klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

6 powodów, dla których warto zaczynać wcześnie pracę

Rano walczysz o każdą minutę snu? Spróbujemy cię przekonać, że wczesne przychodzenie do pracy może mieć same... zalety.
Agnieszka Pulikowska
listopad 06, 2016

Czy warto wcześnie wstawać, by być w pracy przed wszystkimi? O tej porze roku, gdy rankiem jest szaro, zimno i mokro, wcześneijsza pobudka wydaje się strasznym pomysłem. Zwłaszcza dla tych, którzy są sowami. Ci mają poważne problemy z rozpoczynaniem pracy o wczesnych porach i na samą myśl o przyjściu do pracy na godzinę 8 mają ciarki...

Ale czy słusznie? Spróbujemy was przekonać, byście choć spróbowali wcześniej przyjść do pracy - sami zobaczycie, jakie może to dawać korzyści. Oczywiście pod warunkiem, że potraficie wyjść po 8 godzinach, zamiast pomagać kolegom, którzy przyszli później i nadal walczą;)

Jutro początek tygodnia - może to dobry moment, by zmienić swoje poranne nawyki?

Zobaczcie także:  7 rzeczy, które... niszczą twój mózg

Foto: iStock

1 z 6

Spokój

Spokój

Kiedy zaczynasz dzień przed innymi, na pewno masz szansę na wydajniejszą pracę. Przez jedną godzinę w samotności możesz zrobić tyle co przez trzy godziny, kiedyś ktoś ciągle do ciebie dzwoni, zagląda, wyciąga na kawę, papierosa...

2 z 6

Mniejsze korki!

Mniejsze korki!

Jadąc zdecydowanie wcześniej, łatwiej unikniesz korków czy tez dostaniesz się do autobusu. W dużych miastach wyjście zaledwie 10 minut wcześniej z domu może zdecydowanie skrócić całą trasę!

3 z 6

Miejsce w lodówce

Miejsce w lodówce

Jedno małe urządzenie na piętro pełne pracowników? Późnym porankiem ciężko tam zmieścić zapałkę, ale wcześnie rano zazwyczaj jest tam naprawdę sporo miejsca. 

4 z 6

Więcej czasu na zaplanowanie dnia

Więcej czasu na zaplanowanie dnia

Możesz spokojnie przejrzeć swoje zobowiązania na ten dzień i zrobić grafik, którego będziesz się trzymać. Z taką listą konkretnych zajęć łatwiej o efektywną pracę. 

5 z 6

Czas na rozkręcenie się

Czas na rozkręcenie się

Rano potrzebujemy czasu na rozkręcenie się. Kiedy wpadasz do pracy na ostatnią chwilę, pod początku działasz w stresie. Tymczasem z rana jesteśmy bardziej efektywni, pomysłowi i chętniej podejmujemy wszelkie działania. Masz czas, by zaparzyć sobie dzbanek świeżej kawy, której już sam aromat pobudza Cię do pracy. 

Foto: Pinterest@So Munch Love

6 z 6

Łatwiej się dostać do... szefa

Łatwiej się dostać do... szefa

Szef zapewne jest jedną z osób, które wcześnie zaczynają dzień. Więc jeżeli nie udaje ci się „dobić" do niego, gdy już wpadnie w wir zebrań, poranne godziny pracy tylko się temu przysłużą. 

Komentarze