klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
6 książkowych bestsellerów na Mikołajki
Fotolia, materiały PR
Styl życia

6 książkowych bestsellerów na Mikołajki

Mikołajki tuż tuż. Nie masz pomysłu na prezent? W taki sytuacjach najczęściej niezawodny okazuje się upominek w postaci książki. Wybrałyśmy 6 bestsellerów, które ucieszą każdego!
Anna Jastrzębska
grudzień 03, 2015

Książka to prezent bardzo uniwersalny. Można podarować go na wiele okazji, bez względu na  wiek i płeć obdarowywanego – istotnym kryterium są tu tylko konkretne zainteresowania, ulubiona tematyka czy pisarz. Przejrzałyśmy oferty internetowych księgarni i wybrałyśmy 6 książek, które są względnymi nowościami na rynku wydawniczym, a jednocześnie cieszą się dużą popularnością wśród czytelników. Sprawdźcie!

Zobaczcie też inspiracje na prezenty mikołajkowe do 50 zł.

1 z 6

Bazar złych snów Stephen King, 44,90zł

Bazar złych snów Stephen King, 44,90zł

Stephen King zachwyca swoimi opowiadaniami od ponad trzydziestu pięciu lat, kiedy to ukazał się ich pierwszy zbiór "Nocna zmiana". "Bazar złych snów" to mrożące krew w żyłach opowiadania, które poruszają między innymi zagadnienia moralności, życia pozagrobowego oraz winy i kary. Każde z nich jest poprzedzone wstępem opisującym okoliczności jego powstania.

2 z 6

Księgi Jakubowe Olga Tokarczuk, 69,90zł

Księgi Jakubowe Olga Tokarczuk, 69,90zł

Niemal tysiąc stron, kilkadziesiąt wątków i postaci - Księgi Jakubowe imponują literackim rozmachem, wielością poziomów i możliwych interpretacji. Olga Tokarczuk pełnymi garściami czerpie z tradycji powieści historycznej, poszerzając jednocześnie jej granice gatunkowe. Z ogromną dbałością o szczegóły przedstawia realia epoki, architekturę, ubiory, zapachy. Odwiedzamy szlacheckie dwory, katolickie plebanie i żydowskie domostwa, rozmodlone i zanurzone w lekturze tajemniczych pism. Na oczach czytelników pisarka tka obraz dawnej Polski, w której egzystowały obok siebie chrześcijaństwo, judaizm, a także islam.
Księgi Jakubowe to nie tylko powieść o przeszłości. Można ją czytać również jako refleksyjne, momentami mistyczne dzieło o samej historii, jej zakrętach i trybach, które decydują o losach całych narodów.

3 z 6

Jadłonomia Kuchnia Roślinna Marta Dymek, 69zł

Jadłonomia Kuchnia Roślinna Marta Dymek, 69zł

Czy łodyga brokułu nadaje się do jedzenia? Do czego wykorzystać natkę marchewki? Jak zrobić bezmięsny pasztet na świąteczny stół? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w długo wyczekiwanej książce Marty Dymek - znanej z programu "Dzień dobry TVN" autorki "Jadłonomii", najpopularniejszego bloga w polskim internecie poświęconego kuchni roślinnej, Kulinarnego Bloga Roku 2013. W "Kuchni roślinnej" znajdziecie ponad 100 przepisów na wegańskie śniadania, obiady i kolacje z bulw, korzeni i liści.

4 z 6

Dziewczyna z pociągu Paula Hawkins, 32,90zł

Dziewczyna z pociągu Paula Hawkins, 32,90zł

Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów. Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni. I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza. Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu.

5 z 6

Co nas nie zabije David Lagercrantz, 39,90zł

Co nas nie zabije David Lagercrantz, 39,90zł

Co nas nie zabije – kontynuacja trylogii Millennium Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza. Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael bez wahania leci do Doliny Krzemowej zbierać materiały do sensacyjnego tekstu, który nie tylko może uratować jego karierę, ale też wpłynąć na losy całego świata.

6 z 6

Uległość Michel Houellebecq, 39,90zł

Uległość Michel Houellebecq, 39,90zł

Wydana w dzień zamachu na redakcję „Charlie Hebdo” książka przedstawia wizję przyszłości inną niż wszystkie. Przed wyborami w 2022 roku życie Franҫoisa wyglądało zupełnie zwyczajnie – jako uznany w gronie specjalistów badacz twórczości Jorisa-Karla Huysmansa wykłada literaturę na Sorbonie. Życie upływa mu monotonnie na pisaniu kolejnych artykułów, prowadzeniu zajęć i przelotnych romansach. Kiedy wybory prezydenckie wygrywa kandydat Bractwa Muzułmańskiego, Mohammed Ben Abbes, Franҫois musi nieoczekiwanie przystosować się do nowej, obcej rzeczywistości.

Komentarze