klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fotolia
Styl życia

6 sposobów na rozbudzenie się bez kofeiny. Będziecie tylko potrzebować...

Dni stają się coraz krótsze i coraz ciężej przychodzi wam niespóźnianie się do pracy? Nie potraficie sobie wyobrazić rozpoczęcia dnia bez kawy? Spróbujcie któregoś z zaprezentowanych przez nas sposobów.
Agnieszka Pulikowska
wrzesień 22, 2016

Coraz krótsze dni wpływają na poziom naszej energii. To jednak wcale nie musi oznaczać dodatkowych porcji kawy na "dzień dobry", ani też kolejnych jej filiżanek w ciągu dnia. Badania pokazują bowiem, że kawa wypita nawet 6 godzin przed snem, może zakłócać jego przebieg.
Jak zatem naturalnie naładować swój organizm pozytywną energią do działania? Mamy dla Was 6 sprawdzonych sposobów na skuteczne rozbudzenie. 

Zobaczcie także:  Jak zmienić swoje sny? Mamy 5 skutecznych sposobów

1 z 6

Spójrzcie na kota

Spójrzcie na kota

Badania naukowe dowiodły, że oglądanie materiałów video, na których występują koty pomagają lepiej zmotywować się do działania. 

2 z 6

Pomalujcie paznokcie na czerwono

Pomalujcie paznokcie na czerwono

Wyrazisty, rubinowy kolor działa na nas pobudzająco. 

3 z 6

Uśmiechnijcie się

Uśmiechnijcie się

Włączcie ulubiony kabaret lub przeczytajcie dobry kawał. Śmiech bowiem m.in. dotlenia mózg, dzięki czemu poprawia się koncentracja i pamięć. 

4 z 6

Żujcie gumę

Żujcie gumę

Badania pokazują, że osoby żujące gumę mają szybszy czas reakcji, są lepiej skupione oraz cieszą się dobrym samopoczuciem. 

5 z 6

Oddychajcie

Oddychajcie

Wyobraźcie sobie, jak oddycha smok i zróbcie 10 wdechów na jego wzór. Dzięki temu polepszy się Wasza zdolność koncentracji oraz przyspieszy czas reakcji.

6 z 6

Skosztujcie czekolady

Skosztujcie czekolady

Spożyta przed godz. 9 nie szkodzi naszej talii, a dodatkowo poprawia pamięć i koncentrację, rozpieszczając przy tym kubki smakowe. 

Komentarze