klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

6 rzeczy, których nie należy mówić singielce

Twoja przyjaciółka nie ma faceta? A może siostra szuka wymarzonej miłości? Pamiętaj, że czasami kilka słów może je bardzo zranić - zobacz, czego unikać w rozmowie.
Marta Tabiś-Szymanek
grudzień 02, 2016

Singielki miewają ciężkie życie. Niezależnie od tego, czy są same z wyboru i ten stan daje im szczęście, czy też marzą o spotkaniu „tego jedynego”, nieustannie muszą wysłuchiwać komentarzy ze strony innych osób. Otoczenie przecież najlepiej wie, czego im trzeba – przede wszystkim należy je pocieszyć i zaoferować swoją pomoc podczas poszukiwania partnera. Tymczasem wiele singielek bardziej niż o facecie marzy o… świętym spokoju!

Zobaczcie w naszej galerii, czego nigdy nie powinno się mówić singielce! 

Zobacz także: Matka mojego faceta mnie nie znosi

Foto: iStock

1 z 6

„Po prostu jesteś zbyt wybredna!”

„Po prostu jesteś zbyt wybredna!”

No tak, wszystko przez tę wybredność! A wystarczyłoby związać się z pierwszym lepszym facetem, który nie spełnia naszych oczekiwań i być z nim nieszczęśliwą… No co, to chyba lepsze, niż bycie samą?

2 z 6

„Małżeństwo jest super, polecam!”

„Małżeństwo jest super, polecam!”

Jeśli osoba wypowiadająca te słowa rzeczywiście jest szczęśliwa, to wspaniale. Warto jednak pamiętać, że nie każde małżeństwo jest idealne i nie zawsze powinnyśmy do niego dążyć za wszelką cenę. Każdy człowiek (zarówno singiel, jak i szczęśliwy małżonek) ma lepsze i gorsze dni, przeżywa wzloty i upadki. Rekomendowanie wszystkim naszego stylu życia nie jest dobrym pomysłem – to, że u nas się sprawdził, nie oznacza, że jest dobry dla każdego. Poza tym, aby związek był udany, nie należy dążyć do niego za wszelką cenę. Jego budowanie ma sens dopiero wtedy, gdy znajdziemy odpowiednią osobę, która patrzy w tym samym kierunku, co my.

3 z 6

„To właśnie dlatego jesteś sama”

„To właśnie dlatego jesteś sama”

Nawet jeśli wydaje ci się, że dobrze kogoś znasz, możesz nie mieć pojęcia, dlaczego jest singlem. Ten stan rzeczy może być spowodowany świadomym wyborem, ale również przyczynami losowymi. Z pewnością nie znasz czyjejś historii w stu procentach: być może pojawiły się w niej prawdziwe problemy, zranienia, z którymi należy się uporać, zanim rozpocznie się poszukiwania kolejnej miłości. Nigdy nie bagatelizuj przeżyć innej osoby.

4 z 6

„Twój zegar biologiczny tyka!”

„Twój zegar biologiczny tyka!”

Czy naprawdę istnieją osoby, według których jest to wystarczający powód, by związać się z byle kim i założyć z nim rodzinę? Pośpiech z pewnością nie jest dobrym doradcą podczas podejmowania poważnych, życiowych decyzji. Poza tym, należy być bardzo ostrożnym, ponieważ wygłaszając tego typu uwagi, można kogoś niechcący zranić. Być może twoja samotna koleżanka codziennie zadręcza się tym problemem i wcale nie potrzebuje, by ktoś jej o nim przypominał.

5 z 6

„Zazdroszczę ci, masz tyle czasu i swobody!”

„Zazdroszczę ci, masz tyle czasu i swobody!”

Te słowa zwykle wypowiadane są przez kogoś, kto sam jest w szczęśliwej relacji i nie zamieniłby się z singielką za żadne skarby świata (a ona doskonale o tym wie). Zresztą, kto powiedział, że każda osoba bez partnera narzeka na nadmiar wolnego czasu? Facet naprawdę nie jest jedynym sposobem na bycie zajętą: singielki rozwijają swoje kariery, mają ciekawe pasje, rodzinę i przyjaciół.

6 z 6

„Jesteś taka fajna! Jak to możliwe, że wciąż nikogo nie masz?”

„Jesteś taka fajna! Jak to możliwe, że wciąż nikogo nie masz?”

Ten tekst w założeniu ma być komplementem, jednak sugeruje, że singielka jest sama, bo… nikt jej nie chciał. Kobiety, która aktywnie poszukuje swojego „księcia z bajki”, z pewnością nie pocieszy, a tę, która świadomie wybrała życie w pojedynkę – tylko zirytuje. Naprawdę, nie trzeba nieustannie być w poważnym związku, by być spełnioną i szczęśliwą kobietą. Na pewnym etapie rozwoju wręcz warto zaznać życia w pojedynkę, by lepiej poznać samą siebie i swoje potrzeby.

Komentarze