klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
materiały PR
Styl życia

7 dowodów na to, że 30-stka jest lepsza... niż 20-stka!

Po 30 urodzinach z zagubionej dziewczyny przeobrażasz się w świadomą siebie kobietę, znajomych z Facebooka zamieniasz na wiernych przyjaciół, a podrywaczy z Tindera na tego jedynego. Sprawdź, dlaczego z wiekiem jesteśmy szczęśliwsze.
Anna Konieczyńska
październik 04, 2016

Większość z nas 20. urodziny świętuje po I roku studiów, gdy wydaje nam się, że od matury minęły lata świetlne, więc pozjadałyśmy już wszystkie rozumy. Kryzys przychodzi niedługo później, gdy okazuje się, że brakuje nam pieniędzy, perspektyw i pomysłów. Dopiero w okolicach 30-stki potrafimy z dystansem spojrzeć na swoje dotychczasowe życie, a tylko ciepła ironia gwarantuje samoakceptację, a jednocześnie zapobiega wchodzeniu dwa razy do tej samej rzeki.

Zobacz, jaką przewagę mają trzydziestolatki nad młodszymi wersjami samych siebie.

1 z 7

Przyjaciele

Przyjaciele

Jako dwudziestolatka masz setki znajomych na Facebooku, ale gdy przekroczysz trzydziestkę nareszcie wiesz, którzy przyjaciele pozostaną z tobą na zawsze (tak jak Ted i jego ekipa w „Jak poznałem Waszą matkę”), więc chcesz z nimi spędzać jak najwięcej czasu. To właśnie oni stają się twoją rodziną zastępczą, a opinia całej reszty interesuje cię nie bardziej niż zeszłoroczny śnieg.

2 z 7

Rodzina

Rodzina

Dla dwudziestolatek każde rozstanie oznacza koniec świata. Trzydziestolatki nauczyły się już, że każdy etap ma swoją wartość, ale nic nie jest wieczne. A prawdziwa miłość to właśnie ta, która daje partnerowi wolność. Potrafisz też, z bólem, ale dojrzale, pożegnać członków rodziny tak jak bohaterowie wzruszającego serialu „Parenthood”.

3 z 7

Styl

Styl

Dwudziestolatki eksperymentując ze stylem, często trafiają kulą w płot. Na pewno pamiętasz zdjęcia ze studenckiej imprezy, na których masz niebieskie włosy, czarne usta, a może nawet sandały do skarpetek (jak bohaterowie kultowego filmu z lat 90. „Reality Bites. Orbitowanie bez cukru”). Po trzydziestce znasz swoje ciało, więc wiesz, jak podkreślać atuty i ukrywać mankamenty, a twoja szafa wreszcie doczekała się bazy, do której co sezon dokładasz nowości, ale wiesz, że z białych t-shirtów, dobrych dżinsów i trencza skomponujesz zestaw na każdą okazję.

4 z 7

Zdrowie

Zdrowie

Tak jak bohaterowie serialu „You're The Worst” dwudziestolatki prosto z mocno zakrapianej imprezy biegną do pracy, a potem na siłownię. Trzydziestolatki potrafią nie tylko o siebie dbać, ale sprawiać sobie słodkie przyjemności – od spa przez dziesięciogodzinne sesje snu.

5 z 7

Związki

Związki

Dwudziestolatkom bad boye wydają się być fascynujący, walczą o przyjaźń wrednych dziewczyn, przejmują się opinią niekompetentnych szefów. Dekadę później unikamy jak ognia toksycznych relacji, wiedząc, że niegrzeczni chłopcy są zwyczajnymi związkofobami, przebojowe dziewczyny mają największe kompleksy, a szefowie wygrażają pracownikom tylko wtedy, gdy nie są pewni swoich umiejętności.

6 z 7

Ciało

Ciało

Większość dwudziestolatek ma problemy z samooceną. Walczy ze swoim ciałem nie zawsze rozsądnymi dietami, ma poczucie, że nikt ich nie lubi, bo nie są tego warte, a w efekcie zgadzają się na złe traktowanie ze strony facetów. Trzydziestolatki mają poukładane w głowie –wykorzystują swoje mocne strony, a potrafią żartować ze słabszych. Tak jak w filmie „Garden State” nie oznacza to, że w okolicach 30stki wie się wszystko o wszystkim, ale na pewno więcej o samej sobie.

7 z 7

Rozstanie

Rozstanie

Dla dwudziestolatki złamane serce to powód do wielomiesięcznej depresji, a każda kąśliwa uwaga koleżanki doprowadza do łez. Trzydziestolatki nie są od swoich młodszych koleżanek mniej uczuciowe, ale znacznie szybciej przepracowują problemy, bo nauczyły się trudnej sztuki komunikacji.

Komentarze