Maskara AA
Chcę testować
Pomadki Lip Me Up
Chcę testować
Produkty Dr Skin Clinic
Chcę testować
Serum Lirene
Laureaci
Bourjois
Laureaci
Kosmetyki Rosie
Laureaci
Kosmetyki Neutrogena
Laureaci
kosmetyki Marc Anthony
Laureaci
Kosmetyki Rimmel London
Chcę testować
Kosmetyki Eveline Cosmetics
Laureaci
Kosmetyki Vegaya
Laureaci
Produkty Inveo
Laureaci
Kosmetyki Syoss
Wyniki testu
Kosmetyki Bielenda
Laureaci
kosmetyki Lift4Skin
Laureaci
kosmetyki Pomegrace
Laureaci
Kosmetyki Neboa
Laureaci
Kosmetyki AA
Laureaci
Fluid Lirene
Laureaci
Vianek
Laureaci
Styl życia

6 zachowań, po których poznasz, że to tylko przyzwyczajenie, a nie miłość

To normalne, że po jakimś czasie szalona namiętność zamienia się w zwiazek oparty na przyjaźni i przywiązaniu. Są jednak pary, które już od dawna się nie kochają, a są ze sobą jedynie… z przyzwyczajenia. Jak rozpoznać, czy was również dotyczy ten problem?

Z pewnością wiele z nas chciałoby jak najdłużej zatrzymać fascynację, namiętność i idealizację ukochanej osoby, które są charakterystyczne dla pierwszego etapu związku. Każda miłość przechodzi jednak stopniowe przemiany: „młodzieńcze” zakochanie z czasem przeradza się w dojrzałe, mniej płomienne, ale za to bardziej stabilne uczucie.

Prof. Bogdan Wojciszke, autor popularnej książki pt. „Psychologia miłości”, przekonuje, że związki przechodzą kilka typowych etapów:

1. Zakochanie

2. Romantyczne początki

3. Związek kompletny

4. Związek przyjacielski

5. Związek pusty

6. Rozpad związku

Oczywiście, każda para ma swoją dynamikę i rozwija się w innym tempie. Niektórzy już po kilku miesiącach budują związek kompletny (który stanowi idealną sytuację jako najbardziej zrównoważony pod względem wszystkich składników miłości: namiętności, intymności i zaangażowania), inni muszą pracować na to przez wiele lat, a jeszcze inni nigdy nie dochodzą do tego etapu. Wiele par czuje satysfakcję również w fazie związku przyjacielskiego – ich namiętność wygasa, ale pozostają silne przywiązanie i przyjaźń łącząca partnerów. Bardzo negatywnym stanem jest zaś związek pusty, czyli taki, w którym nie ma już uczuć, a dawnych kochanków łączy jedynie przyzwyczajenie. Ludzie często tkwią w takim układzie latami, pomimo braku satysfakcji i chłodu emocjonalnego. Ale jak rozpoznać, że to już nie miłość, a jedynie przyzwyczajenie?

Alarmujące z pewnością powinno ci się wydać występowanie poniższych sygnałów:

- coraz częściej się ze sobą nie zgadzacie i denerwujecie się na siebie z powodu byle błahostek,

- nawet gdy jesteście razem, wolicie zajmować się swoimi sprawami (spędzacie czas nie razem, ale „obok siebie”),

- nie rozmawiacie o swoich uczuciach i niespecjalnie was one interesują,

- wolicie spędzać czas z przyjaciółmi, niż ze sobą nawzajem,

- zauważacie u siebie nawzajem niemal same wady i coraz częściej zastanawiacie się, dlaczego w ogóle się ze sobą związaliście,

- często myślicie, że gdyby nie łączyły was wspólne dzieci, kredyt lub innego rodzaju zobowiązania, prawdopodobnie już dawno byście się rozstali.

Jeśli powyższe podpunkty brzmią dla ciebie znajomo, nie zwlekaj i jak najszybciej postaraj się poprawić sytuację. Wraz z partnerem zastanówcie się, czy jesteście gotowi popracować nad swoim związkiem, czy też wolicie dać sobie szansę na nową miłość i szczęście.

Zobacz także: 5 sygnałów, że twój związek nie ma przyszłości

Foto: iStock

Styl życia
Samotność w związku – jak ją rozpoznać i w jaki sposób sobie z nią radzić
Samotność kojarzy się z brakiem partnera. Relacja z drugim człowiekiem nie jest jednak gwarancją, że zawsze będziemy mieli poczucie bliskości i zrozumienia. Czy można być samotnym, pozostając w związku?

Znajomi Wam zazdroszczą – nic dziwnego, z zewnątrz wyglądacie na idealną parę. Ty jednak masz wrażenie, że choć związek jest spełnieniem twoich marzeń, nie dał Ci tego, czego oczekiwałaś. Relacja partnerska powinna wiązać się z poczuciem wsparcia i akceptacji, a tymczasem ty coraz częściej czujesz się bardzo samotna. Odmienne potrzeby Nawet jeśli na początku znajomości wydawało wam się, że idealnie do siebie pasujecie, warto uświadomić sobie, że jesteście dwiema odrębnymi osobami. Macie różne cechy osobowości, doświadczenia oraz potrzeby. Jeśli wasze oczekiwania dotyczące zaangażowania w związek lub sposobów spędzania wolnego czasu zupełnie się ze sobą nie pokrywają, wówczas możecie stopniowo się od siebie oddalać. Nietrudno poczuć się samotną, jeśli twój partner spędza długie godziny w pracy, następnie biegnie na siłownię, a po powrocie do domu jest zbyt zmęczony, by poświęcić ci wystarczającą ilość uwagi. Dwa osobne światy Czasem zaczyna się od małych sprzeczek spowodowanych narastającą złością – niepozmywane naczynia lub jeden uszczypliwy komentarz wystarczą, by wywołać nieproporcjonalne do sytuacji spięcie. Taki stan rzeczy prowadzi z kolei do poczucia niezrozumienia i wyobcowania. Partnerzy przestają mieć ochotę na wspólne rozmowy, ograniczają się do krótkich komunikatów dotyczących kwestii logistycznych. Myślą: „Nie ma sensu mu/jej o tym mówić. I tak nie zrozumie”. W ten sposób tylko odgradzają się od siebie, zamiast podjąć próbę rozwiązania problemu. Potrzeba zajęcia się samym sobą Inną przyczyną poczucia osamotnienia w związku mogą być nierealistyczne oczekiwania. Są osoby, którym wydaje się, że udana relacja z innym człowiekiem stanowi odpowiedź na wszystkie ich potrzeby i tęsknoty. Tymczasem partner nie jest naszym terapeutą i nie służy do podbudowywania naszego poczucia własnej wartości. Nie jest...

iStock
Styl życia
5 sygnałów, że twój związek nie ma przyszłości
Jesteś w kilkuletnim związku i wydaje ci się, że od jakiegoś czasu żyjecie jakby obok siebie, tkwicie w tym układzie z przyzwyczajenia? A może zakochałaś się po uszy, ale twój wybranek sprawia wrażenie znacznie mniej zaangażowanego w waszą relację? Sprawdź, jakie sygnały świadczą o tym, że na dłuższą metę nic z tego nie będzie!

Wiele osób nie dostrzega lub nie chce zauważyć, że ich związek przestał być  satysfakcjonujący. W pewnym sensie trudno się temu dziwić: po kilku latach życia w parze przyzwyczajamy się do swojego towarzystwa i trudno jest z dnia na dzień przeprowadzić rewolucję w swoim życiu. Czasem w grę wchodzą również gorące uczucia, przesłaniające nam fakt, że niewiele nas łączy z osobą, obok której codziennie się budzimy. Oczywiście, każda sytuacja jest indywidualna, jednak istnieje kilka sygnałów, które świadczą o tym, że konkretny związek nie ma szans na szczęśliwą przyszłość. Odmienne poglądy i wartości Mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają, jednak zasada ta ma zastosowanie przede wszystkim na początku znajomości. Aby zbudować dobry i trwały związek, potrzebujemy solidnych fundamentów. Jeśli zaś wasze spojrzenie na świat, życiowe priorytety i opinie diametralnie różnią się między sobą, prawdopodobnie będziecie mieli problem z dogadaniem się. Trudno wyobrazić sobie harmonijny związek zdeklarowanego konserwatysty z feministką sympatyzującą z ruchami LGBT. Nie ma również co liczyć na wspólne szczęście osoby marzącej o domu z ogródkiem i gromadce dzieci z kimś, kto w ogóle nie chce mieć potomstwa, za to planuje zwiedzać świat i poświęcać się karierze zawodowej. Jednostronne zaangażowanie Ty się starasz, organizujesz romantyczne randki lub weekendowe wyjazdy, a on sprawia wrażenie całkowicie biernego? Zawsze ma coś lepszego do roboty, a spotkania z tobą traktuje jak plan „B”, na wypadek, gdyby inne możliwości spędzenia czasu nie wypaliły? Nie daj się zwieść rozmaitym wymówkom – zakochany facet zrobi wszystko, by być z tobą i nieustannie sprawiać ci przyjemność . A jeśli się nie angażuje… Cóż, najwyraźniej mu na tobie nie zależy. Związek z przyzwyczajenia Kiedyś wiele was łączyło, a dziś wydaje ci się, że...

Julia Wieniawa i Antek Królikowski znowu razem
Styl życia
Julia Wieniawa i Antek Królikowski znowu razem. W nowym filmie zagrają parę
Przed Julia Wieniawą i Antkiem Królikowskim duże aktorskie wyzwanie. W najnowszej produkcji zagrają parę kochanków. Będą musieli zmierzyć się ze wspólnymi romantycznymi scenami.

Prędzej czy później musiało do tego dojść - w końcu Julia i Antek to piękni i zdolni aktorzy młodego pokolenia. Już wkrótce tych dwoje spotka się na planie komedii romantyczniej "Miłość ma cztery łapy", gdzie zostali obsadzeni w głównych rolach. Byli partnerzy zagrają parę zakochanych!  Źródło zdjęcia:  Instagram Zobacz także:  Julia Wieniawa ma żal do Barona za związek z Blanką Lipińską? Julia Wieniawa i Antek Królikowski zagrają parę Julia i Antek byli parą przez niemal dwa lata. Rozstali się pod koniec 2018 roku i zarówno Julia, jak i Antek życzyli sobie nawzajem jak najlepiej. Wieniawa pytana o rozstanie wypowiadała się ciepło o swoim byłym chłopaku. Z Antkiem się przyjaźnię. To była moja pierwsza poważna miłość. Wiem, że było warto. Po prostu nasz czas się rozminął. Poznałam go trochę za wcześnie. Mieliśmy inne oczekiwania od życia. I inne plany, chociaż nasze osobowości pasowały do siebie. Mamy takie samo poczucie humoru. Uwielbiam z nim rozmawiać - powiedziała wtedy w wywiadzie dla Vivy! Wkrótce oboje znaleźli sobie nowych partnerów. Antek związał się z dziewczyną spoza branży , za to Julia zainwestowała swoje uczucia w związek z Aleksandrem Baronem . Oba związki nie przetrwały próby czasu, i choć plotkuje się o romansie Juli z Maciejem Musiałem , to oficjalnie oboje z Antkiem są singlami. Nadzieje na powrót fanów pary rozbudza fakt, że już wkrótce spotkają się na planie nowego filmu. Jak zapowiadają twórcy, odegrają parę zakochanych. Julia Wieniawa w produkcji "Miłość ma cztery łapy" ma grać główną bohaterkę, Jowitę, o której względy zabiegać będzie Borys, grany przez Antka Królikowskiego. Przeszkodą w ich związku będzie ukochany pies dziewczyny.  Antek odgrywający postać Borysa będzie walczył o serce Julki, czyli filmowej Jowity . Jego największym konkurentem nie będzie jednak inny facet, a pies. Żeby...

Ślub od pierwszego wejrzenia: Agnieszka pokazała intymne zdjęcia w Wojtkiem
Newsy
Agnieszka ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia” pokazała intymne zdjęcia w Wojtkiem. Fani zachwyceni
Miłość Agnieszki i Wojtka z ostatniej, 4. edycji „Ślubu od pierwszego wejrzenia” kwitnie w najlepsze, a para dzieli się z fanami kolejnymi szczegółami ze swojego życia. Tym razem Agnieszka postanowiła pokazać intymne zdjęcia w towarzystwie ukochanego męża. Fani nie kryją zachwytu.

Choć wielki finał 4. edycji   „Ślubu od pierwszego wejrzenia” odbył się ponad miesiąc temu, emocje związane z  hitem TVN jeszcze nie opadły. Co więcej, sympatycy formatu z zapartym tchem śledzą kolejne poczynania telewizyjnych małżonków, którzy odcinają kolejne kupony od swojej popularności. Ostatnio największym zainteresowaniem, poza Oliwią Ciesiółką i Łukaszem Kuchtą , którzy niedawno przywitali na świecie swojego pierworodnego synka Franka , cieszył się również budzący wiele kontrowersji Adam Miciak. Mężczyzna po permanentnym dystansowaniu się do swojej telewizyjnej małżonki, publicznym wyśmiewaniu jej wieku , a także upokorzeniu Asi w wielkim finale show poinformował świat, że wreszcie jest zakochany , a nawet  został ojcem . Także jego była już żona, Joanna Lazar coraz chętniej dzieli się z fanami szczegółami swojego życia, przyznając, że i ona odnalazła bratnią duszę . Również planujący ślub kościelny Agnieszka Łyczakowska i Wojtek Janik nie zamierzają pozostać w cieniu swoich programowych przyjaciół. Para nie tylko założyła kanał na YouTube, ale też ochoczo dzieli się światem miłością, jaka ich połączyła. Teraz Agnieszka postanowiła ponownie uchylić rąbka tajemnicy i opublikowała na swoim instagramowym koncie intymną sesję w towarzystwie męża. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Agnieszka Łyczakowska (@agnieszka_lyczakowska) Mar 21, 2020 o 9:31 PDT Agnieszka ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia” pokazała intymne zdjęcia w Wojtkiem Agnieszka Łyczakowska i Wojtek Janik dzięki swojej otwartości, ciepłu i naturalności szybko zyskali sympatię widzów. Para już od pierwszych chwil znalazła wspólny język i już podczas próbnego miesiąca zamieszkała razem, by dać sobie szansę na rozwój...

Nasze akcje
Zapachy Police
PIELĘGNACJA

Wygraj nowe zapachy z linii GOODVIBES od Police To Be!

STYL ŻYCIA

Rossmann wspiera Niebieską Linię

Pielęgnacja skóry suchej
PIELĘGNACJA

Jak wykonać makijaż przy skórze suchej?

Maciej Zień Beauty
MAKIJAŻ

Kolekcja Maciej Zień Beauty jest już dostępna!

Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
modne buty na jesień 2021
Moda

Modne buty na jesień 2021 - TOP 6 modeli, które będą hitem sezonu [Przegląd z sieciówek]

Aneta Zygmuntowicz
modne sukienki na jesień 2021 z sieciówek
Moda

Modne sukienki na jesień 2021 od 60 złotych. 5 propozycji z sieciówek, które musicie mieć w szafie!

Aneta Zygmuntowicz
efekty stosowania retinolu
Pielęgnacja

Retinol – efekty na trądzik i zmarszczki. Kiedy się pojawią i jakie są skutki uboczne?

Aneta Zygmuntowicz
odżywki emolientowe do włosów
Fryzury

Odżywki emolientowe do włosów - jaką wybrać i jak je stosować? [ranking najlepszych]

Laura Osakowicz
AZS na szyi
Pielęgnacja

Atopowe zapalenie skóry - przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Julia Cichocka
fryzura z długich włosów
Fryzury

Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]

Aneta Zygmuntowicz
kurtka przejściowa na jesień 2021
Moda

Kurtki przejściowe na jesień 2021. Przegląd z sieciówek od 60 zł [Sinsay, Bershka, Zara, House, H&M]

Aneta Zygmuntowicz
płaszcze w kratę
Moda

Najmodniejsze płaszcze w kratę na jesień 2021 z sieciówek [Sinsay, Stradivarius, H&M, Tatuum, Mango]

Paulina Wierzchowiecka
pełne usta
Pielęgnacja

Pełne usta - jak uzyskać, jak dbać i jak malować?

Aneta Zygmuntowicz
nakładanie henny do brwi
Pielęgnacja

Henna do brwi - jak zrobić ją w domu, ile kosztuje i którą wybrać?

Paulina Wierzchowiecka
depilacja cukrowa
Pielęgnacja

Depilacja cukrowa - jak ją wykonać w domu? Przepis na pastę cukrową do depilacji

Katarzyna Dobrzyńska
jak używać roller do twarzy
Pielęgnacja

Jak używać rollera do twarzy, aby pozbyć się opuchlizny? [Krok po kroku]

Laura Osakowicz
bakuchiol najlepsze kosmetyki z roślinnym zamiennikiem retinolu
Pielęgnacja

Bakuchiol, czyli roślinna alternatywa retinolu. Jak działa i jak stosować?

Milena Majak
Dziewczyna z naturalnym makijażem
Makijaż

Naturalny makijaż - jak go zrobić krok po kroku?

Julia Cichocka
Kobieta ze zniszczonymi w
Fryzury

Zniszczone włosy - domowe sposoby i kosmetyki na przywrócenie im blasku

Milena Majak Julia Cichocka