanym

Mimo że na co dzień staramy się kontrolować sytuację i być niezależni, to czasem marzymy o tym, by ktoś w pełni nas zdominował. W przypadku kobiet ta tendencja nasiliła się po spopularyzowaniu „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Bądźmy szczere… która z nas nie chciałaby być uwiedziona i przez takiego przystojniaka?

2 z 6

Dominacja partnera

Dominacja partnera

Choć większość kobiet preferuje seks z dominującym i przejmującym kontrolę partnerem, to od czasu do czasu spora część z nich marzy o tym, by ukochany zobaczył w nich prawdziwe boginie seksu. Nic więc dziwnego, że często fantazjujemy o tym, by facet choć na chwilę stał się stroną uległą i spełniał wszystkie nasze erotyczne zachcianki. 

3 z 6

Niecodzienne otoczenie

Niecodzienne otoczenie

Zawsze robicie to w sypialni i macie dość rutyny? Nic dziwnego, że marzycie o tym, by wyjść z łóżka i przenieść się do wanny, pod prysznic, na kanapę w salonie, czy kuchenny blat! Takie urozmaicenie scenerii zdecydowanie podkręca temperaturę w związku.

4 z 6

Seks w miejscu publicznym

Seks w miejscu publicznym

Podnieca was fakt, że możecie zostać przyłapani? Aż 60% z nas fantazjuje o seksie w plenerze! Wakacje, piękna pogoda i zachwycające uroki przyrody dodatkowo temu sprzyjają. 

5 z 6

Seks z nieznajomym

Seks z nieznajomym

Nie ma nic bardziej podniecającego od nuty tajemnicy. Seks z nieznajomym daje przyzwolenie na rozbudzenie w sobie najdzikszych emocji, dodatkowo jest niezobowiązujący, spontaniczny i swobodny. Sam fakt, że już więcej nie spotkamy kochanka sprawia, że chcemy pozwolić sobie na wszystko, na co tylko mamy ochotę.

6 z 6

Wcielanie się w różne role

Wcielanie się w różne role

Która z nas nie marzyła o seksie w stroju seksownej pielęgniarki, policjantki, czy pokojówki, albo o rozpalającym zmysły lekarzu, trenerze personalnym lub strażaku? To właśnie przebieranki i wcielanie się w różne role pozwala nam na zaspokajanie najdzikszych fantazji pod postacią kogoś, kim nie jesteśmy na co dzień. Każde wcielenie daje niesamowite pole do popisu dla wyobraźni i sprawia, że zapominamy o hamulcach. 

Komentarze