klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
7 fantazji seksualnych, o których marzymy najczęściej.
Styl życia

7 fantazji seksualnych, o których marzymy najczęściej

Choć wiele osób się do tego nie przyznaje, to właśnie o tych fantazjach seksualnych marzymy najczęściej. Numer 6 najbardziej zaskakuje.

Według seksuologów fantazje erotyczne są odzwierciedleniem naszej osobowości oraz najskrytszych pragnień, jednak wiele osób pozostawia je jedynie w sferze marzeń bojąc się ukazywać, czego tak naprawdę oczekują od partnera. Dzieje się tak, ponieważ seksualność, choć coraz częściej i śmielej odkrywana przez licznych naukowców, nadal pozostaje tematem tabu.

Z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, Ameryce i Japonii przez Donalda Symonsa oraz Bruce’a J. Ellisa wynika, że mężczyźni dwukrotnie częściej snują fantazje seksualne, w których częściej, niż w przypadku płci pięknej, pojawiają się osoby nieznajome lub seks zbiorowy. Ponadto większość mężczyzn marząc o jednym epizodzie wyobraża sobie różne kobiety. Według prowadzących badania dzieje się tak ponieważ męskie fantazje skupiają się przede wszystkim na poszczególnych częściach ciała partnerki, kobiece zaś na aspektach emocjonalnych towarzyszących zbliżeniu  oraz zaangażowaniu uczuciowemu partnera. Co ciekawe, 12 proc. badanych mężczyzn i 43 proc. ankietowanych kobiet twierdzi, że pomimo licznych fantazji nigdy nie myślało realnie o zmianie partnera. O czym więc marzymy najczęściej?

Przeczytaj także: Naukowcy nie mają wątpliwości. Pary, które razem TO robią mają lepszy seks!

Anna Mucha i Kuba Wojewódzki znowu są razem? Dowodów jest coraz więcej...

Najczęstsze fantazje seksualne

Niezależnie od płci, wieku, wykształcenia, pochodzenia demograficznego, doświadczenia oraz tego, czy pozostajemy w stałym związku czy też nie, dr Justin Lehmiller, psycholog społeczny i pracownik naukowy w Instytucie Kinseya na Uniwersytecie Indiana w USA i autor bestselleru „Tell Me What You Want: The Science of Sexual Desire and How It Can Help You Improve Your Sex Life”, który od lat zajmuje się seksualnością na podstawie szeroko zakrojonych badań stworzył listę marzeń seksualnych, o których najczęściej fantazjujemy.

Dr Lehmiller przeprowadził obszerną, składającą się z 350 pytań ankietę na grupie 4175 respondentów, pytając między innymi o satysfakcję z życia seksualnego, najczęstsze pozycje i zabawy seksualne oraz o fantazje badanych. Wśród licznych intymnych zachowań udało mu się wyszczególnić 7 najczęstszych fantazji, o których marzy większość osób. Znajdziecie je w naszej galerii.

Zdjęcia: iStock

1 z 7

Trójkąt

Trójkąt

Pierwszą fantazją był trójkąt, który wskazało aż 89 proc. ankietowanych. Podczas gdy panowie wskazywali na seks z dwiema kobietami (w tym ze swoją partnerką), kobiety jasno nie określały kogo jeszcze chciałyby zaprosić do wspólnych igraszek.

2 z 7

BDSM

BDSM

Drugą najczęściej wyróżnianą przez ankietowanych fantazją było BDSM, wskazane przez 65 proc. osób. Jak podkreśla dr Lehmiller, taki stan rzeczy może być podyktowany popularnością „50 twarzy Greya”. Również większość ankietowanych kobiet, podobnie jak miało to miejsce w erotycznej trylogii pióra E. L. James, wykazywało chęć bycia poddaną.

3 z 7

Wyjście z rutyny

Wyjście z rutyny

Ostatnie miejsce na podium zajęła chęć wyjścia z rutyny. Ankietowani podkreślili, że pragnęliby częściej zmieniać okoliczności, w jakich dochodzi do zbliżenia, jak również pozycje seksualne. Marzą również o wypróbowaniu nowych sposobów na grę wstępną, które urozmaiciłyby ich pożycie.

4 z 7

Bycie przyłapanym w miejscu publicznym

Bycie przyłapanym w miejscu publicznym

Kolejne miejsce zajmuje marzenie o byciu przyłapanym na seksie w miejscu publicznym. Jak podkreśla autor badania, to jedna za największych fantazji seksualnych kobiet. Wśród najczęściej wymienianych przez ankietowane miejsc, w których chciały by zostać przyłapane na gorącym uczynku, znalazły się winda, park i biuro.

5 z 7

Otwarty związek

Otwarty związek

Duża część badanych wskazała również otwarty związek.  79 proc. badanych mężczyzn i 62 proc. kobiet przyznało, że chcieliby uprawiać seks z innymi osobami, gdyby ich partner wyraził na to zgodę. Z kolei aż 58 proc. respondentów obu płci zadeklarowało, że pragnęłoby oglądać partnera w sytuacji intymnej z inną osobą.

6 z 7

Bardziej znaczący tekst

Bardziej znaczący tekst

Szóstą i najbardziej intrygującą fantazją jest ta o „bardziej znaczącym seksie”. Zarówno badane kobiety, jak i mężczyźni przyznali, że chcieliby czuć się bardziej kochani, doceniani i pożądani przez swojego partnera.

7 z 7

Seks z osobą tej samej płci

Seks z osobą tej samej płci

Ostatnią najczęściej wyróżnianą przez ankietowanych fantazją seksualną jest seks z osobą tej samej płci. 59 proc. heteroseksualnych kobiet i 26 proc. heteroseksualnych mężczyzn oświadczyło, że marzy o tego rodzaju intymności. Co ciekawe, co trzeci ankietowany zdradził, że myśli o zbliżeniu z… transseksualistą.

Komentarze